News
GSP mówi o usunięciu Belmondo z Mobbyn i wyzywa na walkę Oyche Doniza
Godzinna rozmowa Winiego z raperem.
W marcu tego roku Wini upublicznił rozmowę z Belmondo, która była przez wielu bardzo wyczekiwana. Raper był jeszcze wtedy pełnoprawnym członkiem Mobbyn. Wszystko zmieniło się niedługo później jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Młody G został usunięty z Mobbyn i ciągnie się za nim afera z Rafalalą. M.in. ten wątek poruszył Wini w rozmowie ze swoim najnowszym gościem GSP, który przy okazji rozmowy z szefem Stoprocent wyzwał na pojedynek Oyche Doniza, jednak nie na galę Fame MMA.
Jak Belmondo znalazł się w wannie Rafalali?
Na temat obecności rapera w wannie znanego transseksualisty pojawiło się już wiele legend i domysłów. Z Młodego G podśmiewywali się m.in. reprezentanci Hewry publikując w social mediach własne rysunki przedstawiające kąpiącego się Belmondziaka. Własną teorię na ten temat ma Wini. – Moim zdaniem Belmondo wylądował w owej wannie, bo pobrudził się pizzą i po prostu chciał się umyć. – uważa szef Stoprocent.
GSP chce walczyć z Oyche Donizem
Raperzy od wielu miesięcy prowadzą otwartą wojnę i jedną bitwę mają już za sobą. Kilka miesięcy temu, kiedy obaj spotkali się w Katowicach w ruch poszły maczety, a Oyche Doniz trafił do szpitala. Tym razem Mahatma chce uregulować sprawy ze swoim oponentem w bardziej cywilizowany sposób. – Fame MMA jest dla celebrytów, a ja żadnym celebrytą nie jestem. Jestem muzykiem, normalnym chłopakiem z osiedla, dlatego mogę się bić w prawilnej federacji. Dlatego serdecznie zapraszam Oyche Doniza do walki na Rocky Boxing Night. Jeżeli masz odwagę, zapraszam serdecznie. Mamy dogadane z organizatorem, dostaniesz nawet jakieś pieniążki za to. – proponuje GSP.
GSP ma zamiar część honorarium za walkę przeznaczyć na cele charytatywne, a resztę zainwestować w nową płytę. Jeżeli nawet Oyche Doniz nie podejmie rękawicy, Mahatma twierdzi, że ma już zaplanowanego drugiego zawodnika, który na pewno skorzysta z propozycji. Nie ujawnił on jednak kto to jest.
GSP o usunięciu Belmondo z Mobbyn: „Świat mi na chwilę runął”
Chcąc nie chcąc Wini poruszył podczas rozmowy wątek Młodego G i usunięcia go ze składu. GSP wyjaśnia, że problemem nie są preferencje seksualne Belmondziaka, tylko przeciwstawienie się wszystkim zasadom, które wyznawali. – Mi to świat na chwilę runął. Starałem się jeszcze ze wszystkich sił mu pomóc. Tu już nie chodzi nawet o to, jakie on ma preferencje seksualne. Jakby przyszedł do mnie i po bratersku mi powiedział: „Mordko, słuchaj, jestem gejem. Lubię chłopców. Ściemniałem ci przez długi czas, bo się bałem. Chcę być wobec ciebie szczery, bo uważam cię za brata”, to ja bym zupełnie inaczej do tego podszedł. Nikt by się nigdy nie dowiedział i jakoś rozwiązalibyśmy to jak ludzie. Tylko, że niestety to wyszło w takim momencie, w którym wyszło, że on zrobił coś bardzo złego wobec nas wszystkich. – mówi GSP nawiązując do informacji, że Młody G zdefraudował 25 tys. złotych należące do całego składu Mobbyn.
– Najgorsze było też to, że on krzyczał bardzo głośno, że nienawidzi pederastów, islamistów. On zawsze miał takie radykalne poglądy, a my chcąc być częścią jego składu, musieliśmy dostosować się do tego. W momencie kiedy chłop przez całą znajomość z tobą krzyczy, że „j*bać p*dałów”, a okazuje się, że sam lubi chłopców… tym momencie nie wiedziałem, co mu zrobić. Ustaliliśmy sobie jakieś zasady składu. On jest ustalił. A potem wszystkie złamał. – dodaje raper.
Mahatma twierdzi także, że Belmondo mógłby zostać w składzie, gdyby inaczej się zachował.– Jakby Belmondziak powiedział: „Tak, jestem gejem, j*bać was wszystkich, a jak się wam moja muzyka nie podoba mogę was wyr*chać. Będę robił muzykę, bo jestem w tym dobry i mam to w ch*ju”. Jakby był prawdziwy, to by było zupełnie inaczej. Tu nie chodzi o skandal seksualny, tylko o nieszczerość. – tłumaczy.
Belmondo, Rafalala i Mobbyn – harmonogram wydarzeń
- Belmondo w wannie znanej transseksualistki?
- Belmondo przyznaje, że to on był u Rafalali (wideo)
- Belmondo usunięty z Mobbyn
- Oyche Doniz miał rację? „Belmondo zadaje się z transeksualistami”
- Młody G został pobity, bo wydał wspólne pieniądze Mobbyn?
- Młody G oświadcza: „Zawiodłem moją chorobą psychiczną”
- Paris Platynov o Belmondo u Rafalali: „Myślałem, że to fejk albo promocja”
- Oyche Doniz do Młodego G: „Nie wracaj do Warszawy, bo cię zaj*biemy”
- Co dalej z Mobbyn? Grupa zmienia nazwę
- Słuchacze doprowadzili Belmondo na skraj samobójstwa?
- Bedoes komentuje wydarzenia z Belmondo
- Młody G: „Czarna dziura pochłonęła moją karierę”
- GSP do Kozy: „Co ty pchasz do głowy dzieciakom”
- Rafalala publikuje nagranie jak przytula się z Belmondo
- Mobbyn otwiera wytwórnię, a GSP pisze książkę
- Oyche Doniz ostrzega ojca Belmondo przed Mobbylon
- Nowy szef Mobbyn: „Nie popieramy homoseksualizmu”
- Fani Belmonda pobili w Gdańsku Rafalalę?
- Oyche Doniz ujawnia, ile zarobił na Mobbyn
- Co dalej z Belmondo?
- Na koncercie Mobbyn: „Nie będę ci nawijał dziś o Rafalali”
- Belmondo przeprasza Rafalalę i apeluje o tolerancję
- Toony: „Zbierajcie pieniądze na dobrego papugę dla Belmondo”
- „Fani mogą czuć się oszukani. Wizerunek Belmondo okazał się kłamstwem”
- Letni Chamski Podryw kpi z Belmondo
- To koniec Mobbyn
- GSP: „Belmondo zniknął sobie z pieniędzmi”
- Belmondo prosi o pomoc. Szuka ośrodka leczenia uzależnień
News
Sokół zmiażdżony przez fanów. Jego nowa płyta to niewypał?
„Wojtek, może jakaś reklama papieru toaletowego, bo chyba się zesrałeś”.
Niedostępność i enigmatyczność projektu Skok miała zadziałać jak magnes na słuchaczy, ale jest kompletnie odwrotnie. Hewropodobna formacja Sokoła, Kukona, Amena i Magiery zginęła w przedbiegach, a dobił ją Tede, uderzając we frontmana grupy.
Skok.group znajdzie się prawdopodobnie w podsumowaniach roku jako największy niewypał. Słuchacze dowiadują się o projekcie całkiem przypadkowo, a kiedy już go sprawdzą, krytyka leje się ze wszystkich stron, a duży udział ma w tym prompterowy występ Sokoła u Dawida Podsiadło i reakcja TDF-a, który otwarcie powiedział, że to wstyd dawać taki występ.
Afera prompterowa może się za Sokołem ciągnąć jeszcze latami, bo skala dotarcia jest ogromna i wielokrotnie większa niż sama płyta „Skam” Skoku. Chociaż nie wszystkie wpisy są krytyczne, to jednak fani pod postami nowej grupy są głównie bezlitośni dla współzałożyciela WWO i jego nowego projektu.


Europejscy fani Wiza Khalify nie zobaczą go na scenie. Po odwołaniu całej trasy głos zabrał Żabson, który otwarcie ocenił sytuację swojego amerykańskiego współpracownika.
Wiz Khalifa odwołał koncerty w Europie
Wiz Khalifa poinformował, że z powodu trwających problemów prawnych nie zagra zaplanowanych koncertów w Europie. Wśród odwołanych występów znalazły się również koncerty w Polsce i Czechach.
– Moja sytuacja prawna nadal trwa, więc przepraszam wszystkich fanów z Europy. Wrócimy, kiedy nie będą próbowali mnie zamknąć.
Wszystko zaczęło się od festiwalu w Rumunii
Źródłem problemów jest wydarzenie z lata 2024 roku. Podczas festiwalu Beach, Please! w Rumunii Wiz Khalifa zapalił na scenie jointa, po czym został zatrzymany przez policję.
Choć początkowo sprawa wydawała się mniej poważna, rumuńska prokuratura odwołała się od wcześniejszej decyzji. W efekcie w grudniu 2025 roku sąd apelacyjny zmienił wyrok, orzekając karę dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności.
Żabson stanął w obronie Wiza
Do całej sytuacji odniósł się również Żabson, który w ubiegłym roku nagrał wspólny utwór z amerykańskim raperem. Raper nie ukrywa, że jego zdaniem skala konsekwencji jest mocno przesadzona.
– Jest teraz poszukiwany w całej Europie. To jest chore. Czaję, że tam jest to zakazane, ale nie jest to też coś, żeby ziomka ganiać po Europie.
News
Quebonafide o różnicach w pracy rapera i zarządzaniu dużą firmą
Raper wyjaśnił, dlaczego artyści działają inaczej niż przedsiębiorcy.
Quebonafide pojawił się na Kongresie Zero 2026 w Warszawie, gdzie mówił o budowaniu marki i prowadzeniu biznesu na międzynarodowym poziomie. Raper zwrócił uwagę na to, czym praca twórcy różni się od klasycznego zarządzania firmą.
Quebonafide był jednym z gości Kongresu Zero 2026, który odbył się 27 czerwca w hali COS Torwar w Warszawie. Kuba wziął udział w panelu poświęconym budowaniu silnej marki oraz rozwijaniu biznesu o globalnym zasięgu. Podczas rozmowy sporo miejsca poświęcił specyfice pracy artystów i temu, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby tworzące muzykę.
– Jest bardzo duża różnica pomiędzy branżą muzyczną, i w ogóle różnego rodzaju sektorami kreatywnymi, a biznesem takim szczegółowo operacyjnym – powiedział.
Zdaniem rapera największa przepaść między branżą muzyczną a światem biznesu dotyczy zarządzania czasem i procesu twórczego.
– Największą z tych różnić jest zarządzanie czasem. Jak robisz muzykę to czasem czekasz na jakieś magiczne natchnienie – pisząc czy produkując jakąś rzecz jesteś ograniczony tym, że stoisz przed bardzo dużym dylematem, że ta rzecz nigdy nie jest skończona w czasie. To się może bardzo mocno rozciągnąć. Przykładowo jesteś sam ze sobą umówiony na to, że siadasz o 15.00 i zaczynasz pisać utwór, produkować go, wykonywać coś muzycznego, coś wytwarzać i nagle okazuje się, że kolejne twoje spotkanie jest o godzinie 18.00, a o 17.30 nagle czujesz, że jesteś w jakimś największym peaku działania i stoisz przed bardzo trudnym wyborem narażenia się na to, że przed osobą z która jesteś umówimy wyjdziesz na osobę zupełnie niepoważną, kosztem usatysfakcjonowania, dziesiątek, setek czy milionów ludzi, w zależności od tego jaka jest skala twojego działania – dodał.
Jay-Z we współpracy z Roc Nation i Google Maps przygotował specjalną mapę, dzięki której fani mogą odwiedzić najważniejsze punkty związane z jego historią w Nowym Jorku.
29 miejsc, które stworzyły legendę
Nowa inicjatywa prowadzi fanów przez 29 lokalizacji rozsianych po całym Nowym Jorku. Na liście znalazły się studia nagraniowe, w których Hov rejestrował swoje najbardziej kultowe numery, między innymi Jungle City, Manhattan Center, The Hit Factory oraz D&D Studios.
Nie zabrakło również legendarnych scen koncertowych. Trasa obejmuje takie miejsca jak Apollo Theater, Webster Hall czy Radio City Music Hall. To właśnie tam Jay-Z wielokrotnie pisał kolejne rozdziały swojej kariery.
Na mapie pojawiły się także mniej oczywiste punkty. Fani znajdą między innymi Marcy Houses, gdzie dorastał raper, dawną siedzibę Roc-A-Fella Records, stare mieszkania artysty, klub The Tunnel, Brooklyn Public Library oraz restaurację McDonald’s, do której nawiązał w utworze „Empire State Of Mind”.
A Roc Nation se uniu ao Google Maps para criar uma experiência especial para os fãs, destacando 29 locais mais importantes da trajetória de JAY-Z em Nova York no início de sua carreira. 🔥
— HovBey #JAYZ30 💎 (@JAYZeBeyonce) June 27, 2026
Para ativar o mapa no seu aplicativo, basta entrar nesse link: https://t.co/K5V3ELvDhQ… pic.twitter.com/4Thurl42O3
Obchody wykraczają daleko poza Google Maps
Interaktywna mapa jest tylko jednym z elementów jubileuszowej akcji. W ostatnich dniach w Brooklynie i na Manhattanie pojawiły się specjalne pop-upy związane z 30-leciem kariery Jay-Z. Część atrakcji przygotowano w dzielnicy Dumbo oraz przy liniach metra J i Z na stacji Bowery.
Przed Jay-Z wielkie koncerty
Kulminacją obchodów będą trzy koncerty na Yankee Stadium zaplanowane na 10, 11 i 12 lipca. Pierwsze dwa występy mają uczcić rocznice albumów „Reasonable Doubt” oraz „The Blueprint”. Trzeci koncert będzie przekrojowym show z największymi hitami rapera.
Na tym jednak świętowanie się nie zakończy. W planach są również koncerty w Paryżu i Los Angeles.
News
Future uspokaja fanów przed premierą płyty. „To nie jest AI”
Premiera „The Real Me” jeszcze w lipcu.
Future szykuje premierę albumu „The Real Me”, a przed jego debiutem postanowił rozwiać jedną z największych wątpliwości fanów. Raper opublikował krótki wpis, który wiele osób odebrało jako jasne stanowisko wobec sztucznej inteligencji w muzyce.
Future: „To nie jest AI”
W czasach, gdy coraz więcej artystów eksperymentuje ze sztuczną inteligencją lub jest o to podejrzewanych, Future postanowił zabrać głos. Na platformie X opublikował krótki komunikat:
– To nie jest AI. #THEREALME.
Nie jest do końca jasne, czy raper odnosił się wyłącznie do tytułu nadchodzącego albumu, czy rzeczywiście chciał podkreślić, że przy tworzeniu materiału nie korzystał z technologii AI. Fani i tak przyjęli ten wpis z dużym entuzjazmem, uznając go za próbę rozwiania spekulacji jeszcze przed premierą projektu.
Fani przypomnieli sobie viralowe nagranie
Po publikacji wpisu w sieci ponownie zaczęło krążyć krótkie wideo, które kilka miesięcy temu zdobyło sporą popularność. Future, stojąc przed grupą fanów z głową szczelnie owiniętą dużym szalikiem, próbował uniknąć zaczepiania i rzucił żartobliwie:
– To jest AI.
Future referencing the video where he avoided taking pictures with fans by pretending he was AI 😭
— Kurrco (@Kurrco) June 26, 2026
“This not Ai # THEREALME” pic.twitter.com/AkWrEyvedq
„Radio” otwiera promocję nowego albumu
Kampania promocyjna „The Real Me” już wystartowała. Future wypuścił pierwszy singiel zatytułowany „Radio”, który ma przygotować grunt pod premierę całego wydawnictwa.
Album ma ukazać się 10 lipca, więc do jego debiutu zostało już niewiele czasu. Dla fanów będzie to pierwszy solowy krążek Future’a od wydanego w 2024 roku „MIXTAPE PLUTO”.
-
News2 dni temuTede wszedł między bloki i pokazał, czym jest rap. Bez promptera i telefonu
-
News3 dni temuTede pocisnął z Sokołem. Beef weteranów wisi w powietrzu?
-
News4 dni temuWiz Khalifa odwołał trasę, bo chcą go aresztować w Europie
-
News2 dni temuPopek sprzedał swoje konto na Instagramie patoinfluencerowi
-
News2 dni temuTede składa przeprosiny w sprawie Sokoła i promptera
-
News14 godzin temuSokół dostał gotowe wersy do dissu na Tedego. Zechce je wykorzystać?
-
News1 dzień temuMarysia Starosta wyjawiła możliwy powód gdańskiej wpadki Sokoła
-
News2 dni temuFokus i Rahim: „Dziś bardzo ważny dzień w naszej karierze”