Sprawdź nas też tutaj

News

Jędker o Monopolu: „Przynosił mi chleb i pozwalał żyć”

Raper podsumowuje swoją karierę w pięciu punktach.

Opublikowany

 

Jędker z psem
Jędker

 Popkowi wybaczą nawet naćpane tańce w sukience, a Jędkerowi nigdy – tak po zawieszeniu działalności Monopolu wypowiadał się w 2015 roku Jędker. Disco-dance’owy zespół, który wiele lat temu powołał do życia raper przyniósł mu ogromną falę krytyki. Ostatnie lata spędził on za granicą, by teraz powrócić do stolicy i wydać kolejną solową płytę.

Jędker jest obecnie na końcowym etapie nagrywania solowego krążka. Jak wiemy z jego instagramowych relacji, szuka on teraz wydawcy i managementu. Raper zdecydował się też na podsumowanie w pięciu punktach swojej kariery scenicznej. Zaczął od najbardziej wrażliwego tematu Monopolu. – Dziękuję za wpisy i liczne wiadomości. Dziękuję za wsparcie! Postanowiłem Wam coś opowiedzieć w pięciu punktach które opublikuje od dnia dzisiejszego – napisał. Jędker przyznaje, że zespół, który współtworzył m.in. z Robertem M, Redem i Czarnym HiFi to przeszłość. – Monopol – temat zamknięty dla mnie. Nigdy nie opowiem o kulisach i prawdzie związanej z tą produkcja, która przynosiła mi chleb i pozwała żyć. Monopol jako projekt został zawieszony w 2012 roku a dziś powiela się wzorzec u ludzi, którzy najgłośniej krzyczeli. Tańczcie i bawcie się! Jestem z Wami – tłumaczy artysta.

„Jędker nie jest wiarygodny hip-hopowo”

Na przestrzeni lat o Jędkerze i Monopolu mówiło się wiele. Głos w dyskusji bardzo chętnie zabierali nie tylko słuchacze, ale także raperzy.  Założenie przez Jędkera grupy Monopol było początkowo traktowane jako żart muzyczny i tak też tłumaczył on powstanie tej formacji. Niestety grupa zaczęła swoją działalność prowadzić już bez przymrużenia oka. To oznaczało skreślenie Jędkera przez słuchaczy z listy raperów. Skreślili go także koledzy. – Nie jest on dla mnie dzisiaj niestety wiarygodny hiphopowo – przyznał w 2014 roku Sokół. – Wszystko by było spoko gdyby to była jedna płyta Monopolu, jajca, też już mało śmieszne, bo po „W Aucie” powtórzenie 10 razy tego samego było dla mnie mało śmieszne, ale spoko, wszyscy mieli jeszcze do tego dystans, Jędker bywał jeszcze u nas w domu wtedy, był luz. I nagle kurwa coś się popierdoliło z tą drugą płytą, pójście w ultra komercyjną sytuację – tłumaczył.

Jak wiemy drogi Sokoła i Jędkera ponownie się przecięły. Współwłaściciel Prosto udostępnił w styczniu 2017 roku wspólne zdjęcie z Jędkerem zrobione w Australii. Raperów można też spotkać razem w Warszawie.

„Co by nie mówić, Jędker jest zaj***tym raperem”

W 2016 roku na temat Jędkera wypowiedział się również Pono. Jak mówił, nie bierze on odpowiedzialności za to co zrobił Jędker, a z racji, że nie zajmuje się rapem nie jest także członkiem ZIP Składu. – Nie oczekujcie ode mnie, żebym znienawidził człowieka, który przez jakiś czas był moim przyjacielem i jakiś sentyment do niego mam. To jest moja szczerość wobec niego. Nie biorę odpowiedzialności za jego twórczość, za to co nagrywa, co robił i robi teraz, ale jakby nie patrzeć wychowaliśmy się na jednym podwórku, jakiś kawałek mojego życia jest związany z nim i nie będę się tego wypierał – mówił Pono.

 
39 komentarzy

39
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
djdecks

PROSTYTUTCE KURWIENIE SIĘ TEŻ PRZYNOSI CHLEB I POZWALA ŻYĆ

Alejaja

Dobrze napisal dj decks na kurwieniu sie tez mozna zarobic to co bedziesz dupy dawal? Trzeba bylo isc do normalnej roboty a nie spierdalac nagrywac jakies gnioty, za wwo tez nie propsuje bo pozniej czas pokazal ze te Twoje teksty i „prawdy” sa chuja warte, wypierdalaj i nie nagrywaj juz rapu bo tylko wstyd przynosisz!!!!!!

BTR ZTW TKO

Jędker wyprzedziles jebana scene o 10 lat teraz wszyscy nakurwiaja gorszy hasiok jak nieslawny monopol i nazywaja to dumnie hiphopem.

MIALES ZAJAWKE to se dance robiles i huj kazdego powinno to intersowac

ciebie pzrekreslil huj wszytkim do dupy .jedkre WWO NAZWASZE Z WINYLI

Trystydycymyt

Wyprzedził scenę XD W wyścigu na dno szamba. I nie scenę, tylko jakiś gówniany nurt.
Zrobił co chciał przekreślając dotychczasowy dorobek. I z tym się musi pogodzić. Tak samo jak RED i CZARNY HIFI! co teraz oalą jana że się nic nie staneło. Se burak wydziarał ryja i udaje innego typa.
Koleszkowcy! Wypierdalajcie wy już z rapów! Czasu szkoda. Lista na voxie stygnie. Czekają tam na was.

asdaasda

JEDKER PROPS I CZEKAM NA PLYTE. ALE ZASADNICZE PYTANIE CZY TA KURWA JASTZOMP JUZ CIE W KONCU PRZEPROSIL?

PEZET

Wszystkie kurwa solary białasy i inne kutasy robią dzisiaj to samo. To świadczy tylko o tym jak Jędker wyprzedził polski prymitywny rap

djdecks

WYPIERDALAJ NA MELINE ĆPUNIE MAGICALA

_aqq_

głąby nie wiedzo :)))

istotne nie jest „survival”, tylko „way to survival”

https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/90/63/9063/238289.1.jpg

djdecks

zdradź nam tajemnicę wrzucania obrazków na nowym glamrapie

Qwertyuiop
ZXCVBNM

[img]https://pbs.twimg.com/profile_images/556495456805453826/wKEOCDN0_400x400.png[/img]

_aqq_

mam nadzieję, że dla głąbów nie jest obcą specyfika eksperymentów wojskowych

#Houston, we have a problem

http://gifimage.net/wp-content/uploads/2017/10/houston-we-have-a-problem-gif.gif

_aqq_

Projekt scalania świadomości jest z racji swojego pochodzenia pozaziemski.
Mr. Putin znakomicie o tym wie, bo żaden rozsądnie myślący człowiek nie wpadłby na idiotyczny pomysł, żeby dla wyrównania poziomu hormonalnego wpakować się do łóżka prezydentowi mocarstwa atomowego. :)))

https://www.youtube.com/watch?v=zxtl5ExJmag

_aqq_

W przypadku łączenia świadomości jakość nośnika jest równie ważna, co jakość informacji.
Obecność Samaela nie jest uwarunkowana informacją #Akhazu, ale fizycznym nośnikiem: #nephilim #genetyczna podatność #przeżywalność.

https://www.youtube.com/watch?v=gbLSjORIdFI

_aqq_

Po tamtej stronie boją się kichnąć, żeby nie czegoś nie spierdolić. #ostra jazda po bandzie z szaloną prędkością

Jeżeli eksperyment zakończy się fiaskiem tylko dlatego, że pan Kaczyński postanowił coś dla siebie ugrać, to „powiesić za jaja” nie jest właściwym określeniem czekającej p. Kaczyńskiego przyszłości.

#zapętlenie
#kontrola odruchów mięśniowych

wrzućcie piździe trial

http://v.viralka.pl//wp-content/uploads/2015/05/Pila-843×1024.png

_aqq_
se nazwij
se nazwij
se nazwij

[img]https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/90/63/9063/238289.1.jpg[/img]

se nazwij
se nazwij
se nazwij

[img]https://www.bbcode.org/images/lubeck_small.jpg[/img]

se nazwij
se nazwij
se nazwij

try

se nazwij

se nazwij

kurde

twojstary
twojstary

Popularne