Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Kacper HTA: „Brakuje mi rapu w rapie”

Guitar classic czy street trap? Rozmawiamy z raperem o nowej płycie i nie tylko.

Kacper HTA / fot. brephoto.pl

Opublikowany

 

Premiera płyty Kacpra HTA i Gibbsa już za nami. To dobry moment, aby współtwórca „Iluzji” odpowiedział na kilka pytań związanych z nowym albumem. Nie obyło się bez innych kwestii – jakich? Zapoznajcie się z całością.

Kacper HTA to chyba zapracowany człowiek. Album z Gibbsem, gościnne udziały między inny na płycie Fonosów. W którym momencie rap stał się sposobem na życie, a nie zajawkowym zajęciem?

Sposobem na życie stał się już na nielegalach – sposobem na przeżycie i formą utrzymania bez kombinacji na boczku po drugiej solowej płycie -„Gotowy na wszystko”.

Śledząc twoją karierę muzyczną album po albumie – jak myślisz, który z nich dał Ci największy skok rozpoznawalności?

Na pewno okres, w którym wchodziła Ganja Mafia i „Gotowy na wszystko”. Ten okres dzieliło praktycznie parę miesięcy wydawniczej, więc było solidne boom. Myślę, że skok rozpoznawalności mojej muzyki dopiero nadejdzie, jeśli utrzymam konsekwencje w działaniach tak, by nie cierpiała zajawka.

Wcześniej pracowałeś już w formule emce x producent z PSRem. Czym różni się współpraca z Gibbsem od tej z PSRem?

Gibbs i PSR to dwie różne osoby. Robią różne bity od siebie i forma ich pracy jest tak odmienna, że określiłbym to jako dwa osobne bieguny. Jeśli chodzi o współpracę na pewno lepiej układała się z Gibbsem z paru względów. Po pierwsze realizował mnie w studio, dbał o moje wokale i niejednokrotnie wspólnie robiliśmy moje refreny czy jego bity. Przy tym spędzaliśmy w krótkim okresie bardzo dużo czasu ze sobą. Dodatkowo obaj jesteśmy palaczami, także weed connecting people. Natomiast uważam, że PSR jest również bardzo utalentowany i na pewno będziemy jeszcze działać wspólnie, ale myślę, że zrobienie wspólnej płyty z Kamilem teraz byłoby ciężkie do realizacji z obu stron. Przy okazji pozdrawiam chłopaków.

Miałeś jakieś sprecyzowane oczekiwania wobec premiery i odbioru „Iluzji”? To moja najlepsza płyta, bo…

Miałem, chciałem pójść za ciosem po dwóch ostatnich albumach, które przyjęły się bardzo fajnie. Oczekuje, że z „Iluzją” będzie jeszcze mały krok w przód. Wolę, żeby słuchacze odpowiedzieli na drugą część pytania i sami uznali czy jest to moja najlepsza płyta, a jeśli tak to czemu…

Raczej chętnie udzielasz się na innych projektach. Na twoich albumach też nie brakuje gościnnych zwrotek. „Iluzja” z założenia nie miała być okraszona featuringami?

Pojawiam się na featach u raperów, których znam lub szanuję i podziwiam ich twórczość. Przeważnie te dwie rzeczy idą w parze. „Iluzja” od początku miała być płytą bez gości – chciałem sobie trochę udowodnić, że potrafię, i że w sumie wypadałoby po tylu latach rapowania oddać pełnokrwiste solo.

„Tytułowa „Iluzja” zahacza w dużej mierze o destrukcyjne wątki takie jak kategoryzowanie, robocze podejście do życia i codzienne „igrzyska śmierci”, w których uczestniczymy chcąc nie chcąc.” – myślisz, że to dobry moment w twojej dyskografii na taki album?

Myślę, że każdy moment jest dobry, by otworzyć oczy i wybrać odpowiedni kolor tabletki Morfeusza.

„Iluzja” dostarcza skrajnych klimatów – takie było założenie tego albumu czy jego tożsamość wykreowała się sama w trakcie produkcji?

Nie było wielu założeń – jedyne było takie, że robimy płytę w 3 miesiące i nie robimy sobie żadnych presji i założeń – „tylko studio muza no i dom”.

Przed premierą dostaliśmy dwa teledyski z dwóch różnych światów. Był to celowy zbieg aby właśnie te numery pokazały różnorodność materiału? W której z tych dwóch konwencji czujesz się lepiej?

Tak, był to celowy zabieg. Po premierze wlecą jeszcze 3 teledyski i również każdy z nich będzie z innej beczki, ale nawiązujący. Dobrze się czuje na zajebistych bitach i kompletnie nie rozkminiam czy to guitar classic czy street trap.

Na początku 2018 roku stwierdziłeś, że nie ma już hip-hopu jest pop-hop. Twoje słowa w 2019 roku mają chyba jeszcze większe odzwierciedlenie w rzeczywistości… Kontynuując wątek, czego najbardziej brakuje Ci w obecnej rap-grze?

Najbardziej brakuje mi rapu w rapie – brzmi płytko, ale wcale tak nie jest. To jak z mięsem, które kupujesz zastanawiając się ile mięsa jest w mięsie.

Gdyby któryś z newcomerów teraz rzucił Ci „wyzwanie” podniósłbyś rękawicę w beefie?

Nie sądzę bym miał powody się martwić.

Czego życzyć Kacprowi HTA na najbliższe 5 lat?

Tyko zdrowia, resztę sam sobie załątwie, pozdrówki!

18 komentarzy
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
SYN TEDEGO
3 lat temu

Chyba przestał metę nakurwiać, bo mu syfy z czoła zeszły.

mama uposledzonego rapera
3 lat temu

Nawet karakany pierdolone nie umiecie wywiadu zrobić, zadnego ciekawego pytania nic zaskakującego kurwa całkowite zero pewnie kacper sam sobie zadawał pytania sam na nie odpowiadał a wy to jedynie publikujecie za 50zł

Grand Theft Auto Sqad
3 lat temu

Kacper GTA się przejęzyczył. Chciał powiedzieć „brakuje mi oleju w głowie i chuja w mordzie”. A jak tam ten drugi z ekipy GTA, ten bandzior dawidzior? Hahahahaaaaa!

Analny The Real
3 lat temu

Uprzedziłeś mnie sprytny skurwielu!

kredyt na słupa
3 lat temu

brakuje mi hu** w dupie chyba, szkoda gadać
https://www.youtube.com/watch?v=GQBunS8-VoM

luczjano
3 lat temu

A chuj mnie to obchodzi

wasz ziom
3 lat temu

ZRZUTKA NA RAP NOKAUT TEDE VS PEJA

https://zrzutka.pl/gj9hhj

GardzęWami
3 lat temu

Niech każdy robi co chce! Wpierdalają się i żalą, zamiast napierdalać rapsy. Za moich czasów jak rapowałem, to nie było większości tych wsiowych cwaniaczków ze średnim talentem do rzemiosła.

Niuniek
3 lat temu

To zacznij rapować łaku

Niuniek
3 lat temu
Reply to  Niuniek

Wytwórnia mu trochę wyświetleń musiała kupić. Przecież tego się nie da słuchać.

Jaro
3 lat temu

Kiedy wywiad z Gibbsem ?

trawku d. bongo
3 lat temu

to przestan kur.. śpiewać Tylko zacznij rapować jak na rapera przystało .

fnaf world
3 lat temu

Great article. I hope you will continue to have so many high quality articles to share with us. I believe many people will be surprised to read this article. thank you!
https://word-games.online

virginx
3 lat temu

DŁUGI I MOCNY ORGAZM …TO BARDZO PROSTE
Dzięki działaniu Libido Therapy zobaczysz jak łatwo osiągnąć prawdziwy długi orgazm!
Stosowanie suplementu diety jest bardzo proste, wystarczy przyjmować jedną tabletkę dziennie i popić dużą ilością wody.
Doświadczysz uczucia, które bez problemu, będziesz odczuwać podczas każdego stosunku!
I to bez zbędnych wspomagaczy, dzięki temu osiągasz kilka orgazmów jednej nocy! http://exslove.com.pl

Jurekj
3 lat temu

23:12 7

Opublikowany 10 godzin temu Przez Mateusz Matwijów

Odb
3 lat temu

Rap TAH: „Brakuje mi kacpra w kacprze”

Analny The Real
3 lat temu

Ale i tak jesteś chujem!

huj
3 lat temu

Przcież profesoeze ty cwelu ten Analny The Real to jebany w dupe podszyw.

Popularne