Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

KOŚCIEY: „W NASZYM KRAJU BYCIE HIP-HOPOWCEM TO OBCIACH”

Opublikowany

 

Z wrocławskim raperem Kościeyem rozmawiamy o modzie na Hip-Hop, Wrooclyn Dodgers, niezależności raperów, czy licznikach, lajkach i komentarzach.

Sprawdźcie rozmowę z raperem, którego ubiegłoroczny album "Ciekawe Przypadki Człowieka Nizioła" zatrząsł polskim podziemiem, a nie zapominajmy, że drodze jest kolejny – "TWB Era".

 

 

Wydałeś w końcu solowy album, przygotowujesz słuchaczy do premiery kolejnego – dlaczego tak długo kazałeś czekać sobie i słuchaczom na solowe projekty?

Kościey: Przez ostatnie dziesięć lat intensywnie marnowałem czas na głupoty i bujałem w obłokach. W sensie, że gruby balet był, tyle.

 

Co się takiego nagle stało, że postawiłeś na rap i robisz płytę po płycie?

Kościey: Ja nie postawiłem na rap, to rap postawił na mnie. Żartowałem, elo. Jeśli ktoś stawia na rap w tym kraju, to jest skończonym debilem i zdechnie z głodu zanim zdąży obejrzeć się za siebie.

 

Ciekawe przypadki człowieka Nizioła – należy doszukiwać się jakiejś ideologii za tym tytułem, czy to po prostu przypadek?

Kościey: Chyba mówiłem już o tym w wywiadzie przeprowadzonym przez Kubę Stemplowskiego z Rap Luzu. CPCZN – wariacja i nawiązanie do tytułu filmu „Ciekawe przypadki Benjamina Buttona”.

 

Na trackliście C.P.C.N – próżno szukać wielu gościnnych zwrotek, postawiłeś raczej na kolegów z Wrooclyn Dodgers oraz w jednym numerze Jot`a – nie korciło, aby poszerzyć gościnny skład?

Kościey: Z Wrooclyn Dodgers na CPCN udzielił się tylko Mazzieh. Oprócz Jota był też Prys i Homex. Skład przemyślany i dobrany pod kątem ilości wspólnie wypitego alkoholu i przeprowadzonych dyskusji. No moi ludzie po prostu, pozdrawiam każdą mordeczkę, a zwłaszcza Homexa. I pamiętaj Adrian, że zasługujesz na więcej, niż tarmoszenie się z takim typem jak Miuosh.

 

Ostatnie zdanie powyższej wypowiedzi – będzie beef?

Kościey: Nie wiem o czym mówisz ziomek. Homexa pytaj, to ich sprawa.

 

Robiąc rap, poruszasz się po różnych tematach, często z dużym przymrużeniem oka. Nie ma dla Ciebie tematów tabu?

Kościey: Jeśli w końcu stwierdzę, że jakaś konwencja się wyczerpała, to zacznę szukać czegoś nowego. Życie erotyczne dzikich plemion z okolic Sudanu też może być ciekawym konceptem na album.

Kilka lat temu współtworzyłeś wspomniany Wrooclyn Dodgers, jak widać, koledzy z zespołu nie odwiesili majka – jest szansa, abyście wrócili pod wspólnym, szyldem i wydali długogrający album?

Kościey: Łozo aka Pitahaya wypuścił w tym roku ostatnią, jak twierdzi solową płytę i zrezygnował ze swojej przygody z rapem. Reszta chłopaków po płycie Wrooclyn Dodgers przestała nagrywać i raczej nie zanosi się na zmianę obecnej sytuacji. Myślę też, że po tamtym doświadczeniu każdy z nas wie czym to pachnie i chyba nie przeżylibyśmy ponownie tej wojny charakterków. Jeśli nawet coś, to nie w tym samym składzie, a na pewno nie z Grześkiem Labelem.

 

Co raz więcej raperów odkłada mikrofon, przestają wierzyć i utożsamiać się z tym co robili – Kościey jest inny?

Kościey: Dla mnie to przede wszystkim super zabawa i możliwość oderwania się od gówna, które zjadasz z każdym kolejnym dniem powszednim.

 

Jakiś czas temu ks. Jakub Bartczak, aka Mane w jednym z wywiadów – stwierdził, że mógłby z Tobą nagrać coś – poza deklaracją, coś się zmieniło?

Kościey: Na dzień dzisiejszy żaden wspólny numer nie jest przewidziany. Póki co brakuje nam czasu na spotkania i rozmowy, a co dopiero na nagrywanie wspólnych numerów. Być może kiedyś się uda. Piona Mane!

 

Jot, Ty, Łozo, należycie do ekipy, która rozkręcała rap we Wrocławiu, jednak nie było Wam dane zaistnieć szerzej. Nie traktowaliście nigdy rapu, jako sposobu na życie?

Kościey: Oni są z roczników, którym bliżej do Waldka Kasty, Tymona, Roszji, chłopaków z FFOD oraz setki innych postaci z tamtych lat, o których pamiętają dziś liczne siwe głowy. Ja do tamtej pierwszej „fali” nie należałem. Siebie wpisałbym raczej w pokolenie późniejsze, gdzieś tam gdzie przewijał się Shot czy też chłopaki z Pepe. Jeśli nie było komukolwiek z nas dane zaistnienie w szerszym gronie słuchaczy to wiedz, że determinacja tych, którzy nadal nagrywają jest duża i nadal żywa i mam nadzieję, że kiedyś obecny stan się zmieni. Widocznie musimy pracować ciężej i więcej, niż dotychczas. Będzie dobrze dzieciak, elo.

 

"TWB Era" – co kryje się pod trzema pierwszymi literami nowego tytułu?

Kościey: Ej Laik jak Glidera rozkminiać?

 

"Ja przestałem wierzyć w rap, odkąd Ty wierzysz w Magika” – no właśnie, młode pokolenie słucha rapu – bo jest modny, jest trendy. Co według Ciebie sprawiło, że dzisiaj rap jest tak samo miałki i naszpikowany tandetą jak nigdy wcześniej i słuchają go dzieci, nie znające historii tej kultury?

Kościey: Kompletnie nie obchodzi mnie co jest dzisiaj modne i co jest trendy. Na pewno w dupie mam, to czego słucha młodzież w wieku szkolnym. Każdy ma prawo do słuchania tego co mu się podoba bez względu na to czy podoba się to Tobie, czy też nie. Tolerancja natomiast kończy się w momencie kiedy próbujesz na siłę wsadzić mi do bani swoje kretyńskie teorie i z dupy poglądy. Tego właśnie dotyczą te wersy i kierowane są do całej masy troglodytów, którzy traktują tę muzykę jak faszystowską religię. Kierowane są do obrońców krzyża na którym widnieje wielki napis „POLSKI PRAWDZIWY HIP-HOP”.

Popek w swoim ostatnim numerze (zresztą największym hicie tego roku ever) powiedział jedną prostą, a jakże mądrą rzecz –„Pamiętajcie, muzyka to tylko zabawka”. I ja szczerze się pod tym podpisuje. I pamiętaj, że bez tej masy gimbusów prawdopodobnie Twój ulubiony raper pracowałby teraz na plantacji tulipanów z lufą przy skroni. Bo niby komu, jak nie gimbusom miałby opierdalać swoje farmazony?


Swoje płyty wydajesz we współpracy z Dwaem Music – jesteś zadowolony z tego co oferują Ci koledzy?

Kościey: Zdecydowanie tak. Freez i Yomike nie narzucają mi niczego i w pełni akceptują mój pomysł na siebie. Bez ich pomocy wiele rzeczy przeszłoby mi koło nosa. Myślę, że korzyści z naszej współpracy płyną obustronnie. Zbudujemy razem imperium i będziemy topić złoto na naszych ogródkach działkowych.

 

Mamy czasy, gdy raperzy stawiają na niezależność, często odchodzą z dużych labeli, postanawiają wydawać się sami – na pewno obserwujesz to co się dzieje w polskim rapie od dawna. Twoim zdaniem, lepiej jest wziąć swój los w swoje ręce, czy powierzyć go "specom"?

Kościey:  Niezależność pod różną postacią, to coś, do czego powinien dążyć każdy samiec alfa. Po kiego chuja przykładowo taki Te-Tris, który ostatnio zawinął żagle ze stajni Aptaun, miałby dzielić się profitem ze swojej działalności z osobami trzecimi (jaki mieli układ tego nie wiem – po prostu sobie teoretyzuje)? W tym momencie ma on swoją markę w branży, ma spory fanbase i wygląda na bystrego gościa, więc powinien zacząć działać kompletnie niezależnie, bo będzie to dla niego najbardziej opłacalne. Zresztą, odnoszę wrażenie, iż w tym kraju działa jedna profesjonalna "mainstreamowa" wytwórnia  z prawdziwego zdarzenia – Prosto.

 

Dlaczego Ty nie idziesz tropem, którego życzysz innym?

Kościey: A skąd wiesz, jaki ja mam układ z Dwaem Music?  

 

Pojawiłeś się we wrocławskim posse-cut – nie jest tajemnicą, że wielu ludzi, biorących tam udział na co dzień, nie utrzymuje ze sobą kontaktu. Kilku z nich nie uprawia czynnie rapu. Ten numer nie powinien powstać kilka lat temu?

Kościey: Dla mnie najważniejszą fazą związaną z całą tą historią było spotkanie tylu mord w jednym miejscu w trakcie kręcenia klipu. Zwłaszcza tych, którzy troszkę odbili od tej sceny, od rapu ogólnie i dawno już ich się nie ogląda ani na mieście ani na YouTubie. Być może, gdyby ten numer powstał kilka lat temu, to mnie by na nim nie było. A jeśli chodzi o relacje między ludźmi, którzy tam występują, to serio nie wiem kto z kim i kto ma co do kogo, czy też nie ma. #JBMT

 

YouTube, liczniki, lajki, komentarze, zależy Ci na cyferkach – tych wirtualnych (znam ludzi, którzy za kolejne zera zrobią naprawdę dużo).

Kościey: Nie wiem mordo, z tego co widzę, to w moim przypadku kręci się  to po swojemu i nie wygląda to najgorzej.

Pamiętaj że żyjemy w takich czasach, iż wszystko strasznie szybko się zmienia. Za kilkanaście miesięcy facebook może odejść do lamusa i będziemy musieli przeskoczyć na jakąś inną platformę, a wtedy wygrają Ci, którzy będą potrafili sprawnie przystosować się do nowych warunków.

 

Pozostaniemy we Wrocławiu. Czy jest ktoś w 71, z kim byś nie nagrał i druga kwestia, co sprawia, że jeśli ktoś się do Ciebie zgłasza o udział gościnny – wchodzi, albo nie?

Kościey: W tej chwili odmawiam wszystkim, bo mam na głowie swój album. Po prostu, nie mam czasu na opcje poboczne. Zwłaszcza na sprawdzania wiadomości typu ELO SPRAWDŹ TE LINKI NAGRAMY JAKIŚ FICIK? Nie kurwa, nie nagramy i nie mam ochoty sprawdzać Twoich linków. Co do tego z kim z Wrocławia bym nie nagrał numeru, to tym razem się powstrzymam i nie będę rzucał ksywami. Za dużo już w tym mieście było z dupy spięć i opierdalania dupy za plecami.  Chciałbym natomiast kiedyś coś nagrać przede wszystkim z Tymonem – najlepszy dla mnie raper we Wrocławiu od zawsze na zawsze. Drugą taką postacią jest Pijak Pi. Co do Pijaka to temat jest w toku i chyba się uda.

 

Wspominałeś o tym, ale i ja zauważam, że ludzie około 30-tki często odchodzą od rapu, przestają go tworzyć, słuchać, utożsamiać się. W Stanach np. ludzie pokroju Big Daddy Kane`a, Rakima, Jay`a – Z, KRS One (grał ostatnio we Wrocławiu) uprawiają tę muzykę w najlepsze. Nam gimbaza, hejterzy i sami raperzy odcinający kupony od popularności, zabijają tę kulturę?

Kościey: W naszym kraju „bycie hiphopowcem” to obciach i patologia w oczach ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tymi klimatami. Widocznie wszyscy jesteśmy tutaj winni temu, że jesteśmy tak odbierani i tak oto traktowani – po macoszemu. Gimbaza, hejterzy, raperzy – wszyscy tu są kurwa winni. #zdelegalizowaćpolskihiphop. No i nigdy nie porównuj sceny amerykańskiej do polskiej. Równie dobrze mógłbyś porównywać Lanosa i Mercedesa, tylko że ten Mercedes byłby prosto z salonu, a Lanos byłby przywieziony na lawecie z Rumunii.

 

Ok, tak więc co zrobić, aby ta KULTURA, która ma przeszło 40 lat, w tym smutnym kraju była poważnie traktowana?

Kościey: Zdelegalizować ją i poddać otworzeniu – odpowiednim osobom.

 

Gdybyś nie zajmował się rapem, wyrażał byś się w inny sposób – artystycznie?

Kościey: Aktorem zawsze chciałem być, niestety zrezygnowałem po wizycie w PWST na dniach otwartych. Tolerancja dla dziwnych odchyleń była już tam znana zanim ktokolwiek pomyślał o tym, że będziemy kiedyś w tym kraju palić tęcze. Niemniej jednak licze na to, że Wojciech Smarzowski w końcu mnie zauważy i będę mógł zagrać psa.

47 komentarzy
47 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
KimDzongUn
7 lat temu

WIĘCEJ RAPERÓW NIŻ SŁUCHACZY

Wojtek z Wejherowa
7 lat temu

KIEDYS SMALIŁEM CHOLEWKI DO TAKIEJ JUSTYNY, KTOREJ CHLOPAK BYŁ HIPHOPOWCEM I BYL LIDEREM JAKIEGOS LOKALNEGO SKLADU HIPHOPOWEGO, GDZIE GRAŁ PO FESTYNACH, DNIACH MIASTA ITD, PRZED DISCOPOLOWCAMI CZESTO, LUB PO NICH.I ZAWSZE JAK JĄ BAJEROWLAEM, TO CZESTO KRECILEM BEKE Z JEJ CHŁOPAKA I Z JEGO PRAWILNYCH WERSOW. TYP TEZ ZAWSZE CHODZIŁ W TYCH CZAPKACH Z DASZKIEM I SZEROKICH DRESACH, CO BYLO NIEKIEDY KOMICZNE. OBECNIE JEST CHYBA POLICJANTEM.

Ozjasz Dominik
7 lat temu

Panowie… kolejny indywidualista, buntownik, ktory obraza sie gdy ogol spoleczenstwa go odrzuca.

miskaolejowa
7 lat temu

Polska scena to się powinna wstydzić kurwa za tych wszystkich truskuli wiecznie nawijających o tym, jak im jest strasznie źle. Wypierdalać.
[img]https://share.gifyoutube.com/ZP3dwV.gif[/img]

fghdxbg
7 lat temu

[quote name=”CzłowiekDupa”]Jak czytam te komentarze to wydaje mi się, że nikt nie przyszedł na tą stronę bo lubi rap czy hip hop tylko dlatego, że lubi obrażać wszystkich raperów/MC których nie lubi[/quote]
Wiadomo od dawien dawne, ze glamrap zastapil hip-hop.pl. Zwroc uwage na to, ze ten portasz daje najszybsze i najbardziej wiarygodne informacje ze swiata hip hopu, to co sie dzieje w komentarzach to juz inna bajka, teraz wroc do pierwszego zdania. Rozumiesz? To jest portal do hejtowania. Poza tym widze, ze jestes dosc mlodym czlowiekiem wiec pewien rodzaj humoru jest dla ciebie nie zrozumialy. Np. przez lata utarly sie stereotypy takie jak peja=pener, sokol=bluz po 10.000, tede=wieprz, eldo=freestyle+uszy i wiele wiele innych chodziazby to jest jedna z wielu plaszczyzn, ktor mozna wykorzystac w zartach. To, ze smieje sie z memow z eldo to nie znaczy, ze nie kupuje jego plyt i go nie szanuje tak samo w analogicznych przypadkach. Ale jest tez masa bez zasadnego hejtu

No_Time_
7 lat temu

[quote name=”Karlos Jaraj”]Co ten karzel krecil rap we Wroclawiu Blasku Radio lub Szyms to wroclawskie legendy ktore bujaly Kolorem 15 lat temu a ten karzel chodzil do gimnazjum I Huj mial wdpolnego z rapem tylko dupe lizal Jotowi[/quote]Czytałeś głąbie co on odpowiedział na to pytanie?

mengsk
7 lat temu

W końcu koleś, który doskonale rozumie, że RAP i wszystkie te szmaty dla gimbusów z urbancity za śmieszne pieniądze to obciach.
Brawo.

Rozpierd@lator
7 lat temu

[img]https://i.imgur.com/kt3P7Lp.jpg[/img]

HST+Tede=Pen Air
7 lat temu

KOGO OBCHODZI POLSKA SCENA ALBO ZDANIE JAKIEGOŚ PODRZĘDNEGO ZJEBA?
[img]https://i58.tinypic.com/2dqrr4w.gif[/img]

#hopsin
7 lat temu

PRAWDA! KURWA NARESZCIE KTOŚ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ!

JEBAĆ POLSKĄ SCENĘ HIP HOPOWĄ. NIELICZNE JEDNOSTKI REPREZENTUJĄ JAKIŚ POZIOM, RESZTA TO GÓWNO NA KTÓRYM KAŻDY CHCE JAK NAJWIĘCEJ ZAROBIĆ.

[img]https://media.giphy.com/media/dquZR2GJjXpTi/giphy.gif[/img]

bekazwas
7 lat temu

uwaga frajerzy mam wazny komunikat ide srac

melmorede
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ut7XlgpV4T4[/youtube]

QPA
7 lat temu

CO TO ZA ŁAK?

Djogz
7 lat temu

DIOX TY KURWO

Wojtek z Wejherowa
7 lat temu

BO SIE NAWYLĘGAŁO TYCH „RAPEROW” NIEWIADOMO SKĄD. TERAZ KAZDY MOZE BYC RAPEREM. TO I SIE SMIEJĄ.

zwrotka
7 lat temu

wybaczcie ale kto to kurwa kościey i co to kogo gówno obchodzi jego zdanie ?

WhiteNigga
7 lat temu

OBCIACHEM TO JEST BYC FANEM PENERA, WIEPRZA, KAŁENA, DIOXA I TYCH INNYCH KASZTANÓW. 3% POLSKIEJ SCENY DAJE RADĘ.

bizon22
7 lat temu

TY JESTEŚ AKURAT NIKIM

kreese
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nMGjrpjC7Zk[/youtube]

popekmonsterkrul
7 lat temu

DIOX TY KURWO

#hopsin
7 lat temu

TAK W OGÓLE TO:

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c17/kocey5ygh.jpg[/img]

[img]https://stylio.pl/moja-szafa/tadeusz-norek-191688.jpg[/img]

Cyklonek
7 lat temu

Kosciey props za:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0BmCJH9C6Z8[/youtube]
[img]https://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_uCvNw1SrrL5VAMruwc285ZqZGRxGVIWE,w400.jpg[/img]

TEDETOKURWIAK
7 lat temu

DIOx ty kurwo

Typ z Wejherowa
7 lat temu

[quote name=”Wojtek z Wejherowa”]KIEDYS SMALIŁEM CHOLEWKI DO TAKIEJ JUSTYNY, KTOREJ CHLOPAK BYŁ HIPHOPOWCEM I BYL LIDEREM JAKIEGOS LOKALNEGO SKLADU HIPHOPOWEGO, GDZIE GRAŁ PO FESTYNACH, DNIACH MIASTA ITD, PRZED DISCOPOLOWCAMI CZESTO, LUB PO NICH.I ZAWSZE JAK JĄ BAJEROWLAEM, TO CZESTO KRECILEM BEKE Z JEJ CHŁOPAKA I Z JEGO PRAWILNYCH WERSOW. TYP TEZ ZAWSZE CHODZIŁ W TYCH CZAPKACH Z DASZKIEM I SZEROKICH DRESACH, CO BYLO NIEKIEDY KOMICZNE. OBECNIE JEST CHYBA POLICJANTEM.[/quote]
Tak i obecnie mam dostęp do polskiej adresu danych IP, niedługo wpadnę Wojtek, pozdro

pitrass
7 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”]ZASTANAWIAM SIE CZY WROCIC NA GLAMRAP I POKRECIC BECZKE JAK DAWNIEJ. JESTEM WETERANEM. JESTEM TU NIEMAL OD POCZATKU ISTNIENIA I MAM NAJWIECEJ NAPISANYCH KOMENTARZY.[/quote]

WRÓĆ KURWA MOJE ŻYCIE BEZ TWOICH KOMENTARZY NIE MA SENSU MISTRZU

NIEKTÓRYM OD TEGO GLAMRAPU NIEŹLE POJEBAŁO SIĘ W TYCH PUSTYCH ŁBACH

Dziecko Wojnyyyy
7 lat temu

weteranem… smutnym lamusem z glamrapa

dqwdw
7 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”]ZASTANAWIAM SIE CZY WROCIC NA GLAMRAP I POKRECIC BECZKE JAK DAWNIEJ. JESTEM WETERANEM. JESTEM TU NIEMAL OD POCZATKU ISTNIENIA I MAM NAJWIECEJ NAPISANYCH KOMENTARZY.[/quote]
CHUJ NAS TWOJE ZDANIE OBCHODZI WYPIERDALAJ 🙂

Ablazir
7 lat temu

„Ej Laik jak Glidera rozkminiać?” KOŚCIEY PROPS

GODISAJOKE
7 lat temu

OBCIACH TO MA JEGO STARY

makfaef,wa,f
7 lat temu

JAK DLA MNIE TO PRZEZ TRUSKUL JEST NAJWIECEJ OGOLNEGO SPIERDOLENIA I NISKIEGO POZIOMU:CCCCCC

RAPCAT
7 lat temu

[quote name=”KasztelanJasnyDać”]TO CO TY ROBISZ W NASZYM ZAJEBISTYM KRAJU JAKO RAPER NO WŁAŚNIE. WYPIERDALAJ DO TURKÓW ZBIERAJ OGÓRKI I POMIDORY A KTO CIE WOGÓLE NAZWAŁ HIP HOPOWCEM KASZTANIE
ŚMIEJA SIE Z CZARNOSKÓRYCH SAMI IM ZAZDROSZCZA KURWEKI
[img]https://33.media.tumblr.com/1e497fb81424f6e1f87ff5f9e75bdc09/tumblr_n03304bv8g1rdqx29o1_500.gif[/img]
KOLEJNY AMERYKANIEC SIE KURWA ZNALAZŁ BOŻEK[/quote]

WSZYSTKO SPOKO, TYLKO CO ROBI TUTAJ TEN GIF Z TYMI PEDAŁAMI W RURKACH, JA TAM WOLĘ DZIEWCZYN W OBCISŁYCH SPODNIACH, WSZYSTKO DOBRZE Z TOBĄ?

Kajetan
7 lat temu

KURDUPLE NA PROPSIE OGÓLNIE.
POZDRAWIAM SERDECZNIE W NIEDZIELNY WIECZÓR.

Mejdej
7 lat temu

[quote name=”fghdxbg”]Nie wiem, kim on jest, co wiecej nawet niechce mi sie czytac tego wywiadu. Wszedlem tu dlatego, ze tytul mnie zainteresowal, wiec sie do niego odniose. Ok dosc lanie wody i bezsensownego pierdolenie,zeczywiscie byc hip-hopowcem w tym kraju to wstyd o ile jeszcze kilka lat temu jak miales new ere na bani to bylo wiadomo kim jestes(do jakiej subkultury przynalezysz) teraz kurwa puscili w obieg jakies tandetne czapeczki marne imitacje new era, starterow etc, przelalo sie to tez na inne czesci branzy odziezowej(tandeta typu ssg) no i w ten wlasnie sposob doszlo do tego, ze od kilku lat nie eyciagnolem z szafy zadnej czapki, czy szerokich spodni. Chwala, ze sokok wzglednie trzyma ceny tak, zeb gimby nie mogly kupic wiec jest jedna marka hip-hopowa w polsce, ktora jakos ocalala z tego marazmu. Nie uwzglwdniam t innych aspektow np.”raperzy” typu syn bogdana rzutujacych na negatywne postrzeganie naszego srodowiska[/quote]
Wojtek nie pierdol

Kajetan
7 lat temu

Aha-no i jeszcze Andżej na psa u Wojtka Smarzowskiego, byłoby spoko.

CzłowiekDupa
7 lat temu

Jak czytam te komentarze to wydaje mi się, że nikt nie przyszedł na tą stronę bo lubi rap czy hip hop tylko dlatego, że lubi obrażać wszystkich raperów/MC których nie lubi

Mefedron Bałuty
27 dni temu
Reply to  CzłowiekDupa

Ruham ci matkę ku3wo

milfhunter
7 lat temu

[quote name=”miskaolejowa”]Polska scena to się powinna wstydzić kurwa za tych wszystkich truskuli wiecznie nawijających o tym, jak im jest strasznie źle. Wypierdalać.
https://share.gifyoutube.com/ZP3dwV.gif%5B/quote%5D
Masz kciuka za klip i tylko za klip

malfikson
7 lat temu

prospy Andrzej, tępaki i tak nie kumają tego wywiadu

andżejewicz
7 lat temu

I TAK SPRZEDAŁ MNIEJ PŁYT NIŻ GIMPSON

Karlos Jaraj
7 lat temu

Co ten karzel krecil rap we Wroclawiu Blasku Radio lub Szyms to wroclawskie legendy ktore bujaly Kolorem 15 lat temu a ten karzel chodzil do gimnazjum I Huj mial wdpolnego z rapem tylko dupe lizal Jotowi

better?
7 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”]ZASTANAWIAM SIE CZY WROCIC NA GLAMRAP I POKRECIC BECZKE JAK DAWNIEJ. JESTEM WETERANEM. JESTEM TU NIEMAL OD POCZATKU ISTNIENIA I MAM NAJWIECEJ NAPISANYCH KOMENTARZY.[/quote]

czyt. – jesteś życiową pizdą (przyp. red.)

RadioVV
7 lat temu

Kosciej parowko zrob operacje na zakola itak jestes wak mc jak pijak mc wroclaw sie wstydzi za ciebie

Ultras
7 lat temu

KOSCIEL W POSCIEL NA JABLECZNEJ MIEKIM HUJEM ROBIONY

Karlos
7 lat temu

Jebac CIe I te twoje pseudo rapy wole zajarac Jaraj bajbe

KasztelanJasnyDać
7 lat temu

TO CO TY ROBISZ W NASZYM ZAJEBISTYM KRAJU JAKO RAPER NO WŁAŚNIE. WYPIERDALAJ DO TURKÓW ZBIERAJ OGÓRKI I POMIDORY A KTO CIE WOGÓLE NAZWAŁ HIP HOPOWCEM KASZTANIE
ŚMIEJA SIE Z CZARNOSKÓRYCH SAMI IM ZAZDROSZCZA KURWEKI
[img]https://33.media.tumblr.com/1e497fb81424f6e1f87ff5f9e75bdc09/tumblr_n03304bv8g1rdqx29o1_500.gif[/img]
KOLEJNY AMERYKANIEC SIE KURWA ZNALAZŁ BOŻEK

SZWAGIER
7 lat temu

ZASTANAWIAM SIE CZY WROCIC NA GLAMRAP I POKRECIC BECZKE JAK DAWNIEJ. JESTEM WETERANEM. JESTEM TU NIEMAL OD POCZATKU ISTNIENIA I MAM NAJWIECEJ NAPISANYCH KOMENTARZY.

fghdxbg
7 lat temu

Nie wiem, kim on jest, co wiecej nawet niechce mi sie czytac tego wywiadu. Wszedlem tu dlatego, ze tytul mnie zainteresowal, wiec sie do niego odniose. Ok dosc lanie wody i bezsensownego pierdolenie,zeczywiscie byc hip-hopowcem w tym kraju to wstyd o ile jeszcze kilka lat temu jak miales new ere na bani to bylo wiadomo kim jestes(do jakiej subkultury przynalezysz) teraz kurwa puscili w obieg jakies tandetne czapeczki marne imitacje new era, starterow etc, przelalo sie to tez na inne czesci branzy odziezowej(tandeta typu ssg) no i w ten wlasnie sposob doszlo do tego, ze od kilku lat nie eyciagnolem z szafy zadnej czapki, czy szerokich spodni. Chwala, ze sokok wzglednie trzyma ceny tak, zeb gimby nie mogly kupic wiec jest jedna marka hip-hopowa w polsce, ktora jakos ocalala z tego marazmu. Nie uwzglwdniam t innych aspektow np.”raperzy” typu syn bogdana rzutujacych na negatywne postrzeganie naszego srodowiska

Popularne