Sprawdź nas też tutaj

News

Polska odpadła z Eurowizji. Pięć rad od Donatana

Między producentem a zespołem Tulia jest pewien zgrzyt.

Opublikowany

 

Donatan i Cleo

W 2014 Donatan i Cleo wystąpili na Eurowizji z utworem „My Słowianie”, zajmując 14 miejsce – jedno z najwyższych miejsc w historii udziału Polski w tym konkursie. Wczoraj zespół Tulia reprezentujący nasz kraj na tegorocznej odsłonie konkursu poniósł porażkę nie awansując do finału. Donatan postanowił podzielić się z zespołem kilkoma radami.

Zgrzyt na linii Donatan & Cleo – Tulia

Chwilę po informacji, że na tegorocznej Eurowizji reprezentować będzie nas zespół Tulia, na temat tego wyboru wypowiedziała się Cleo. – Pięć lat temu z Donem przetarliśmy na Eurowizji folkowy szlak. Cieszy mnie, że w tym roku sięgnięto po nasze sprawdzone, folkowe rozwiązanie – napisała.

Utwór „My Słowianie” był świetną satyrą, ale zespół Tulia informował, że nie zamierza iść ścieżką wydeptaną przez Donatana i Cleo i chce pokazać się „na poważnie”. – Uderzają zwłaszcza komentarze od osób, które nie przesłuchały naszej muzyki, w których sugeruje się nam „ubijanie masła na scenie”. My prezentujemy inny niż Donatan i Cleo nurt w muzyce, a elementy folkloru w instrumentarium i śpiewie to właśnie to, co nas wyróżnia. Proszę nie spodziewać się żartów, zaśpiewamy jak najbardziej na poważnie – zapowiadała grupa.

Donatan: „Myślę, że Cleo zabolała taka wypowiedź”

Producent zareagował na powyższe słowa Tulii twierdząc, że ich wypowiedź była niewłaściwa. – Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś, kto tak jak Cleo ma łącznie około 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tysięcy to fani zagraniczni, którzy mogą głosować! Nie palcie takich mostów. Myślę, że Cleo zabolała taka wypowiedź… Nie warto się tak dystansować od twórczyni, która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5. miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji”. „Nie bądźcie takie poważne! (…) Miejcie więcej luzu, bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym, a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi!” – napisał.

Poniżej występ Donatana i Cleo na Eurowizji w 2014 roku.

Tulia odpadła, a Donatan doradza

Piosenka „Fire of Love/Pali się” nie spotkała się uznania jurorów podczas pierwszego półfinału Eurowizji. Oznacza to, że Polki nie awansowały, a do finału przeszli reprezentanci Grecji, Białorusi, Serbii, Cypru, Estonii, Czech, Australii, Islandii, San Marino i Słowenii.

Donatan, który pięć lat temu razem z Cleo zajęli 14 miejsce na konkursie Eurowizji postanowił skomentować porażkę Tulii, dając im szereg porad.

„1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu

2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji – ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali.

3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna – korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie…my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań.

4) Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tys to fani zagraniczni którzy mogą głosować! 🙂 Nie palcie takich mostów! 🙂 PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji.

5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi!”

Poniżej występ Tulli na tegorocznym konkursie Eurowizji w Tel Awiwie.

 
27 komentarzy

27
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
ProfesoorNauk

Grubasie przebrzydły sam zajebałeś sprawę to się teraz nie wybielaj!

huj

A Tuzza to nie są czasem dwa transy z zespołu Tulia.?

Mosiek Kaczyński

Co za gruby debil.. Folk to nie jest żaden „pijany szwagier na akordeonie”. Przez takie kreatury jak donaszan folk jako przekazywane z pokolenia na pokolenie teksty, melodie i towarzyszące im stroje ludowe kojarzą się ludziom z chałturą. Przez te ubijaczki masła utwierdziłeś jedynie wizerunek Półek jako szlaufów. Folk to jest Rokiczanka czy Trebunie Tutki, a donaszan to szołbiznesowy twórca co najwyżej

ERDO

PEJA I TEDE POKAZALI CI W KTÓREJ GRASZ LIDZE
SOKÓŁ MILCZAŁ
WTEDY DOSTAŁEŚ SKRZYDEŁ

CALA RODZINA GRANIECKICH TO BRUDNE KURWY.

CALA KARIERA TEDEGO OPARTA JEST NA CIAGLYM PROWOKOWANIU INNYCH, NADRABIA TYM BRAK ZDOLNOSCI RAPERSKICH.

RACZEJ tWOJA ZAPRZAŃCU ZJEBANY

Cała Rodzina, ba Całe Pokolenia, Zaprzańców, Zjebów, Debili, Judaszy, Niedorozwojów, Nieogarniętych Życiowo Zasiłkowiczów, bez nawet podstawówki, Tfu…

PS.
Odkup winy i do PIECA!

PS.2
Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie!!!

Zgrywus Gandzio = Miłość

Tede z Peją powinni się pogodzić, mają przecież wspólnych wrogów typu Donatan, Żurom i Deliś

2️⃣0️⃣ Wyplata 2️⃣0️⃣ - tego

Tede weź sie pogódź z Peją i nagrajcie diss na tę kurewke Palucha

Nie wierze w ich rap, w którym Ty biurze go chroni

TEDE to ten UBek co swoich kolegów nagrywał, szantażował i pozwolił zbić swojego kochanka Zgrywusa na swoim koncercie?

Wujek_Zurek

Zarowno tulia jak i donatan nie oszukujmy sie sa zwyczajnie chujowi.

you mad?

U nas to zawsze jakieś góralskie tulie, nic dziwnego że mają nas za ciemnogród

Andżej

Aż chce się powiedzieć „zamknij tom dupe kurwa”.

Piwnica4Lyfe

No kurwa tak donatan – ty to byłeś naturalny, szczucie cycem to jest kurwa to, 14-letnie stuleje z europy albo innego kurwidołka wysyłały smsy to teraz się chwalisz że zająłeś ZAJEBISTE 14 miejsce (zupełnie jak wiek osób które na to wysyłały smsy) i pierdolisz 3 po 3 że jaki to nie zajebisty a sama jebana żydowizja to też jedno wielkie nieporozumienie – grube babochłopy z wąsami wygrywają bo jak nie to rasizm, antysemityzm i innych chujowizm – pierdole

ERDO

PEJA I TEDE POKAZALI CI W KTÓREJ GRASZ LIDZE
SOKÓŁ MILCZAŁ
WTEDY DOSTAŁEŚ SKRZYSEŁ

Profesor ProfesoraNauk

Peja odpadł z Eurowizji. 5 rad od Peji

Mati Ochman

„folk to pijany szwagier z akordeonem”
I właśnie dlatego, że tak myślisz, odpierdalasz cepieliadę, że ciarki wstydu biorą

Odb

Uradowany Donatan odpadł z pięcioma euro na wizji w polsce

RR❌

PEJA: RODZINA, SZTYWNY CHUJ
TEDE: KOKAINA, MIĘKKI, SFLACZAŁY CHUJ

Moszna moszna

Trzeba wyslac gruba, brzydka zydowe albo babe z chujem. Do tego spiewac o pedalach albo jak to fajnie jest z islamem
Ps jebac eurowizje
Ps jebac izraelskie kurwy

AbDuL All_KOzYEB

GOJÓW Z POLSZY TEŻ JEBAĆ CZA ROZPALAĆ KOMINY

Moszna moszna

Ogolnie rzecz biorac trzeba wyslac moja matke
Ps jebac jebanie

zgrywus

gruba, brzydka zydowe, czyli tedego czy winiego?

falcone1988

Mogłeś kazać Cleo zapuścić brodę a do ubijania masła zatrudnić dwóch Panów 🙂 wygrałbyś !!

Szabesgoj

Koko koko euro spoko, żyd przez komin hen wysoko

Aga Agnieszka

Praca dodatkowa dla Pań.
Wymagana pełnoletność.
Więcej informacji na priv.

Moszna moszna

Matka, nie tutaj!

Jebemnator 2000

Praca dla kurew 2000 miesięcznie za walenie w mordę do porzygu, ruchanie we wszystkie dziury i bycie jebanym kurwiskiem. Aga burdelmamo chuj ci w oczodoły szmato

Popularne