Sprawdź nas też tutaj

News

Popkillery 2020 – nowa data gali

Wręczenie nagród odbędzie się po wakacjach.

Opublikowany

 

fot. Tomasz Karwiński dla Popkiller.pl

Rozdanie nagród branży hip-hopowej zablokowała w marcu pandemia. Poznaliśmy nową datę wydarzenia – Popkillery zostaną wręczone już 9 września.

25 marca miała odbyć się druga edycja gali nagród branży hip-hopowej Popkillery – w związku z sytuacją w kraju i na Świecie została ona przesunięta. Po wczorajszym ogłoszeniu regulacji dotyczących wydarzeń kulturalnych organizatorzy są jednak już w stanie podać nową datę wydarzenia.

Gala Popkillery 2020 organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbyć ma się więc 9 września. Oprócz nagród za rok 2019 przyznane zostaną też statuetki za lata 10’te, które dla polskiego rapu były niesamowicie barwne – wszystko w specjalnych kategoriach Album Dekady i Singiel Dekady. W trwających w marcu głosowaniach słuchacze oddali imponujące 302 436 głosów, co blisko trzykrotnie pobija finalny wynik 108 000 głosów z roku 2019, swoich faworytów wskazało również gremium – już za 2 miesiące dowiemy się do kogo trafią wyczekiwane statuetki.

Popkillery – czym są?

Popkillery to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który postanowił do tematu podejść ponad jakimikolwiek podziałami, zapraszając do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybierani są na dwa sposoby – w głosowaniach publiczności a także w głosowaniach gremium, złożonego z dziennikarzy Popkillera oraz wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia, różne media i różne spojrzenia na muzykę. W jego składzie znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle’owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy. „Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość. Dziękujemy każdemu z członków gremium i każdemu ze wspierających mediów za to, że zgodzili się połączyć siły w tej szczytnej idei” – pisali organizatorzy.

Popkillery 2019 – mówili:

„Jestem trochę wzruszony, bo nigdy nie przypuszczałem, że doczekam dnia kiedy będą takie nagrody” – mówił ze sceny Hirek Wrona, a wtórował mu autor najlepiej sprzedającej się płyty w historii polskiego rapu, poseł na Sejm RP VIII kadencji Liroy – „Stoję tutaj tak jakby mi się urodziło kolejne dziecko”. „Polski hip-hop rozwija się znakomicie, w sposób, którego inne gatunki muzyczne mogą tylko pozazdrościć. Jako nieco emerytowany rockman bardzo wam – tak pozytywnie – zazdroszczę, też bym chciał by inne gatunki rosły tak jak wy, gratulacje” – mówił pan Andrzej Puczyński, prezes Związku Producentów Audio Video, wręczający statuetkę za najlepszy album roku w głosowaniu publiczności.

„Trzymam kciuki za ten projekt i mam nadzieję, że rozwinie się to w kolejnych latach (…) Rap jest najmocniejszym gatunkiem muzycznym w kraju i powinien mieć własne poważne wyróżnienia” – napisał dzień po gali Paluch, który odebrał tego wieczoru 3 statuetki, swoją dla Rapera Roku w głosowaniach gremium (z rąk Liroya) oraz 2 w imieniu wydawanego przez siebie Szpaka, którego nagrodami Album Roku i Raper Roku nagrodziła publiczność.

 
13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
oBORa CCCP

Co na to Palóh?

JANUSZ KINDYBAŁ

WYJDZIE NA SCENĘ W BLUZIE CCCP I POWIE: NU SZTO PALIAKI SABAKI. KURICA NIE PTICA, POLSZA NIE ZAGRANICA. PO CZYM WEŹMIE ŁYKA WÓDY Z GWINTA, UPADNIE NA ZIEMIĘ I SIĘ ZAŻYGA, MAMROCZĄC BE-O-ER TO SPARTA CYKA BLYAT

Bekart bosaka

Tak Panie Ley

Odb

Transwannery 2020 – nowa data orgii

EJ TY KOLO!

░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░▐█▐▄░░▀░░░░░░▐░█▄▄░░░
░░ ░▀▀▄Popkillery░░░▄▐▄▄▄▀░░░
░░░░░░░░░░░░

ANANIZATOR

Zajebisty nick masz plusika;) strzepie sobie pod to;)

PejaTVN

I na zdjęciu oczywiście ten zakłamany kutas… Twój dziadek się w grobie przewraca za nagrywanie z sowieckimi dupolizami !!!

PaluchFarmazonBezWartości

Co na to Paluch 🙂 ? A tak Chwałą Walczącym Zapamiętana 🙂

Vap

Wiecie ze dzieci Palucha mają na imię Olga i Borys, to sa typowe rosyjskie imiona ciekawe skąd u niego zamiłowanie do rosyjskich imion?

JANUSZ KINDYBAŁ

NU SZTO? ETA PALIUSHAK

AntyPaluch

AntyPaluch 🙂

Ukasz

Paluch jest za edukacja seksualna w szkolach jebany lewak. Przeciez wiadome ,ze to wymysl pedofilow i jebanej lewicy htfu

JERBA SERBIAN

ZAPRASZAM NA ANALNĄ RYWALIZACJĘ!!!!
-OTO KONKURENCJE:
1. SRANIE DO PYSKA NA CZAS PO DUBAJSKU
2. SPRINT Z GÓWNEM W GACIACH
3. TRIATLON Z CHUJEM W DUPIE DO POŁOWY
4. PICIE RTĘCI Z WYSRANIEM NA DŁONE
ZAPISY: E-MAIL SRANKO564@OP.PL
MIEJSCE: POD JUBILATEM
TERMIN: 19.07.2020 (NIEDZIELA)
ZAPRASZAMY!

Popularne