News
Snoop Dogg zainteresował się „polskim pierogiem”
Ciąg dalszy misji pobocznych rapera.
Snoop Dogg pojawił się w Mediolanie i Cortinie jako jeden z ambasadorów zimowych igrzysk olimpijskich 2026. Podczas zawodów w łyżwiarstwie figurowym jego uwagę przyciągnęła maskotka polskich reprezentantów – pieróg.
Raper regularnie pokazuje się na wydarzeniach związanych z igrzyskami. W centrum jego zainteresowania znalazł się też nietypowy gadżet polskiej kadry – pieróg, który pełni rolę maskotki.
– Są tutaj zakusy pewne na niego. Pewien amerykański celebryta bardzo się tym pierogiem zainteresował – mogliśmy usłyszeć na antenie Eurosportu.
Poniżej wideo:
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
KRS-One publicznie dał Ab-Soulowi swoje błogosławieństwo, nazywając go „KRS-Two”. Cała sytuacja wydarzyła się przy Talib Kwelim.
W krótkim nagraniu widać, jak Ab-Soul zwraca się do KRS-One z konkretną prośbą, nazywając go „swoim nauczycielem”. – Proszę, powiedz ludziom, że mam twoje pozwolenie i twoją łaskę, żeby być KRS-Two – powiedział.
– Masz błogosławieństwo. To ciężar i błogosławieństwo. Ten ciężar polega na tym, że KRS oznacza: ‘Wiedza rządzi nad wszystkimi’. To wiedza prowadzi nasze życie. To świadomość sprawia, kim jesteśmy. Masz błogosławieństwo, bo nie mógłbyś tu ze mną być, gdybyś nie był KRS-Two. Moja aura odrzuca tych, którzy nie są prawdziwi. Nie możesz być obok mnie i nie być autentyczny. Jesteś pobłogosławiony. Noś to imię z szacunkiem i honorem – odpowiedział KRS-One.
Na koniec raperzy uścisnęli sobie dłonie i przybyli piątkę. Szybkie podsumowanie od Talib Kweli: – To piękne.
Cała akcja odbyła się 19 marca podczas wydarzenia w Blue Note Los Angeles, gdzie Kweli grał koncert, a KRS-One pojawił się jako gość specjalny.
Dla przypomnienia – ksywa KRS-One to skrót od „Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone” (Wiedza Rządzi Niemal Nad Wszystkimi). I dokładnie o to tu chodziło – nie o tytuł dla fejmu, tylko o odpowiedzialność.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
Bilon z Hemp Gru raczej nigdy nie unikał grząskich tematów politycznych, więc jego mało treściwy, ale dosadny statement w ogóle nie dziwi.
Reprezentant Hemp Gru opublikował grafikę przedstawiającą Władimira Putina i Donalda Trumpa jako jedną postać. Raper sugeruje tym, że prezydenci Rosji i USA niczym się nie różnią i prowadzą podobną politykę.
– Jakie jest Twoje zdanie? – zapytał Bilon swoich słuchaczy. W komentarzach udzielił się m.in. Jano z Polskiej Wersji. – Brakuje tam jeszcze jednego rzymianina – rzucił, mając na myśli oczywiście Binjamina Netanjahu.

Jednym z najbardziej wyrazistych głosów na rapowej scenie w kwestiach politycznych jest od dłuższego czasu Peja, który otwarcie i bez ogródek krytykuje Izrael i jego politykę. Na koncertach rapera fani skandują „J***ć Izrael”, a sam raper symbolicznie zablokował Izraelczykom dostęp do swojej muzyki.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Zeus wskazał polską raperkę, która do niego najmocniej trafia
„Nie robi mi różnicy czy rapuje kobieta czy mężczyzna”.
Damski rap w Polsce przeżywa od jakiegoś czasu renesans. Rapujące kobiety nigdy nie były tak popularne jak teraz. Jak to widzi Zeus i kogo wskazuje jako numer jeden?
Łódzki raper był gościem Tedego i Wuwunia na Kanale Zero, a podczas rozmowy padło pytanie o kobiecy rap.
– Dla mnie w ogóle nie robi różnicy czy rapuje kobieta czy mężczyzna. Tych kobiet rapujących, które uważam za fajne jest bardzo mało – odparł Zeus.
Twórca Pierwszego Miliona wskazał Karę jako swój numer jeden.
– Jeśli ktoś dobrze rapuje, to mi to nie robi różnicy, nawet ta perspektywa kobieca jest ciekawsza. Najmocniej do mnie trafia to, co rapuje Kara. Nawet nie chodzi o to, że ona rapuje w takiej „męskiej energii”, tylko o to, że czuję w jej muzyce autentyczność – dodał.
Co Zeus sądzi o kobietach w rapie? 👀 pic.twitter.com/vKY61lfrS1
— OficjalneZero (@OficjalneZero) March 29, 2026
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Premier Kanady rzuca propsy w kierunku Drake’a
„Jesteśmy trzecim największym eksporterem muzyki na świecie”.
Wyobrażacie sobie, że Donald Tusk wymienia np. Smolastego jako „dobro narodowe? Drake został w ten sposób wyróżniony przez premiera Kanady podczas Juno Awards.
Na gali Juno Awards zrobiło się głośno wokół Drake’a, mimo że sam nie był tam fizycznie obecny. Premier Mark Carney postanowił publicznie docenić jego wkład w rozwój kanadyjskiej sceny muzycznej, wrzucając go do jednego koszyka z największymi nazwiskami kraju.
– Mogę mówić jak ekonomista kiedy chcę. Jesteśmy trzecim największym eksporterem muzyki na świecie – powiedział. – To ogromna branża, ale w jej centrum są nasze historie, emocje i serce. Świat potrzebuje więcej Kanady. Joni Mitchell, Nelly Furtado, Drake, Rush – to kanadyjskie, kanadyjskie, kanadyjskie.
Canadian Prime Minister Mark Carney shouts out Drake, Nelly Furtado and other Canadian music artists. Says Canada is the third largest exporter of music. Even the PM of Canada knows ball, ICEMAN is coming 🧊🥶 pic.twitter.com/yYuaJvcPs1
— Hip-Hop Unison (@hiphopunison) March 30, 2026
Podczas wydarzenia wyróżniono też Nelly Furtado, która trafiła do Canadian Hall of Fame. I tu właśnie wjechał Drake ze swoim nagranym wcześniej wideo:
– Wiesz Nelly, że moja miłość jest szczera. Kocham cię. Miłego wieczoru. Ciesz się statusem Hall of Fame. To dawno spóźnione wyżnienie. Kochamy cię. Iceman nadchodzi.
Co do „Icemana” to konkretnej daty premiery dalej brak, ale płyta wisi już w powietrzu i w każdej chwili może się ukazać na streamingach.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Tyle, The Creator wygenerowany w AI przez kawiarnię – szybka reakcja rapera
Fejkowa reklama z Tylerem.
Tyler, The Creator mocno zareagował, kiedy jedna z kawiarni wrzuciła jego fejkowe zdjęcie stworzone przez AI, próbując w ten sposób się reklamować.
Knajpa z Meksyku wrzuciła do sieci jego zdjęcie wygenerowane przez AI, sugerując, że raper siedzi u nich na śniadaniu. Na grafice widać Tylera w czapce Golf, przed laptopem, z jajecznicą i pancake’ami na stole. Raper szybko zareagował na taką formę reklamy mocnym komentarzem: „FAKE, WY ODKLEJEŃCY”.
Fani stanęli za nim murem, punktując, że takie akcje to nowy poziom żenady w erze AI: „Używanie AI do udawania, że celebryta reklamuje twoją knajpę, to wersja 2026 przerabiania opinii na Yelpie. Tyle że teraz celebryta widzi to na żywo i może cię zjechać przed milionami ludzi”. Inny dorzucił: „Zobaczcie, co AI robi z ludźmi. Nawet SZA tego nie trawi, a ja blokuję każdego na Spotify, kto robi muzykę z AI”.
Tyler już wcześniej dawał jasno do zrozumienia, że nie kupuje AI jeśli chodzi o kreatywność. W rozmowie na Apple Music 1 w 2024 roku mówił: – Niech to sprząta ziemię albo usuwa komórki rakowe. Robienie bitu? Nie. Stop. Może mieć swoje plusy, ale zawsze będę o krok przed samym sobą, więc AI mnie kreatywnie nie dogoni. Ono zna tylko to, co już zrobiłem, a nie to, dokąd idę, bo to nie ja. Nie boję się tego.
Tyler, The Creator called out a Mexican café for posting AI pictures of him 👀
— Kurrco (@Kurrco) March 30, 2026
"FAKE YOU WEIRDO" pic.twitter.com/aVcfR0hylg
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News3 dni temuPamiętacie „Mercbezel S600”? Po ponad 20 latach Tede znów wydał „Notes”
-
News3 dni temuKsiążę Kapota poluje na Tomasza Chica. „Trafisz się na pewno”
-
News3 dni temuJWP ujawnili tracklistę płyty „Krew”. Featuringi mocno okrojone
-
News1 dzień temuTede komentuje rozmowę Stanowskiego z Wojewódzkim
-
News2 dni temuPo 19 latach ktoś wrzucił na Youtube płytę Reda, która się nie ukazała
-
News2 dni temuKsiążę Kapota nie przestraszył się gangsterskich opowieści Tomasza Chica?
-
Wywiad1 dzień temuFrosti: „Obrońcy hip-hopu nie znają angielskiego i nie wiedzą, o co chodzi w rapie” – wywiad
-
News11 godzin temuBilon z Hemp Gru porównał Trumpa do Putina