Sprawdź nas też tutaj

teledysk

TELEDYSK: Ak-47 – „Przebudzenie”

Opublikowany

 



 

AK-47 i DistrictAREA publikują drugi teledysk promujący najnowszy album rapera – „Czyściec”. Dzisiaj otrzymujemy obraz do utworu pełnego metafor i różnorakich odniesień do otaczającego nas świata. Płyta w sklepach pojawi się 18.11.2016.

Na districtarea.pl trwa przedsprzedaż, w której dostępna jest limitowana wersja albumu, zawierająca dodatkowo autograf AK-47 oraz Kwiat Życia.
Muzyk ponownie dowodzi swojej wyjątkowości na polskiej scenie muzycznej, łącząc cechy rapu z całą paletą "żywych" instrumentów, wzbogaconych o oryginalny głos Adama i błyskotliwe teksty.

To nie tylko krok milowy w jego osobistej podróży, ale także duży krok naprzód w rozwoju jego twórczości i eksperymentowaniu z muzyką. "Czyściec" to znakomita kontynuacja, a także bardzo spójne zwieńczenie drogi, którą opiewa trylogia płyt "Autopsja" – 2013 r., "Pierwszy Dzień W Piekle" – 2014 r. oraz "Czyściec" – 2016 r.

Artysta po raz kolejny wykorzystuje znane symbole i motywy w sposób nieoczywisty, dając tym samym szansę odbiorcy na własną interpretację. W głębokich i zawsze aktualnych tekstach każdy odnajdzie inspiracje do własnych przemyśleń. I tym razem utwory poprzedzone są częściami fabularnymi – Aktami – co pozwala słuchaczom zanurzyć się w niezwykle ciekawą opowieść o ludzkiej naturze. "Czyściec" nie daje odpowiedzi wprost, nie zmusza do niczego. To album, który będzie miał do zaoferowania tyle, ile potrzebować będzie osoba, która właśnie go słucha. To świetnie wykonany i intrygujący wycinek z drogi życia muzyka. Ta tajemniczość to klucz dla tych, którzy wciąż go szukają.

Pełna tracklista płyty „Czyściec”:
CD 1:

1. AK-47 – Wprowadzenie
2. AK-47 – A oto droga życia
3. AK-47 – Act I
4. AK-47 – Chrzest
5. AK-47 – Act II
6. AK-47 – Przekleństwo
7. AK-47 – Act III
8. AK-47 – Przebudzenie
9. AK-47 – Act IV
10. AK-47 – Modlitwa

CD 2:
1. AK-47 – Act V
2. AK-47 – A oto droga śmierci
3. AK-47 – Act VI
4. AK-47 – Samodoskonalenie
5. AK-47 – Act VII
6. AK-47 – Spotkanie 13°
7. AK-47 – Act VIII
8. AK-47 – Świetlana rodzina
9. AK-47 – Zakończenie


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

teledysk

Raptor wypuścił „Techno”

„Robiłem cash, co nie mieścił się po szafach”.

Opublikowany

 

Przez

raptor techno

Raptor atakuje kolejnym singlem „Techno”, za którego produkcje odpowiada Rashbrowne.

Toruński raper na stałe mieszkający w Rotterdamie jest nowym reprezentantem wytwórni Zion Records. Obecnie szykuje materiał na nowy projekt.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Mata „Będę Prezydentem” – wyczekiwany klip rapera

„Kupiłem kwadrat koło sejmu, chcę się wczuć po mału w klimat”.

Opublikowany

 

Przez

mata
fot. materiały prasowe

Mata wraca do politycznego komentarza. W nowym singlu „Będę Prezydentem :)” bezkompromisowo i z charakterystycznym, absurdalnym humorem rozprawia się ze stanem polskiej debaty publicznej oraz wieloletnią stagnacją na scenie politycznej.

Artysta już wcześniej sięgał po ten rejestr – m.in. w „Patoreakcji” czy „Patoprohibicji”. Tym razem temat „prezydencki”, obecny w jego twórczości od kilku lat, kumuluje się w jednym utworze. Czy to zatem faktyczna realizacja kampanii politycznej? Czy kontynuacja muzycznej satyry?

W singlu Mata punktuje zarówno obóz rządzący, jak i opozycję, odnosząc się także do aktualnych wydarzeń, którymi w ostatnich tygodniach żyła opinia publiczna – w tym m.in. wykorzystania jego utworu w komunikacji Koalicji Obywatelskiej czy głośnego cytatu „cóż szkodzi obiecać”, jednocześnie ucinając wszelkie polityczne asocjacje.

„Będę Prezydentem :)” jeszcze przed premierą stał się viralem generacji Z – kilkunastosekundowy fragment zaprezentowany podczas koncertu na trasie #MATA2040 wywołał falę komentarzy w social media, którą dzisiejsze wydanie z pewnością spotęguje.

Singiel jest kolejną odsłoną projektu #MATA2040, który – zanim domknie się jako pełnoprawny album w pierwszej połowie 2026 roku – funkcjonuje także jako wyprzedana trasa koncertowa, zwieńczona finałem na PGE Narodowym (16 maja 2026). Bilety są wciąż dostępne na stronie 33mata.pl.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Jongmen siedzi, a jego kumple wypuszczają „Ponad Mury”

Do siec trafił uliczny kawałek „Ponad Mury” z udziałem Pawki, Fidziego, Jongmena i The Outlawz.

Opublikowany

 

jongmen

Zatrzymany w Dubaju Jongmen od kilku tygodni przebywa w areszcie i mówi się o jego deportacji do Polski. Tymczasem Pawko, Fidzi i The Outlawz wypuścili numer „Ponad Mury”.

W kawałku udziela się również Jongmen i to jego ostatni numer który nagrał przed zatrzymaniem. Nagranie zwiastuje projekt „Lacoca Mixtape 2”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

TwoFace „Ain Eingarp” – lovesong z ciężkimi emocjami w tle 

„Przed oczami migają klisze, chwila – Twoje serce obok wszywał Religa”.

Opublikowany

 

Przez

twoface

Emocjonalny numer TwoFace’a to storytelling dotyczący jego trudnego rozstania i wejścia w nowy szczęśliwy i zdrowy związek.

– Tytuł „Ain Eingarp” to alegoria do I części Harrego Pottera – zwierciadła, które pokazywało tylko najgłębsze pragnienia serca

Za klimatyczny bit mix master i realizację odpowiada Adash, a klip wykonał Dawid Ludowicz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Destro – finalista „Rap Generation” z nowym klipem i materiałem

23-letni raper wypuścił EP-kę.

Opublikowany

 

Przez

destro
fot. @troche_pokory

Destro to 23-letni raper z Gniezna, który wiosną tego roku dzięki niesamowitej charyzmie i rapowym umiejętnościom zjednał sobie jurorów oraz widzów Rap Generation, docierając do finału i wygrywając show.

Raper postanowił zamknąć rok krótkim materiałem opublikowanym wraz z teledyskiem do utworu “NIEMIŁO(ść)”. Mini-album “Oprócz błękitnego nieba” to zapis na temat szczerych, silnych emocji, trudnych relacji i walki z własnymi demonami.

Utwór „NIEMIŁO(ść)” z projektu, wyprodukowany przez OER’a, to gorzki, ale jednocześnie energetyczny rapowy numer w stylu UK Garage, w której to mieszance gatunków raper z Gniezna czuje się coraz mocniej – co pokazuje na całym projekcie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: