Sprawdź nas też tutaj

News

Trzech polskich raperów odeszło od nas w 2021 roku ✞

W Europie i Stanach zmarło blisko 20 raperów.

Opublikowany

 

W 2021 roku przeżywaliśmy śmierć trzech polskich raperów. Odeszli od nas Radoskór, Ten Preston oraz Bezczel. W Europie i Stanach zmarło blisko 20 raperów.

Radoskór [1976-2021]

W maju dowiedzieliśmy się, że legenda kieleckiej sceny Radoskór nie żyje. O śmierci reprezentanta składów Wzgórze Ya-Pa 3 oraz V.E.T.O jako pierwsi poinformowali Liroy i Cypis.

Radosław Mieczysław Kobuz urodził się w 1976 roku w Kielcach. W latach 1993-1995 był członkiem składu Wzgórze Ya-Pa 3. W 1997 roku założył z Pękiem grupę V.E.T.O., z którym nagrał trzy albumy. Ze składu odszedł w 2004 roku i rozpoczął prace nad solową płytą, która nigdy się nie ukazała. W 2013 wznowił działalność ze składem V.E.T.O. W ubiegłym roku Radoskór udzielił wywiadu na kanale „Rockman za kółkiem” oraz wziął udział w akcji #hot16challenge2. Przyczyna śmierci jest nieznana. Raper miał 45 lat.

Ten Preston [1996-2021]

ten preston nie żyje

Pod koniec maja dotarły do nas kolejne zatrważające wieści. Poszukiwany od kilku dni Ten Preston został znaleziony martwy. Policjanci najpierw odnaleźli w Siechnicach samochód rapera, a około godziny 19 jego ciało. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana. Nieoficjalnie raper popełnił samobójstwo.

– Po odnalezieniu przez policjantów pojazdu, którym mógł poruszać się zaginiony, do działań włączyli się także mundurowi z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji oraz znajomi 25-latka i rodzina. Ponieważ auto znajdowało się w pobliżu dużego obszaru pól i terenów porośniętych trawą oraz krzakami, poszukiwania wymagały przeczesywania tego obszaru, kawałek po kawałku. – mogliśmy przeczytać w policyjnym komunikacie.

Preston miał podpisać kontrakt płytowy z Chillwagonem. Tuż przed zaginięciem do sieci trafił jego nowy teledysk „Sheesh”.

– Maciej dziś miał podpisać z nami kontrakt wydawniczy. Wielka kariera stała przed nim otworem. Jak część z Was zauważyła, na serwisy cyfrowe wjeżdżają nowe utwory Maćka. Po zaginięciu próbowaliśmy wstrzymać ich publikację, niestety kwestie techniczne u dystrybutora uniemożliwiają natychmiastową blokadę uprzednio zgłoszonych premier. Mieliśmy zaplanowaną akcję szturm: 4 dni, 4 klipy, preorder wraz z informacją o dołączeniu Maćka do szeregu naszych artystów. Preston zaginął w dniu, kiedy miał pojawić się klip numer 2, tego dnia zleciliśmy blokadę publikacji premier tych utworów.

Po niecałych trzech miesiącach na kanale Chillwagonu pojawił się pośmiertny numer Prestona z Sitkiem „71”.

Bezczel [1984-2021]

bezczel przyczyna śmierci

Miesiąc temu środowiskiem hip-hopowym wstrząsnęła informacja o śmierci Bezczela. Początkowo podawano, że raper został potrącony przez samochód, co nie było prawdą. Wytwórnia Step Records zdementowała te informacje podając, że przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca.

Michał Banaszek miał 37 lat, był mężem Sylwii. Miał syna, Oskara. Jego dyskografię zamyka album “8 bila” wydany w czerwcu 2018 roku.

Przypomnijmy, że największe śmiertelne żniwo wśród polskich raperów zebrał rok 2019. Wtedy odeszło od nas sześciu reprezentantów sceny hip-hopowej. Więcej o tym pisaliśmy tu: Śmiertelne żniwo wśród polskich raperów w 2019 roku.

Lista polskich raperów i hip-hopowców, którzy nie żyją ✞

W 2021 roku zmarło blisko 20 raperów z Europy i Stanów

W tym roku odeszli od nas pionierzy, legendy sceny i lokalne gwiazdy rapu. W Europie zmarł Mad Clip – reprezentant greckiej sceny, który miał wypadek samochodowy. Miał 34 lata. Odszedł od nas również Einar – gwiazda szwedzkiego rapu. Został zastrzelony. Miał 19 lat.

W Stanach śmierć ponieśli: Duke Bootee, 6 Dogs, Double K, Prince Markie Dee, DMX, Black Rob, Shock G, Lil Loaded, Chi Modu, Gift of Gab, Zumbi (Zion I), Biz Markie oraz Chucky Thompson.

*Komentarze w artykule zostały wyłączone.

Popularne