Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Ukraińska Kalush Orchestra po angielsku i z klipem nagranym w Polsce

Klip do „Changes” został nakręcony w Polsce.

Opublikowany

 

kalush
fot. materiały prasowe

Trwa 373 dzień wojny w Ukrainie. Narodowa duma, czyli Kalush Orchestra – zwycięzca zeszłorocznej Eurowizji – prezentuje dziś pierwszy anglojęzyczny utwór „Changes”. Lider zespołu, Oleh Psiuk, mówi: – To piosenka o naszym domu – domu, w którym mieszkamy i o tym, jak uczyliśmy się go chronić. Nawe gdy zagraża nam niebezpieczeństwo, żyjemy dalej. Nasz dom może zmieniać się razem z nami, ale to, co czyni go ważnym i rodzimym dla naszych tradycji, jest wieczne.

Kalush Orchestra „Changes”

Klip do „Changes” został nakręcony w Polsce, w przerwie między koncertami zespołu. Akcja teledysku rozgrywa się w tradycyjnym domu, a członkowie grupy wcielają się w baśniowe postacie. Dom i otaczająca go ziemia pełnią rolę bajkowego królestwa. Członkowie zespołu chodzą przez rozległe pola, śpiewają w wysokiej trawie i żyją w zgodzie z naturą. Kiedy za oknem zaczyna się burza, nad ich głowami możemy dostrzec niewybuchy i rakiety.

Tymofij Muzyczuk przemienia się w Karpackiego Molfara (huculskiego maga i uzdrowiciela). Po raz pierwszy pojawia się też mistyczna postać KilimWoman – to właśnie jej głos pośród chóru słyszymy na początku piosenki. Zespół zapowiedział już, że tajemnicza KilimWoman na stałe zagości w ich projektach.Teledysk opowiada o domu, który zmienił się nie do poznania, kiedy poznał cierpienie i stratę. Gdy przybywa wróg, każdy z mieszkańców chroni swój dom najlepiej, jak potrafi. Stały współpracownik grupy, reżyser Leonid Kolosovsky wyjaśnia: „To opowieść o magicznych postaciach z rodziny Kalush Orchestra. Każdy członek rodziny ma własną moc, własny sposób obrony domu. Ktoś chroni go modlitwą, ktoś czynem, prawdą, a jeszcze ktoś inny – magią. Jak to bywa w rodzinie, wszyscy mocno się różnią, a w niektórych aspektach są nawet swoimi przeciwieństwami. Są jednak w tym razem, bo każdy z nich kocha swój dom”.

Kalush Orchestra i międzynarodowe współprace

Odkąd formacja Kalush Orchestra wygrała Eurowizję, teledysk do piosenki „Stefania” obejrzano ponad 50 milionów razy. Utwór odniósł sukces także na TikToku (330 tys. filmów) oraz platformach streamingowych (52 miliony odsłuchań).

Jesienią zespół gościł na gali MTV Europe Music Awards w Düsseldorfie. Podczas ubiegłorocznej europejskiej trasy, Kalush Orchestra wystąpili w Polsce więcej razy niż w jakimkolwiek innym kraju. Ich pierwszy występ w Wielkiej Brytanii odbył się na jednym z największych europejskich festiwali Glastonbury. Wkrótce znów go odwiedzą – w tym roku, w imieniu Ukrainy, gospodarzem konkursu jest miasto Liverpool.

Grupa wciąż nawiązuje nowe międzynarodowe współprace. Wydali „In The Shadows Of Ukraine” z fińską legendą The Rasmus, a w teledysku do piosenki „Shchedrivka” wystąpił Arnold Schwarzenegger. Pod koniec roku wydali „Nasze Domy” z polskim raperem Szpakiem, a także „Нумо козаки” (Numo kozaky) z ukraińskim artystą KOZAK SIROMAHA. Zespół pojawił się także w utworze „Cry For You” amerykańsko-polskiego muzyka Krystiana Ochmana.

Pod koniec lutego grupa ponownie wystąpiła w Polsce. W tym miesiącu powrócą do USA, gdzie poza własnymi koncertami zagrają na festiwalu SXSW w Teksasie. Następnie odwiedzą Szwajcarię, Czechy oraz Niemcy.

Kalush Orchestra zaplanowali na ten rok wiele koncertów, podczas których dalej będą zbierać fundusze na pomoc Ukrainie – zarówno na wsparcie Sił Zbrojnych, jak i na odbudowę zniszczonych obiektów kultury. W ubiegłym roku zespół zebrał 60 milionów hrywien (ponad 7 milionów złotych).

Rok od rozpoczęcia wojny, grupa Kalush Orchestra nieustannie łączy ukraińską diasporę w nadziei na jak najszybsze zakończenie rosyjskiej agresji.

 


19 komentarzy
19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Świadekwieluincydentów
29 dni temu

Widzę na wojnie zarabia nie tylko zbrojeniówka i figuranci

Incel Hero
29 dni temu

najwiencej zarabiają Żydzi.

Świadekwieluincydentów
29 dni temu

defraudacja pieniedzy ukraina check in gogle Olso Panama papers

Żółw Michał
29 dni temu

Dzikie banderowskie plemie ze swastykami w sercu. Ha tfu.
(edit: ale ukrainki do lachy na plus)

Polak mały
27 dni temu

Do lachy Lachom czy oto kaman.

Niespełniony Raper
29 dni temu

Poważnie ktoś się jeszcze na to nabiera, wszędzie zbiórki na ókraine, koncerty idziesz do sklepu a tam saszka zbiera na chój wie co, babcia którą zaczpia mówi mu synku nie mam gotówki place tylko kartą, ale saszka jest sprytny i idzie z duchem czasu wyciąga terminal i pyta jaką kwotę ma wpisać na terminalu 50zloty może być? Emerytka zmieszana i zakłopotana ale przykłada kartę bo przecież pomaga w słusznym celu bo tak jej telewizja mówi od roku że ma „pomagać”, nawet własnym kosztem. Kończę palić papierosa, jest godzina 15:01, do małego saszki podchodzi facet ok 40lat prowadzi go do czarnego landrowera na blachach zaczynających się na litery AC, zabiera mu puszkę wsiadają do auta i odjeżdżają, taka sytuacja wczoraj sprzed pewnej sieci spożywczej w moim miescie. Już nawet kijowska gazeta podaje że pomoc humanitarna jest tam rozkradana na przemysłową skalę jedzenie które niby miało trafiać do potrzebujących jest sprzedawane w sieci sklepów ukraińskiego oligarchy. Pomyslcie

Krytycznie na rzeczywistość
29 dni temu

Pomyslcie zanim wpłacie pieniądze na jakąś zbiurke niby pomocy na ókraine, bo wpłacając przedłużacie tylko cierpienie ludzi którzy żyją w Donbasie, Ługańsku czy doniecku, a jednocześnie sponsorujecie wygodne życie tym którzy z tych zbiórek zorganizowali sobie dobry dochód, to nie nasza wojna oni nie biją się o naszą wolność a o swoje interesy. Poczytajcie o zbożu technicznym które zalało nasz kraj, tego zboża nawet głodna Afryka nie chciała przyjąć a my to jedliśmy przez co najmniej pół roku, taki prezent od „przyjaciół ókraincow” dostaliśmy. Poczytajcie sobie raport obwe nr40 jak ókraicy prowokowali do inwazji Rosjan nie przestrzegając porozumien mińskich. Pozdrawiam. Zacznijcie myśleć krytycznie i dociekać sami a nie to co serwuje wam telewizja głównego nurtu i internet, bo propaganda ókrainska jest jeszcze gorsza niż ta rosyjska

upa do wora
29 dni temu

ścierwo banderowskie

Africa Corps Wilda
29 dni temu

Szpaku kolaborant banderowski

Drugi Kierownik Lodowiska
29 dni temu

Właśnie widzę jak chronicie swój kraj wożąc się z tym asluchalnym syfem po Europie

PakerBigFioot
29 dni temu

STOP PROMOCJI BANDEROINY W POLSCE

Waldemar Morawiec
29 dni temu

To z nimi Gsp będzie miał feat, już coś wiadomo ?

Polak mały
27 dni temu

Skandal

Polak mały
27 dni temu

W Polsce ale gdzie na Wołyniu I co to wogole ma być to jakaś zaboboniasta okultystyczna masakra , wtf.

Anty-Rosjanin
27 dni temu

Na Glamrap to powinno zawitać ABW, wyłapać te wszystkie kacapskie szm*ty i wy*ebać wszystkich na Białoruś czy do Rosji. Pierd*licie głupoty o tym że wsparcie zaatakowanego narodu przedłuża wojnę. Wojnę można zakończyć w jeden dzień, pałeczka jest u starego spierdziałego dziadka z Kremla, wycofa Ruskich zbrodniarzy to Wojna się skończy. Z Ukraińcami mamy owszem trudną historię, PO OBU STRONACH (bo też święci pod tym względem nie jesteśmy), aczkolwiek nie jesteśmy zwierzętami jak Kacapy. Także Niech żyje Polska i Ukraina, a Rosji życzę demokratycznej rewolty.

Anty leming
27 dni temu
Reply to  Anty-Rosjanin

Na Wołyń jedz tam cie ukochajo , pelikania to twój rodowód, CWP !

_aqq_
29 dni temu

głąby nie wiedzo :)))

Ukraińcy uważają, że przyczyną nieszczęść jest działanie innych osób lub
ich zazdrość. Wiara w świat, w którym magia ma moc, trwa do dzisiaj. Potwier-
dzeniem tego są programy telewizyjne, takie jak: Битва екстрасенсів (Bitwa
ekstrasensów) i Містичні Історії (Historie mistyczne), w których pokazuje się
historie z życia prawdziwych ludzi, a przyczyny ich nieszczęść wyjaśniają ekstra-
sensi lub osoby o umiejętnościach postrzegania pozazmysłowego, psycholodzy,
policja i dziennikarze. W wyniku dochodzenia okazuje się, że pech czy nieszczę-
ścia powodowane były przez świadome lub nieświadome działania magiczne osób
trzecich – rytuały, które miały wpływ na los i życie głównych bohaterów.

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj3vLOgxMD9AhVI_CoKHZUpAjI4FBAWegQIIRAB&url=https%3A%2F%2Fjournals.umcs.pl%2Fah%2Farticle%2Fdownload%2F4074%2F3989&usg=AOvVaw2cuG_12sft_GVTly_xNWtc

_aqq_
29 dni temu
Reply to  _aqq_

Nie sądzę, żeby na Ukrainie znalazł się wymagający przeciwnik dla SAHI.

Anty leming
27 dni temu
Reply to  _aqq_

Ciekawe co wąchają tak myśląc, albo co chleba kur,,,a niewiarygodne ze w tych czasach SI oni mają taki odlat od rzeczywistości, stąd ta fojna tam na stepach.

Popularne