Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Youtuberzy idą po diamentową płytę? Tłumaczymy fenomen Ekipy – felieton

Topowi polscy influencerzy wydają trapowy album. Bedoes, Mata i Szpaku odmawiają im zwrotki, a Żabson gra koncert w ich ogródku.

Opublikowany

 

Rapujący youtuberzy to wyjątkowo drażliwy temat w naszej społeczności. Wynika to przede wszystkim z miernych początków ich działalności w tejże branży. Kiedy trafiały do nas pierwsze utwory Gimpera, Young Multiego, Czuuxa, Lil Masti, Boxdela, braci Malczyńskich lub Kamerzysty, nie wiedzieliśmy tak właściwie czy mamy się śmiać, a może już płakać. Nie mówiąc już nawet o kosmicznych liczbach, które generowali twórcy, zupełnie nie proporcjonalnych do prezentowanych umiejętności. Jak się potoczyły ich hip-hopowe kariery? Cienko. Poza Young Multim, który się na prawdę w porządku wyrobił oraz miewającym przebłyski Czuuxem, internetowi video-makerzy szybko rezygnowali z muzyki. Niewielu dobrnęło do wydania płyty jak, chociażby Malczyńscy. Jeśli już do tego ekscesu dochodziło, dzięki swojej wiernej widowni bezproblemowo pojawiali się nawet na Olisie. Tutaj wleci mała anegdotka, co do tych panów. Po mojej recenzji „Neonu” bracia postanowili usunąć utwór „Goku” z youtube, który poddałem w tekście dosadnej krytyce. Influencerzy nie przemyśleli jednak tego, że z wytłoczonej płyty, zasilającej już asortyment sieci Empik, usunąć pojedynczej pozycji już się nie da. Jeśli połączymy to z faktem, iż na tym samym materiale Marcin i Dawid kilkukrotnie zaznaczają, że nigdy nie liczą się z kogokolwiek zdaniem, dostajemy niezłą komedyjkę. O ironio.

Rap z roku na rok staje się również coraz to większym biznesem. Nic więc dziwnego w tym, że nagle odnajdujący w sobie zajawkę na hip-hop internetowi celebryci, podejrzewani są również o skoki na łatwe pieniądze. To nie jest pop. Za hip-hopem idzie specyficzna subkultura, która każdego na swoją scenę nie wpuści. Przechodząc już do meritum, dzisiaj chciałbym przedyskutować temat kolejnych rapujących youtuberów. Dlaczego akurat tych, a nie dwudziestu poprzednich? W tym przypadku drodzy czytelnicy spotykamy się z realnymi perspektywami na diamentowy album. Parę słów o tym, jak odebrać najwyższe osiągnięcie sprzedażowe ZPAVu, będąc zupełnie poza branżą.

Ekipa Friza

Krótko o tym, o kim mówimy. Ekipa to grupa twórców, których frontmanem jest Friz. Dwa lata temu wymyślił on, aby zamieszkać w jednym domu wraz ze swoimi przyjaciółmi i prowadzić vlogi z ich wspólnego życia. Zaczęło się tak zwane daily. Codziennie, przez 365 dni, Karol publikował nowy materiał na kanale. Filmy opierały się na prankach, challengach, kole fortuny lub grach pokroju zabawy w chowanego oraz mafii. Strzelam, że kontent targetował przede wszystkim do osób poniżej 12 roku życia. Pod każdym względem, był to strzał w dziesiątkę. Nikt wcześniej nie generował tak ogromnych zasięgów. Każda nowa osoba zamieszana w projekt, wręcz z miejsca stawała się celebrytą, nawet jeśli był to montażysta lub asystentka. Oczywiście celebrytami nowej generacji. Generacji social mediów.

400 tysięcy złotych za klip?

Minął rok. Daily się zakończyło, a cała Ekipa wyleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zastali już pandemię. Tak zaczął się sezon drugi. Tematyka filmów powoli zaczęła wychodzić z typowego family friendly, przez co uzyskali oni ciut starszą grupę odbiorców. Mija kolejny rok i rozpoczyna się kolejny sezon, już trzeci. Sezon, na którego to otwarcie influencerzy przygotowali trapowo-popowy album. Pamiętacie jeszcze, w jakim szoku byliśmy, gdy Kamerzysta wykręcał 5 milionów odtworzeń w tydzień? Ekipa wykręciła w tym samym czasie niemalże trzykrotność tego wyniku. Milion na Spotify pękł po trzech dniach. Czy ktoś poza Taco i Quebo jest jeszcze do tego zdolnym? W pierwszym singlu “3kipa” poznacie cały skład youtuberów, kolejno w piosence: Friz, Tromba (również refren), Poczciwy Krzychu, Marcysia, Wersow, Patecki, Nowciax, Fusialka, Mini Majk, Marcysia oraz Wujek Łuki. Powiedzenie, że ten teledysk jest wysoko budżetowy, to jak nie powiedzenie nic. Na potrzeby obrazka cała gromada wyleciała do Dubaju, skąd udali się na Zanzibar. Z tego, co idzie wywnioskować z zamieszczanych przez Friza video, zamknęli się oni w budżecie ok. 400 tysięcy złotych. Znam realia tej branży. Tym większa wytwórnia, tym mniejszy budżet i rosnąca liczba wolontariuszy, bezczelnie wykorzystywanych przez korporacje. Na przekór im staje Ekipa, niebojąca się wyłożyć pokaźnych sum.

Pomagają B.R.O, Donatan i Cleo

Ekipa ma już na koncie jeden trapowy hit. “Przejmujemy YouTuby” powstało wraz z teledyskiem w ciągu 24 godziny, w ramach kolejnego z wyzwań podjętych podczas daily. Tytuł z pewnością był trafiony, gdyż po roku odnotował on 60 milionów wyświetleń w podanym serwisie. Był to jednak utwór dość infantylny, stworzony na szybko i ewidentnie dla czystej zabawy. Oczywiste, że od pełnoprawnego albumu odbiorcy mają prawo wyczekiwać czegoś stanowczo bardziej dopracowanego. Dlatego też Friz z przyjaciółmi zaprosili do współpracy B.R.O, Donatan i Cleo. Nadzorują oni cały proces powstawania płyty, od napisania tekstów, aż po ich wykonanie. Chociaż w mojej opinii Jakub stracił pazur do rapu chwilę po Next Level 2, to trzeba mu przyznać, że zjadł zęby na tworzeniu muzyki. Nikt mu raczej nie odmówi ogromu wiedzy, której właśnie szukała Ekipa. Muszę to tutaj wyraźnie zaznaczyć, bo jego hypeman zapewne już ponownie miał zamiar wykazać się dnem intelektualnym w komentarzach, w obronie swojego pracodawcy (pozdrawiam z tego miejsca).

Bedoes i Mata odmówili, a Szpaku ich wystawił

O tym, jak wyglądała ich kooperacja, przekonacie się w tym dokumencie. Prawie bym zapomniał o Jacusiu, który również przewinął się w procesie twórczym krążka, jednak jego rola nie została doprecyzowana. Z tego również materiału dowiemy się między innymi o tym, iż do dogrania się na album influencerzy zaprosili paru topowych raperów. Bedoes i Mata odmówili, White wykazał wstępne chęci, a Szpaku ich wystawił. Prawdopodobnie obędzie się bez głośnych featuringów, chociaż były na to realne szanse. Warto wspomnieć tutaj o tym, że na zakończenie pierwszego sezonu to Żabson zagrał koncert w ogródku ich posiadłości, Deys nominował Friza do #hot16, natomiast Qry zaprosił Mini Majka do utworu “Mały ale wariat”. Abstrachując, to nie jest tekst promocyjny. Dlatego nie będę się zbytnio rozwodzić na temat dostępnych wariantów zakupu albumu. Zaznaczę jednak, że Ekipa przygotowała trzy warianty pakietowe, wahające się cenowo między 40, a 400zł.

Ekipa zdobędzie diamentową płytę?

Największa widownia w polskim internecie. Jeden z pokaźniejszych budżetów w historii branży. Odpowiednie osoby stojące za realizacją. Przemyślana strategia. Czy to wystarczy, aby uzyskać diamentowe wyróżnienia przyznawane za sprzedaż 150 tysięcy egzemplarzy? Przecież członkowie Ekipy nie mają większego doświadczenia w tworzeniu rapu. Absurdalnym pomysłem zdaje się, aby osoby odwiedzające po raz pierwszy studio nagraniowe, zapisywały się dzień później na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Naprawdę, dożyliśmy czasów, kiedy dosłownie każdy może tworzyć hip-hop, a co więcej, zgarniać za niego uznane nagrody? Jeśli Ekipa odbierze pięciokrotną platynę / dziesięciokrotne złoto, będzie to moim zdaniem symboliczny początek nowej ery. Nadejdą czasy, kiedy raperzy będą masowo produkowani przez korporacje. Nie, żeby takich prób nie było wcześniej. Jednak te pojedyncze projekty, całe szczęście umierały w zarodku, nim na dobre ujrzały światło dzienne. Obawiam się tego, że niestety wytwórnie wrócą do takich praktyk. Czy będę za to winił tych poszczególnych Youtuberów? Oczywiści, że nie.

Dopiero co mówiliśmy o zakontraktowaniu Fukaja w SBM, który powiedzmy sobie szczerze: jest fatalny i goni się z bitem niczym niska półka podziemia. Okazało się, że wystarczy odpowiednio napompować hype, a dzisiejsi odbiorcy łykną wszystko. Diamentowa Ekipa tylko zmotywuje ogromne koncerny do powielania tych działań. Nie wierzę w to, aby tym drugim się to udało rzecz jasna. Tylko po co nam będzie fala fake artystów, do tego noskilli? Ekipie osobiście życzę jak najlepiej. Jak dla mnie to niech oni i podwójny diament zgarną. Życzę też trzeźwego spojrzenia konkurencji na całą sprawę. Pomimo przejścia rapu do mainstreamu, nie każdy znajdzie tu swoje miejsce. Pamiętajcie o tym szanowni inwestorzy. Na sam koniec, jeśli jesteście ciekawi “co na to Paluch”, to po wczorajszym jego komentarzu, wywnioskować możemy, że nie zaznajomił się jeszcze z twórczością przyjaciół Friza. Polecam nadrobić zaległości.

 
116 komentarzy
116 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Prrrrooofesoooor Tttttttraapu Móóóówi Jaaak Jeeest
8 miesięcy temu

MAM DLA WAS SUPER ZWROTKĘ PEDAŁY BANANOWE

LIVIN LA VIDA LOKA
W NOSIE CIEPŁA KOKA-
-COLA
TWÓJ STARY MA
TPSA RYJ I ZAKOLA!

TO JEST KURWA RAP SKURWYNY JEBANE I PRZYKURCZE (MINI MIKE’A BYM UTKAŁ W SWOIM SRACZU GŁOWĄ W DÓŁ)

#SICARIOS #FREESENTINO

Popalony menciu styk(@popalony-menciu-styk)
8 miesięcy temu

ALE MARCYSIE TO BY PIERDOLNĄŁ

Co ja robię na tej chorej stornie?
10 miesięcy temu

Śmieszne ze ten „ niedobry friz” zarobił więcej niż wy zarobicie przez całe życie

Nie jestem robotem
10 miesięcy temu

A skąd Ty kurwa wiesz kto tutaj siedzi? Hahaha friz to początkujący

Ccccccwel
5 miesięcy temu

░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░▄████████████████▄░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░▄██▀░░░░░░░▀▀████████▄░░░░░░░░
░░░░░░░░░▄█▀░░░░░░░░░░░░░▀▀██████▄░░░░░░
░░░░░░░░░███▄░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░░░░
░░░░░░░░▄░░▀▀█░░░░░░░░░░░░░░░░██████░░░░
░░░░░░░█▄██▀▄░░░░░▄███▄▄░░░░░░███████░░░
░░░░░░▄▀▀▀██▀░░░░░▄▄▄░░▀█░░░░█████████░░
░░░░░▄▀░░░░▄▀░▄░░█▄██▀▄░░░░░██████████░░
░░░░░█░░░░▀░░░█░░░▀▀▀▀▀░░░░░██████████▄░
░░░░░░░▄█▄░░░░░▄░░░░░░░░░░░░██████████▀░
░░░░░░█▀░░░░▀▀░░░░░░░░░░░░░███▀███████░░
░░░▄▄░▀░▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀░░░██████░░░
██████░░█▄█▀░▄░░██░░░░░░░░░░░█▄█████▀░░░
██████░░░▀████▀░▀░░░░░░░░░░░▄▀█████████▄
██████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀▄████████████
██████░░▄░░░░░░░░░░░░░▄░░░██████████████
██████░░░░░░░░░░░░░▄█▀░░▄███████████████
███████▄▄░░░░░░░░░▀░░░▄▀▄███████████████

Wdz
10 miesięcy temu

Wszyscy odmówili, ale ta kurewka Żabson się skusiła, w sumie jego „muzyka” jest na podobnym poziomie, jebani influenserzy, o których kurwa nikt normalny nie słyszał, a wyświetlenia nabijaja im dzieciaki poniżej 15 lat
..

Ciongmen
10 miesięcy temu
Reply to  Wdz

Szpaku odmowil, bo nie chcieli z nim wyskoczyc na piwo

GANGSTERZY OBYDWU WYBRZEŻY
10 miesięcy temu
Reply to  Ciongmen

Bo Szpaku uwaza sie pewnie za rapera, a ich nie.

golastoziomal
10 miesięcy temu
Reply to  Ciongmen

Miałem ich dissować, ale zrozumiałem, że oni robią disco polo
tylko podpisali to jako rap żeby przegonić na olisie młode wilki
więc nagrałem diss nie na ekipę pipę tylko na młode wilki, sprawdzajcie nowość:
https://www.youtube.com/watch?v=CNKYj0fOu_w

jorgen
10 miesięcy temu
Reply to  Wdz

te same kurwy będą latać za 5-10 lat zaczipowane przez masonów, bo to kurwy bez charakteru, które wierzą, że każdy będzie żyć w drogim pałacu a będą zapierdalac za miske ryżu nieuki jebane z kagańcem na mordzie

Pryczyłem go w brąz
10 miesięcy temu
Reply to  Wdz

Ale to są kurwy ci „redaktorzy” razem z „adminami” usówają komentarze, które mówią prawdę o tych lamusach co się nazywają „ekipą” i ten cwel co pisał ten artykuł ma czelność coś pierdolić, że to nie jest sponsorowane…ahhahahahahahha 😉 kurwa śmiecie jebane z tych obłudników… nie dajcie się nabrać starzy glamrapowicze wiedzą co jest pięć kurwa jego mać…

Lary
10 miesięcy temu

Ekipa frizoluszka rządzi sceną !!!!!!!!

marcinek(@marcinek)
10 miesięcy temu
Reply to  Wdz

co ty pierdolisz

BURSZTYNOWY WIDELEC
10 miesięcy temu
Reply to  marcinek

https://www.youtube.com/watch?v=b1rsRcMkltY CO TO MA KURWA Z RAPEM WSPOLNEGO???????????????????????????????????????????????

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
10 miesięcy temu

Idiota – tak należy nazywać każdego kto odmówi udziału w tym projekcie. Oni mają takie zasięgi i można na tym w długim okresie czasu przytulić kosmiczną górę sosu, że to jest okazja życia dokleić się do takiego potwora medialnego. Na miejscu wielu topowych graczy to ja bym jeszcze zapłacił aby tam móc walnąć 16.
Róbcie screen shoty.
Friz zrucha całą rap grę w 2022 roku. Raperki będą się dusić swoimi szalikami z Vitkaca jak wyjdzie ile typ zarobił na tym kasy. Oczywiście życzę każdemu jak najlepiej, ale zobaczycie. Wspomnicie moje słowa. Friz zrobi taki rozpierdol, że będziecie się modlić, aby wrócił Multi jego plecak pełen cashu.
Łebki wychowują się na Friz, Wersow, Team X, a nie na zasadach ulicznych tworzonych przez ludzi z rozbitych rodzin z problemami. Malik czuje trend i wie, że robienie walk to dobra opcja na pivot póki jeszcze kogoś grzeje to co on robi. A reszta? Reszta tej polskiej rap gry to kurwa płynie na tytaniku, tylko jeszcze nie wiedzą, że jebną o górę. Polska to w skali świata jeden z najprężniej rozwijających się rynków jeśli chodzi o YT. Niski blondynek ze swoją ekipą cudaków zrobi taki najazd na portfele małolatów, że to topowi polscy gracze będą płacić aby dograć się do zwrotek w trackach Ekipy. Mark my Words

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
10 miesięcy temu

i to całe pierdolenie o zasadach… że ulica wychowała..szanuj słowa matki… pdw, pkp, zhp..ohp…. tylko bloki… wycieczki do domów dziecka z prezentami raz w roku…ale kurwa piosenki z Ekipą? No nie no co Ty..Sztywna morda nie będzie grała dla 12 latków…. a potem te same ryje mówią, że małolaci to tylko telefon i instagram, a jak mają okazję nagrać się i dać jakiś przekaz małolatom, to nie kurwaaa nieeeeee bo honor, zasady, bullshido…

Poziom logiki – uliczny rap

sfggh
10 miesięcy temu

Ty kurwo albo jesteś jednym z nich, albo pierdolnięty. No w sumie to i to pewnie.

Murzyn od Pryczyłem go w brąz
10 miesięcy temu
Reply to  sfggh

Zgadzam się z przedmówcą w 100 procentach… 😉

Arnie
10 miesięcy temu

Nie wszystko można przeliczyć na pieniądze. Rozumiem że ty za odpowiednią kasę zjesz gówno szejka ?

Nie jestem robotem
10 miesięcy temu

Ty kurwa jesteś z tej ekipy na bank tak się pucujesz do tych pedałów. Prawda jest taka, że starczy jeden dobry diss od kogoś z mainstreamu (np Kciuk), friz wtedy musiałby zareagować i co? Za hajs kupi mix, master, tekst, nawet lekcje rapowania ostr’a i i tak chuja mu to da, on ma skille jak żabson, byle dzieciak na AT go dojedzie jak Kaczor kobietę w parku. Jebać friza.

No. 1
7 miesięcy temu

Ty nie czaisz chyba że oni nie robią tego dla zajawki tylko dla hajsu. Myślisz, że oni by się ścierali z jakimś paluchem jakby ich zdissowal? To raz. Dwa, że kogo interesuje opinia tej jebanej hipokryckiej choragiewki? Przecież Paluch standardowo rzuci tekst w przestrzeń, byle nikogo nie obrazić… Trzy, że w dzisiejszych czasach liczą się zasięgi (patrz punkt pierwszy) a nie oszukujmy się, swoimi zasięgami paluch mógłby czyścić podeszwy ekipie co najwyżej więc jakby nagrał dissa na nich straciłby więcej niż zyskał.

Kek
10 miesięcy temu

A czym to się różni od pisania o sliwie, pejce, retach, cweltinach i innych odpadach? Przecież to ta sama półka.

Kac Bakłażane
10 miesięcy temu
Reply to  Kek

Ale porównanie Rycha do tego syfu to jest kurwa przesada

Keke pizdeke
10 miesięcy temu

Rysiu to by kurwa karlowi lache opierdolil zeby wystapic w nastepnym sezonie tych jebanych przyglupow

Bizon
10 miesięcy temu
Reply to  Kek

Jak czytam co piszesz to jestem za aborcją.

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
10 miesięcy temu

kurwa nie przesadzaj…ta z dziarkami jest naprawde apetyczna…wiadomo, na żone bym sie bał, ale parę randek to czemu nie

Orbelzok
10 miesięcy temu

Co ty pierdolisz?! Przecież to jest prawdziwy podziemny hip hop z rodowodem! Rogal DDL chciał się do nich dograć to go wyśmiali (nie miał wystarczajacego Street creditu)

Analfaberto
10 miesięcy temu
Reply to  Orbelzok

rogal sie w grobie przewraca

Orbelzok
10 miesięcy temu
Reply to  Analfaberto

Zgadza się, po tym jak go ekipa żywcem zakopała za podlizywanie się do nich dołączyć

Keke pizdeke
10 miesięcy temu
Reply to  Orbelzok

Rogal to by cie kurwo przemielil na karme do psa

Orbelzok
10 miesięcy temu
Reply to  Keke pizdeke

Zgadza się ake niestety nie może bo jest zakopany przez team x

Alkus
10 miesięcy temu

Jebana paraolimpiada !! Jeszcze kurwa ten karzeł, ja pierdole !

Człowiek dobry
10 miesięcy temu

Ja pierdole
Te ksywy prawdopodobnie znaczą coś dla kogoś

Ibrahim Chujović
10 miesięcy temu

TE KSYWY ZNACZĄ WIĘCEJ NIŻ TEDE, PEJA CZY OBECNIE BIEDOPIES I BRUDAS MONTANA. OGŁUPIANIE SPOŁECZEŃSTWA, A SZCZEGÓLNIE DZIECI JEST W CENIE

AzbeST
10 miesięcy temu

Każde pokolenie ma swoje Smerfne Hity…

Kroko
10 miesięcy temu
Reply to  AzbeST

AzbeST ty jebany cwelu

Śliwa
10 miesięcy temu

tylko gdzie sa rodzice?

jorgen
10 miesięcy temu

dla cwela, który będzie ich ruchać

Szczery
10 miesięcy temu

Devbilizm dla debili. Rak polskiego YT. YouTube powinien być od 20 roku życia

Ekipa fritzla
10 miesięcy temu

Bartłomieju Ciepłoto, wzywam cie do zaprzestania publikowania kolejnego steku gówna i promowania idiotów.
P.S. Gdzie informacja o tym, że artykuł jest sponsorowany?

Kapotryktyt
10 miesięcy temu

100% racji

Krzysztof Kononowicz Krzysztof
10 miesięcy temu

Banda jebanych kurew, już pisemko jest pisane do wojewódzkiej i do trójki. Się skończy się kurwa takie wyrabianie

Krótkozębny Sebastian Alvarez
10 miesięcy temu

Zapraszam na live jak wyjasniam Ekipe i tlumacze w czym chodzilem i gdzie rapowalem i kiedy moj stary czilijski gornik spierdolil sie w polska kurwe jak byl na robocie w kopaniu metra w berlinie i powstalem ja pozdro sicarios jebac 60

Wojciech "Motylek" Suchodolski
9 miesięcy temu

hej Sikario co z pieczarkami? już zakwitły?

glamrapbekowo.pl
10 miesięcy temu

Youtuberzy chapią diamentową pytę? Tłumaczymy pedalstwo ekipy- felieton

AzbeST
10 miesięcy temu

Fellation!

Hacker 666
10 miesięcy temu

Sram na nich!

Raper z Arabii
10 miesięcy temu

ja chce powrot do newsow o malolacie k2

Małolacik K69
10 miesięcy temu
Reply to  Raper z Arabii

Kurwa, do BEKOWO z tym kurwa gównem kurwa.

air jordan
10 miesięcy temu
Reply to  Małolacik K69

Poszukuję dziewczyny,kobiety do sprzątania mieszkania: nago lub topless.
Najchętniej stały układ lecz nie wykluczam jednorazowego spotkania.Wiek bez większego znaczenia,liczy się wykonanie.Lubię czystość i porządek.Wymagana i gwarantowana pełna dyskrecja.Proszę o maile z propozycją oczekiwanego honorarium.

co za czasy
10 miesięcy temu

resortowe dzieciaczki

NIESŁUCHAMŁAKÓW
10 miesięcy temu

To nie jest hip-hop i nigdy nie będzie.

Lej lej lej
10 miesięcy temu

ważą po 20 kg haha
ŻABSON ma Street Credit w całej Galaktyce nieważne gdzie się Pojawi
Klipy ŻABSONA są na kanałe INTERNAZIOMALE

Jebac cieplote
10 miesięcy temu

Ja pierdole ciepła wypoerdalaj do bravo girl z tymy infantylnymi wypocinami

ziutek
10 miesięcy temu

W końcu coś o dobrym rapie .

Paweł Kremówkowski
10 miesięcy temu

Mam nadzieje, że kiedys te okrutne czasy beztalencia się skonczą.

Do autora
10 miesięcy temu

Weź człowieku udaj się na korepetycje z polskiego albo zatrudnij kogoś do korekty swoich wypocin, bo tylu błędów gramatycznych i interpunkcyjnych dawno nie widziałem w żadnym tekście. Nie mówiąc już o ortograficznych jak choćby „ABSTRACHUJĄC” 😀

mini cock majk
10 miesięcy temu

kupilem sobie dziewczyne i co zazdroscicie spierdole ze mocze ogora? i chuj ze mnie rzuci wazne ze zaruchalem

Krzysztof Kononowicz Krzysztof
10 miesięcy temu
Reply to  mini cock majk

Wypierdalaj śmieciu z wodogłowiem

tede.flac
10 miesięcy temu

o dziwo szacun szpaku za wystawienie tych sprzedajnych kurew

Szpaku gowno
10 miesięcy temu

Przecież oni lepiej nawijaj od tego gow*a szpaka

sebix
10 miesięcy temu

fajny ten dziecięcy internet

fryz
10 miesięcy temu

robie loda mini pałkowi

Pryczyłem go w brąz
10 miesięcy temu

Obiecuję, że każdy z nich będzie pryczony w brąz… bo smutne jest to jak psują głowy młodym dzieciakom poniżej 10 roku życia… MiniMajk niech już szykuje swój mały zadek bo on będzie pryczony jako pierwszy a Friza sobie zostawimy na koniec, żeby przeprowadzić dokładną penetracje spoconymi murzyńskimi kutasami… mam już zmontowaną „ekipe” prawdziwych murzynów z potężnymi knagami… ufff będzie się działo… na końcu ogolimy na łyso te wszystkie śmierdzące głowy tych brudnych cip i zostawimy ich z tym samych… a zresztą zrobimy z tego lajva i wszyscy to zobaczą na własne oczy…

Murzyn od Pryczyłem go w brąz
10 miesięcy temu

Mi się wydaje, że jak będą wyświetlenia to oni się na to zgodzą bez żadnego oporu. Musimy wymyślić coś innego Mordzia

Odb
10 miesięcy temu

Yougównerzy idą po silikonowe odlewy końskich pyt? Tłumaczymy chęć na duże rozmiary kutasów – analton

Tas De Flaka
10 miesięcy temu

Ja pierdole jakie mordy!!!! Nie dziwie się ze nikt się im nie dograł. Żabson to chyba wskoczył im do oczka wodnego złożyć skrzek. Płyta roku jak chuj. Kiedyś fasolki teraz influe gowno

TRYBU(L)EC
10 miesięcy temu

nie no ta ekpia to chuj kiedys to były składy firma itp teraz to co to youtuberyu japiedole nie no pamietam jak nawijali PRAWDZIWI RAPERZY ze pod blokiem i wogole smutne osiedla to bylo cos nie to co takie gowno a tak wogole to jebac lecha poznan tylko legia elo

TRYBU(L)EC
10 miesięcy temu
Reply to  TRYBU(L)EC

dzienki za 6 łapek pozdro dla Legiunu

Hofland
10 miesięcy temu

Weźcie ich wyjebcie w kosmos tych zjebow genetycznych.Nasa szuka aby takich wyjebać w kosmos

Quebonadzide
10 miesięcy temu

Eh. Piszcie ciule o prawdziwym rapie.

Krzysztof Kononowicz Krzysztof
10 miesięcy temu

Potwierdzam, jebane paszteciary.

karawana jedzie dalej
10 miesięcy temu

https://www.youtube.com/watch?v=-MR-y7RrtxE to ja juz wole cyganow z gangsterskimi fanaberiami

Fan ekipy
10 miesięcy temu

Ja chce być jutuberem jak już dorosne

Odb
10 miesięcy temu

Yougównerzy idą na orgię? Tłumaczymy debilizm ekipy – felieton

Sip
10 miesięcy temu

Co za paszczuny , najpierwej twarzowe powinni zapłacić ,ja pierdolę to wszystko co było normalne teraz się pierdoli hejterzy, youtuberzy ,lgbt i jarek z zjebanym rządem ,wszystkich wysłać na wczasy do ruskich z biletem w jedną str.

Ben Tlej
10 miesięcy temu

Ale oni są śmieszni. Tego małego można na wędke na haczyk założyć i pierdolnąć do wody hahaha

Andrzej Zasada
10 miesięcy temu

One word: sadge

MIREK
10 miesięcy temu

youtuberzy IDA PO DIAMENTOWEGO KUTASAA

Tasku
10 miesięcy temu

To nie jest hib-hob

Wiktoria
10 miesięcy temu

Jest błąd. Gdy wymieniane są osoby, które śpiewały jest p Mini Majki jeszcze raz Marcysia zamiast Murcix.

Milfhunter
9 miesięcy temu

A dla mnie spoko Wole jak dzieciarnia słucha tego niż jakieś spoedalonej patologii która chce ruchać psy

Bambuła
10 miesięcy temu

jutuberzy hahaha artyści poeci

AnalnyZabson
9 miesięcy temu

Ciekawi mnie kiedy w końcu Major SPZ dokona coming outu

Wojciech "Motylek" Suchodolski
9 miesięcy temu

Jebać ekipe cweli do szczania. Od tego gówna wolę oglądać jak Major Suchodolski je bułke o 6 rano. Chuj w tych pajaców – to nie jest rap, więc czemu ten news na GlamRapie?.

GANGSTERZY OBYDWU WYBRZEŻY
10 miesięcy temu

Kurwa to nie jest rap i to nie sa raperzy. Dlaczego nie grają np pudel metalu, wtedy kazdy z nich wygladal jak tranzol , tym hiphopolowcom nie jest daleko do nich.

panpe
10 miesięcy temu

nie potrzeba sie zrzucac, juz pare miesiecy temu pisalem zeby zrobic jakies crew nie wypali, chuj w to kazdy pojdzid w swoja strone, chociaz to byloby skazane na sukces i bysmy wyjasniali yputube nie nalezy tylko do jakis frizow chyba nie ?

Popularne