Sprawdź nas też tutaj

News

KęKę, Pawbeats i Słoń o dotacjach dla artystów

„Moje drogie dzieci, złożyłem prośbę o pieniądze na kwotę 40 tys. złotych”.

Opublikowany

 

Kłótnie, przepychanki i ogólnopolska debata kto ile dostał, dlaczego, a kto został pominięty na liście artystów, którym należy się zapomoga finansowa od państwa. Według m.in. Kafara i Kacpra HTA, rządzący dobrze wiedzieli, co robią i specjalnie napuścili na siebie artystów. Do dyskusji na ten temat dołączyli teraz również KęKę, Pawbeats czy Słoń. Co sadzą o tarczy antykryzysowej dla artystów?

KęKę

– Mam nadzieję, że komukolwiek z Was nawet przez myśl, nie przeszło, że mógłbym wziąć jakąkolwiek zapomogę na firmę od Państwa od początku pandemii. Przez ostatnie lata, w relacji Państwo-Ja, to raczej ja jestem stroną pomagającą, nie oczekującą pomocy. U mnie niezmiennie Nigdy ponad stan. Firma Bashesh, poza tym, że organizuję moje koncerty, zajmuje się też niszowymi artystami i eventami. Ani jedna złotówka nie miała trafić do jej topowych artystów. Marta zresztą, chyba jako jedyna dokładnie w wywiadzie opisała na co mają iść fundusze.”

Marta Nizio (Bashesh)

Właścicielka firmy Bashesh wypowiedziała się o blisko pół milionowym wsparciu ze strony Ministerstwa zarówno w krótkim wywiadzie z nami, jak i później w swoich social mediach:

– 0,00655 Sasina w naszym przypadku to pokrycie części (!) utraconych przychodów firmy, utrzymanie miejsc pracy przez kolejne kilka miesięcy, odłożenie w czasie zerowania poduchy finansowej gromadzonej od kilku lat, możliwość realizacji kilku projektów w których wynagrodzenie może otrzymać łącznie około 30 osób plus kontrahenci, którzy też zatrudniają ludzi.

W idealnym świecie komentujący poza przejrzeniem listy beneficjentów i zgrzewki na kwoty, zapoznaliby się z regulaminem programu, wzorem wniosku, warunkami realizacji i dopiero później wydawali sądy.

Nie dam sobie ręki uciąć, że nie znajdzie się ktoś, kto będzie próbował zrobić jakąś wajchę ale mimo wszystko, wierzę, że większość firm zamierza się z tego rzetelnie rozliczyć. Poza tym każdego z beneficjentów czeka weryfikacja i w razie nieścisłości trzeba będzie otrzymane wsparcie oddać, podobnie jak w przypadku innych funduszy pomocowych, tarcz czy grantów.

Pawbeats

– Telefony mi się urywają i smsy dostaję 'o gurwa GOLCE i Miłosz dostali po dwie bańki od rządu co za kraj chlew obsrany guwnem.’ No to ja znany ze stoickiego spokoju z ciekawością pytam – z jakiej kurwa paki? Ale potem mówię – zaraz, chwila, moment, co to za akcja. I sprawdzam i się okazuje, że MOJA FIRMA DOSTAŁA 200 KOŁA, więc wychodzi na to, że doskonale znam ten projekt i zasady przyznawania dotacji, a zatem może wytłumaczę co to jest, zamiast robić sobie super PR i pisać że brzydzę się pieniędzmi z rządu i przecież nigdy przenigdy jako niezależny ha tfu artysta (…) i tak dalej. Do mnie nikt się nie przyczepił, więc może sam się zgłoszę. Dotacji nie dostają celebryci, tylko całe firmy zajmujące się organizacją koncertów, np. moja nazwana jest OUT PUBLISHING (można sobie sprawdzić). Akurat Grzegorz Hyży wymyślił sobie nazwę firmy „Grzegorz Hyży” i teraz dostaje za to wpierdol.

To nie jest tak, że jak na liście beneficjentów jest kolega Miuosh, to znaczy że on dostaje dwie bańki i ja teraz do niego piszę smsy, że pożycz stówę mordo, tylko trzeba było napisać konkretny projekt, w którym on daje zatrudnienie swoim pracownikom. Dla przykładu mój mały cyrk w 2019 roku zatrudnił ponad 100 osób przy projektach Pawbeats Orchestra i projekt, który złożyliśmy teraz w 2020 nie przewidział ani złotówki dla mnie czyli dla Pawbeatsa, bo ja sobie jakoś poradzę, ale są ludzie, których kran zakręcił się w marcu całkowicie i zadaniem takich firm jak moja, było złożyć pieprzony wniosek by ludziom dać pracę (a uwierzcie, biurokracji nie lubię). Przewidziałem zatem wynajem obiektu, realizatorów dźwięku, technikę, operatorów kamer, instrumentalistów, wokalistów i wielu innych i moim celem jest zapewnić tym ludziom jakikolwiek zarobek, bo oni na umowach o dzieło mogą liczyć max na postojowe z marca.

Tym samym, jak piszecie komentarze publiczne czy tam DM do Golców czy tam do Miuosha, że jeśli mają honor to niech oddadzą na służbę zdrowia albo innym potrzebującym, to ja od razu mówię, że ze wszystkiego trzeba się rozliczyć i to będzie weryfikowane i nikt nie może sobie oddać kasy na dom dziecka czy inne widzimisię. Tego hajsu nie dostał Igor Herbut, tylko firma o nazwie Igor Herbut zatrudniająca X ludzi. Uprzedzam pytania, nie wiem jak tam firma Bayer Full, może ślepej kurze ziarno się trafiło, ale pogadajcie z kolegami z branży eventowej, jaką mają lipę. Oczywiście, że w całym kraju są potrzebujący i bardziej poszkodowane branże, nie ma nikt z nas wpływu na to, która dotacja przejdzie jako pierwsza. Tym razem trafiło na dotacje dla branży eventowej i naprawdę nie dajcie się pożreć newsom z mediów, bo wszyscy się obsrywamy nawzajem. Artyści się z menedżerami kłócą o hajs z dotacji, którego jednak nie ma, co tu się dzieje w ogóle.

Słoń

– Moje drogie dzieci, złożyłem prośbę o pieniądze na kwotę 40 tys. złotych, zostały mi one przyznane, oczywiście ich nie zobaczyłem. Nie będę się z tym ukrywał, moje nazwisko widnieje na liście, po prostu je dostałem. Chcę wam powiedzieć trzy rzeczy. Po pierwsze, nie każdy kto składa to podanie i są mu przyznane te środki, nie oznacza, że ten ktoś z automatu kurwą i złodziejem. Każdy ma swoją historię finansową, każdy ma swoje problemy i nie wszystko jest czarne albo białe. Po drugie, jeżeli nie złożyłeś prośby o dofinansowanie, to nie znaczy, że jesteś jakimś pierdolonym bohaterem narodowym. Numer trzy, kurwą i złodziejem jest ten, który zawyża koszty, fundując sobie miliony, setki tysięcy. (…) Ja mam pytanie do tych ludzi. Czy wy wszyscy macie jakieś linie produkcyjne, gdzie pracuje po 30 osób na 3 zmiany? Nie sądzę. To jest ciężki wałek.

Maciej Korczak (Follow The Step)

– Dofinansowanie wykorzystamy do utrzymania firmy. Przewidujemy, że jeszcze kilka dobrych miesięcy nie będziemy zarabiali z działalności eventowo-rozrywkowej z powodu obowiązujących obostrzeń i pogarszającej się sytuacji w Polsce. Zatrudniamy na stałe ponad 30 pracowników, w trakcie roku współpracujemy z dziesiątkami podwykonawców, dając tym samym zatrudnienie dla kilku tysięcy osób. W mijającym roku udało się nam dostosować eventy do pandemicznej rzeczywistości, organizując ponad 70 koncertów oraz 100 wydarzeń kulturalno-społecznych, wypłacając jednocześnie wynagrodzenia dla ponad 2000 osób. Niestety, pandemiczna rzeczywistość wiąże się zazwyczaj z tym, że wydarzenia są nierentowne lub odbywają się na granicy opłacalności. Wielomiesięczna praca przy przygotowaniu wydarzeń i festiwali idzie na marne z powodu szybko zmieniających się warunków organizacji wydarzeń kulturalnych. Dofinansowanie pozwoli nam utrzymać firmę w czasach, gdy przychód z działalności jest bliski zera, a koszty stale rosną. Fundusze będziemy również „pompować” jako wsparcie dla innych, współpracujących z nami firm. Środki zostaną przekazane dalej do sektora kreatywnego jako wynagrodzenia dla artystów oraz wynagrodzenia za usługi wspierające organizację przyszłych wydarzeń. – powiedział Korczak w rozmowie z Noizz o przyznanych im 2 mln złotych.

Raperzy sięgają po milionową pomoc od rządu

 1. Kafar i Saful krytycznie o dofinansowaniu polskich „gwiazd”
 2. Miuosh: 2 mln zł, ZBUKU: 20 tys. Rządowe wsparcie dla raperów
 3. Raperzy i marki hip-hopowe z rządową pomocą. Kto ile dostał?
 4. Gural o rządowej pomocy: „Nie chcę kradzionego hajsu”
 5. Taco Hemingway publikuje oświadczenie, a rząd wstrzymuje dopłaty dla artystów
 6. Miuosh sięga po publiczne pieniądze, choć twierdzi, że nie musi już pracować
 7. Malik Montana nie chce od rządu pieniędzy, tylko coś innego
 8. Intruz o tarczy antykryzysowej: „Artyści biorą od złodziei hajsy”
 9. Miuosh otrzymuje groźby śmierci. Wszystko przez rządową dotację
 10. Kacper HTA: „Skąd ten ból dupy. Po becikowe i 500+ się zapi*rdalało?”
 11. Rząd chciał skłócić artystów? Mocna teza Kafara Dixon37
 12. Donatan: „Rząd pozamiatał krzykaczy, złapał ich na haczyk mamony”
 
67 komentarzy
67 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Co na to Szpaku
1 rok temu

Kurwa Słoniu ostatnio rapowałeś jebac rząd, a teraz bierzesz od nich hajs

kurwy polskie
1 rok temu

w clint eastwoodzie nawinal ze nie liczy na pomoc panstwa a sam wyciaga lape po dotacje ja pierdole psolacki rap w formie xDDDDDD

Słoń = farmazon i się rymuje
1 rok temu
Reply to  kurwy polskie

Bo to zwykły cwel, jak keke zarazem

Karmiący piersią
1 rok temu
Reply to  kurwy polskie

Gadajcie co chcecie, szczekajcie jak psy, ale to jest serio mega konkret—> https://youtu.be/YIdJ8K0MGcU dobrze typ z kurwami pojechał polskimi hahahah XD

SłonBityDechą
1 rok temu

najpierw nagrywa jak to on pierdoli rząd mocno w kakao i ,ze to banda złodziei a po tygodniu Moje drogie dzieci, złożyłem prośbę o pieniądze…. chuj ci w morde Słonowaty

Piegus
1 rok temu

Banda złodziei, ale w sumie po słoniu się tego nie spodziewałem, tak – celowo z małej litery. Tyle razy cisnął politykom czy to w wywiadach albo w tekstach, a jak przyszło, co do czego to skulił garba, na kolana i do ciągnięcia druta. Gardzę typem na maksa. Żeby się za takie grosze skurwić? Co za kraj, co za ludzie.

Kumpel prowadził lokal gastronomiczny. Niestety, ale musiał zamknąć, a grajkowie mają benefity za friko. Banda złodziei.

Kadafii
1 rok temu

Słoń ty sie kumaty wydajesz… ciśniesz w tych kawałkach a tu nagle sie okazuje ze sam zrobiles laske. Haaaaaaaaatfu na ten farmazon

Ps. Matka yebaćo0lki to kurwa – potwierdzone w gazecie!

PejaTVN
1 rok temu

Rząd chce skłócić artystów a okazuje się ,ze głos zabierają same szumowiny zwane potocznie „raperami”. Słoń Ty kurwa klaunie za 2 grosze, nawijasz całkiem co innego a co innego robisz. Farmazon pierdolony !!!

YEBAĆ sł0nia
1 rok temu
Reply to  PejaTVN

Propsy PEJA

WYJAŚNIJ POKOLEI TYCH ŁAKÓW Z POZNANIA, TYPU SŁOŃ, PALUCH, DJ DECKS

Mieczysław
1 rok temu
Reply to  YEBAĆ sł0nia

peja to może sobie wyjaśniać diskopolowców z którymi nagrywa

PejaTVN
1 rok temu
Reply to  YEBAĆ sł0nia

Ej mordo szanuje ale Decksa to Ty zostaw w spokoju pomimo tego ,ze mnie nie lubi to i tak szacunek. Tak chuj mi w morde za nagrywanie z youtuberami ale słoń jest gorszy ! Zajebal do kielni 40 koła od Kaczyńskiego hahaha

YEBAĆ sł0nia
1 rok temu

Jesteś mistrzem żenady idziesz dobrym tropem jeszcze trochę i zwolni Ci fotel sama Cichopek

Mati HWDP
1 rok temu

I co Słoniu napisałeś w tym podaniu? Byłeś dalej taki fifa rafa wojna totalna czy jednak „Cześć jestem Wojtek, sorry za ten pojazd po rządzie, wymsknęło mi się, bardzo proszę o pieniążki podatników bo mi się kończą, już nie będę kozaczył, Jarek jesteś spoko gość nic do ciebie nie mam”

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu
Reply to  Mati HWDP

i to jeszcze pieniądze z podatków na piosenki o ruchaniu trupów…

Remik
1 rok temu

wszystkie te cwane kurwy typu keke smiec jebany, ktorego zona jest wlascicielka bashesh, jebany smiec zgrywa prawilniaka a zonka chciala przytulic pol banki a ci bedzie jebany frajer wciskal ze on nic nie bierze, jechac z kurwa jebana cisnac tej kurwa na fan pageu frajer pierdolony KEKE PIZDOLEKE JEBAC CIE KURWO DWULICOWA!!!

Sutener Borixon
1 rok temu
Reply to  Remik

Może jednak odstaw dopalacze, co?

TPS, wy kurwy
1 rok temu

„nie każdy kto składa to podanie i są mu przyznane te środki, nie oznacza, że ten ktoś z automatu kurwą i złodziejem”

Każdy.

Bonóz PCK
1 rok temu

Jak to jest, że przedsiębiorcy muszą zamykać swoje biznesy, przebranżawiać się, by mieć za co żyć, a takie kurwiny jedna z drugą jak pączki w maśle wystawią tylko rękę i mają setki tysięcy za friko?

AL BUNDY
1 rok temu

Słoń Ty jebany kurwiu. Reszta przynajmniej otwarcie nie jebała rządu, a Ty jebałeś i wyciągnąłeś łapska. Jeszcze inni mają wymówkę, że to ich agencja i że na innych artystów, a Ty że każdy ma problemy i haps ryj otwarty. Zwykły śmieć z cb.

Hiphopkryzja
1 rok temu

HAHAHA SŁOŃ JAKA PIZDA HAHAHA czy ktoś dzis w ogole slucha polskiego hip hopu hahaha chyba jacys frajerzy. Konfidenci mowia ze jebac konfidentow geje ze jebac pedalow itd

Kazik
1 rok temu

Naśmiewali się z pisu, z ludzi co brali 500 plus, ze Polacy to kur… Bo sprzedali sie za 500 zlotych. A sami kur.. rączki wyciagaja bo hajsiwo od nich, czyli od ludzi pracujących którym pis zabiera kase z wypłaty. Hatfuuuuu

Nie ale tak
1 rok temu

A moze zrpbimy bojkot hip hopu w polsce? Nie wchodzimy np w zadne linki na yt do kawalkow.

YEBAĆ kękę
1 rok temu

Chuj mu w dupe! I tej Marcie co je budyń!

Adonis
1 rok temu

słoniu, mam nadzieję, że się udusisz tym dyszlem. Łykaj po same bile, śmieciu.

Pompejo
1 rok temu

Czyli co kurwa, nieudacznicy z rządu dali grajkom kasę, ci sobie pewnie za te środki ponagrywają płyty gdzieś na lewo i potem będą na tym zarabiać? To jest jakieś totalne nieporozumienie. Zwykli, mali przedsiębiorcy muszą zamykać biznesy, a takie kurwiaki mają przetrwanie za nic. Co za jebane złodziejskie śmiecie.

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu

Słoń – ja wziąłem, ale mniej…inni wzięli więcej, ale ja mniej to tak trochę ok? nie?

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu

pardon, chciałem wziąć…ale zatrzymali.. aż mi się k… odechciało go słuchać, a tak się jarałem jego trackami, ale chuj w to trudno

Słoń, zniszczyłeś mi kurwa przyjemność słuchanie Twoich piosenek.
A taki sztywny, a taki charakterny, taki antysystemowy…

chuj z wami, cwele
1 rok temu

Zamiast nagrać płytę, zamiast wejść w deal z jakimś reklamodawcą, zamiast coś zareklamować to wolą się puszczać, co za śmiecie. A w tekstach jakieś pierdolenie o zasadach i o tym, że się nie sprzedają. Buahahaha.

KlulGlamlapu
1 rok temu

Jebac słonia wielki antysystemowiec pizda nie raper

Keke pizdeke
1 rok temu

Cisnac wszystkie cwane kurwy typu keke smiec jebany, ktorego zona jest wlascicielka bashesh, jebany smiec zgrywa prawilniaka a zonka chciala przytulic pol banki a ci bedzie jebany frajer wciskal ze on nic nie bierze, jechac z kurwa jebana cisnac tej kurwie na fan pageu frajer pierdolony KEKE PIZDOLEKE JEBAC CIE KURWO DWULICOWA!!!

Odb
1 rok temu

Gęgę, Kałbeats i Koń o wannach dla dukaczy

jarek
1 rok temu

jebac cie kurwo sloniu farmazoniarzu jebany haa tfuuuu

elo mordens
1 rok temu

Jeżeli myślicie, że raperzy są tacy jacy są w tekstach to gratuluje! Nic tylko golić takich frajerów jak Wy.

żENADA
1 rok temu

A PAMIĘTASZ JAK NIE BYŁO TU TRANSÓW ?
BABY Z FUJARKĄ BYŁY NIEZŁĄ OKAZJĄ,
A JAK GIFA Z TRANSEM DOSTAŁEŚ NA GLAM RAPIE
TO WALIŁEŚ KONIA CZY SIĘ OD RAZU SPUSZCZAŁEŚ?
….
LGBT ? Z TYM MNIE NIE KOJARZ JA JEDNAK,
W ŁÓŻKU WOLAŁEM FACETÓW W RURKACH NIŻ KOBIETY W SUKIENKAC

Milfhunter
1 rok temu

Ale piękny kwik. Najpierw wystąpili o dotacje, a potem, jak dostali to kwik, że oni nie chcieli, że tak naprawdę to nie dla nich itd. A dla kogo kurwa? Kto ci będzie eventy jeden z drugim łbie ogarniał, jak już to wszystko się skończy. To właśnie kurwy jest dla was!!!

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu
Reply to  Milfhunter

Jak laska co daje dupy na boku. „Nie wiem jak to się stało! Emocje wzięli gurę” Kurwa… wiedzieli, że jest kasa do wzięcia. Siedzieli kurwa każdy ciuchotko jak sebixy gdy ktoś zapukał do drzwi a oni palili zioło. Oficjalnie ogłoszono, że kasa będzie wydawana, zrobiła się awaria i hejt w sieci to nagle „o chuj Ci chodzi! Ja muszę pół miast utrzymać!”

Wyuzdany proktolog
1 rok temu

https://youtu.be/Fh-W5oYjDzk do wszystkich cwaniaczków podwórkowych burków z miodem w uszach co ich boli 70mln Sasina. A ile sasinow mieści sie w 19mld zł zgubionych przez Platfusiarnie z zsl po tym jak ukradli składki z OFE a po drodze między kontami wsiąkneło 19mld!! Gdziecwtecy byli Peja,góral,taco,sokół i inni mędrcy z dupy!! Może wtedy hajsy płacili wam za to żebyście milczeli i nie puszczali pierdów!! Jesteście intelektualnymi garbusami,skoro uważacie ludzi za idiotów! Wtedy nie ujadalscie sedna onkologię,na NFZ,na to czy tamto!! Co nagle wam świadomość polityczna wróciła??czy jesteście zwyczajnie klaunami opozycyjnych niedorozwojów

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu

Słoń – się kurwa nie spodziewałem, a jarałem się tekstami, oglądałem z nim wywiady od lat!!! Z winimi wywiad..cały obejrzałem..stracone 1.5 h z życia…a to zwykły oportunista…

kurwa! jakby powiedział – „Słuchajcie, skurwiłem się, mam kredyt, potrzebowałem siana na chorą matkę, na leczenie, staremu w kiblu kapie woda na głowę, muszę knajpę utrzymać, gdy otrzymam dotację wrzucę na insta dokładne rozliczenie z każdej złotówki wraz z komentarzem. Gdy się odkują to cały ten hajs odrobię i przekaże na fundację dla dzieci” To bym kurwa nawet nie miał pretensji…ale to jest jawne odkręcanie kota ogonem.

ProLife
1 rok temu

Co tu dalej czytać wystarczy śmieszny KęKę czy ta właścicielka firmy bashesh która w jednym zdaniu naśmiewa się z rządu i Sasina hehehahahihi a w drugim na co wydają pieniądze na firmę znaczy się,qwa przynajmniej moglibyście pozamykać się i nic nie mówić jak już bierzecie kasę,albo podziękować tak nakazuje zwykła ludzka kultura.rzad mógł nic nie dawać tylko rozdać sobie nagrody poprotestowali by ludzie trochę i tyle miał by w du*ile.ale tak to tylko polscy artyści potrafią niczym nie różnicie się od tych co wam dają ,jedną ręką prosicie i bierzecie a druga udajecie grozicie i bijecie.

ziggy
1 rok temu

Wy kurwy jebane, Korczak kondomie oddaj ludziom hajs za wu tang, jak wyście wyjebali ludzi to było wszystko git ale jak to was wypierdalają na hajs to skowyt i ujadanie. Przez was wy skurwysyny zamiast iść do normalnej roboty, albo skoro jesteście tak kreatywni zacząć gonić jakich merch czy cokolwiek innego, wy kurwy przyczyniacie się do tego że ludziom jeszcze bardziej podniosą podatki, jebane wychechłane zjeby. O ile mam wyjebane na Nizio i Słonia i jemu podobnych, chociaż też mnie to wkurwia o tyle ten cały Korczak hajsu nie powinien zobaczyć, a ten cały follow the step powinien upaść już dawno

Minte
1 rok temu
Prawda
1 rok temu

Opublikowany 8 godzin temu 17 listopada 2020 Przez Maxymilian Hozer

17:09 7

Ragnar
1 rok temu

Zwala z tego słonia o to go nie podejrzewałem, jebac!!!

Pisior
1 rok temu

Pierw sa pociski a jak jest kasa to wiecej i wiecej glebokie gardla pseudo raperki pozerki

zal
1 rok temu

sram na taki rap tfu

Audi w Quattro
1 rok temu

Ciekawi mnie czy tej zimy spadnie śnieg…? Pozapierdalałby bokami na parkingu pod Tesco albo wokół latarni pod Lidlem…Kiedyś to było jednej zimy ze 3 mandaty za katowanie dostałem i to 2 od tego samego pałkarza…ale chłop w porządku bo zawsze zaniżał kwote i punkty a ja mogłem dalej katować fure…Elo Bapka Pozdro Gararaga 7090…

Rafer Alston
1 rok temu
Reply to  Audi w Quattro

Wypierdalaj stad kurwiu z tymi autami raz!Wypierdalaj ino raz

pacino aldente
1 rok temu
Reply to  Audi w Quattro

ty kurwo ulungu zes wozkiem sklepowym co najwyzej zapierdalal pod tesco farmazonie jebany

Karmiący piersią
1 rok temu

Gadajcie co chcecie, szczekajcie jak psy, ale to jest serio mega konkret—> https://youtu.be/YIdJ8K0MGcU dobrze typ z kurwami pojechał polskimi hahahah XD

Karmiący piersią
1 rok temu

Gadajcie co chcecie, szczekajcie jak psy, ale to jest serio mega konkret—> https://youtu.be/YIdJ8K0MGcU dobrze typ z kurwami pojechał polskimi hahahah XD

Słoń
1 rok temu

Zazdrościcie, kurewki, co?

Mam kasę, a wy żrycie gruz!

Kekboj
1 rok temu

Niech ktoś wreszcie wrzuci link do ostrego transa z twardą pałka

Marika8v(@marika8v)
1 rok temu

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl/

Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

Szparagi 500
1 rok temu

Golce prowadzą fundację wspomagają dzieci. Taka prawda ameby lewackie

Szparagi z dupy do ryja bierze nagi
1 rok temu
Reply to  Szparagi 500

Mówisz o warsztacie trąbek?

Ekonom
1 rok temu
Reply to  Szparagi 500

A skąd fundację mają hajs? Z nieba? Większość sławnych ludzi prowadzi fundację dla lepszego PRu i podatki inne płacić. Z fundacji można wyprowadzić pieniądze na jakiekolwiek cel, nie płacąc podatku i nie tłumacząc się nikomu. Więc nie mydl oczu jakąś dobroczynnością gwiazd, bo jak ktoś chce pomagać, może to robić po cichu.

im większy ulicznik tym szybciej robi szpagat
1 rok temu
Reply to  Ekonom

To prawda. Fundacja pomaga też podatkowo i finansowo.

Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Szparagi 500

Golce jak był koncert charytatywny w ich rodzinnej miejscowości gdzie jak sama nazwa mówi wykonawcy występowali za friko tylko te hieny zarządzały wynagrodzenie bo inaczej nie wystąpią .

elo mordens
1 rok temu

Widać w komentarzach sami przedsiębiorcy. Tak na prawdę wiekszość z Was albo mieszka ze starymi albo ma hajs od starych na stancje. Podrośniecie, przeżyjecie to i owo, może będziecie mieli własne działalności i ludzi na utrzymaniu – może wtedy zmienicie zdanie na temat brania LGALNE pomocy finansowej w trakcie globalnego kryzysu spowodowanego epidemią, która doszczętnie rozjebała wiele sektorów, z gastronomicznym i rozrywkowym na czele. A nie sory – to przecież Glamrap – zostaniecie zawistnymi śmieciami bo na nic innego Was nie stać.

Jubi
1 rok temu
Reply to  elo mordens

Ile osób słoń zatrudnia na umowę o pracę, mądralo? Ma w ogóle takich pracowników czy raczej bierze ludzi na smieciowke o dzieło typu grafik czy dj na koncert? Nie gra koncertow, nikomu nie musi płacić, więc na chuj wyciąga łapy po kasę?

elo mordens
1 rok temu
Reply to  Jubi

Nie wie tego żaden z nas. Zapytaj Słonia. Napisał projekt o dofinansowanie, przeszło, kwalifikuje sie na dotacje. Jeżeli dzięki tej kasie mój koleżka, który ledwo zipie dostanie hajs ze smieciowej umowy, gdzie w normalnych warunkach ustawia scene czy laje piwo to spoko. To też jest człowiek i też dostał po dupie bo padł sektor rozrywkowy i gastronomiczny. On jest zależny od tego czy Słoń, czy ktokolwiek inny dostanie siano. Jemu nikt nie da.

Jubi
1 rok temu
Reply to  elo mordens

To niech sobie nieroby znajdą inną pracę lub pójdą roznosić ulotki. Gastronomia pada, klientów brak, a składki płacić trzeba, a jakieś śmiecie mają mieć kasę za nic nierobienie? Inni mają zdychać z głodu, a oni mają mieć jakieś specjalne prawa? Na jakiej podstawie?

ziggy
1 rok temu
Reply to  Jubi

dokładnie mordo, gastronomia pada i inne sektory a oni dają spierdoleńcą hajs za wycie i jest kolejny pretekst do podniesienia podatków, ja pierdole czyste skurwysynstwo. Jebac tych pseudo sztywniakow, mam ziomkow ktorzy rapuja, ktorzy lokalnie grali koncerty ale oni przynajmniej maja prace na etacie i odkladaja hajs a te kurwa mendy przepierdalaly hajs. Najlepsza tez jest Nizio hajs na czarna godzine niby ma, ale w sumie to lepiej jak pojdzie zapomoga od podatnikow, co za padaka. Zrob cos z ta firma wymysl sposob albo zacznijcie protestowac ze wam rzad zamknal kluby czy wy dzbany myslicie ze ludzie zastraszeni juz i tak covidem wam beda przychodzic masowo na koncerty w 2021 ? i tak wam to jebnie i tak czesc osob sobie odpusci. Nie macie zadnego hajsu bo go przepierdalaliscie i tyle jestecie w gownie mieliscie czas od marca cos wymyslic a jest listopad i dalej jestescie w szambie. Smieja sie z 500 plus a sami frajerzy te 500+ teraz biora

elo mordens
1 rok temu
Reply to  Jubi

No tak. Barman / technik sceniczny z 10 letnim doświadczniem przekwalifikuje się w weekend i dostanie umowę na etat w tydzień… odstaw narkotyki, otworz oczy. Koleżka skończył właśnie podyplomówke, chce zostać grafikiem – nie podpada mi to pod nieroba. Myślisz, że takie rzeczy robi się z dnia na dzień?

Anal izator
1 rok temu
Reply to  elo mordens

Chłopaczku, nie tacy wywracali swoje kariery o 180 stopni. Zacisnąć jajca i traktować to jak epizod. Wróci norma, wrócą koncerty, znowu wskoczy w zawód. A nie kurwa ojejku ja nie umie nic innego więc chuj wam na imię i dajcie hajsy. Nie tędy droga.

Burak
1 rok temu

Japa nie umiesz czytać niewyrażasz swojej opinii w internecie pod człowieku

Słonik_dyma_balonik
1 rok temu
Reply to  Burak

Przecież on się sam zaorał i wysrał. Wiadomka, że reszta wydaje na ludzi od eventów, pracowników itd., a Słoń na komiksy, chujowe horrory na blurayu i gry. Ta kurwa się zabawia za te hajsy.

Popularne