Sprawdź nas też tutaj

News

Liroy wśród wręczających Popkillery 2019. „Będą to najważniejsze nagrody dla rapu”

Nowa nagroda na scenie hip-hopowej.

Opublikowany

 

Polski raper, przedsiębiorca i polityk, ikona rodzimego hip-hopu i poseł na Sejm VIII kadencji – Liroy będzie jednym z gości specjalnych wręczających statuetki na pierwszej gali rozdania nagród branży hip-hopowej, Popkillery 2019.

Wydany w 1995 roku „Alboom” Liroya sprzedał się w nakładzie przekraczającym 500 000 sztuk, pokrywając się 4-krotną Platyną i do dziś będąc największym komercyjnym sukcesem w historii polskiego hip-hopu. Kto jak nie Liroy mógłby więc wręczyć nagrodę dla najlepszego rapera roku w trakcie gali Popkillery 2019? – Popkillery 2019 będą to najważniejsze nagrody dla rapu – zapowiada słynny kielecki Scyzoryk w krótkim materiale video zapowiadającym wydarzenie.

Waldemar Kasta i AdMa prowadzącymi galę

Gala wręczenia statuetek organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbędzie się w formule zamkniętej ceremonii 8 maja 2019 w warszawskim Teatrze Capitol – obejrzeć będzie można ją podczas transmisji na żywo na kanale YouTube PopkillerTV. Prowadzeniem zajmie się wyjątkowy i niecodzienny duet – legenda hip-hopu a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Bezpośrednio po gali w połączonym z Teatrem Clubie Capitol będzie miało miejsce oficjalne afterparty. Bilety można nabyć pod tym linkiem.

O gali Popkillery 2019

Branża hip-hopowa w ostatnich latach notuje nieprzerwany wzrost – rapowe albumy dominują na listach sprzedaży a sami raperzy na listach najpopularniejszych muzyków w kraju. Łączy się to też z ogromnym zainteresowaniem internetowym i wyprzedawaniem coraz większych obiektów koncertowych. To najwyższa pora na to, by hip-hop doczekał się swoich własnych nagród!

Popkillery to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który postanowił do tematu podejść ponad jakimikolwiek podziałami, zapraszając do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybrani zostaną na dwa sposoby – w głosowaniach publiczności (oddano ponad 100 000 głosów) a także w głosowaniach gremium, złożonego z dziennikarzy Popkillera oraz wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia, różne media i różne spojrzenia na muzykę. W jego składzie znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle’owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy. – Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość. Dziękujemy każdemu z członków gremium i każdemu ze wspierających mediów za to, że zgodzili się połączyć siły w tej szczytnej idei – pisali organizatorzy ujawniając skład gremium.

 
6 komentarzy
6 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
2 lat temu

2019 nagród dla liroya, killera popu, wręczonych od najważniejszych raperów

Ematei
2 lat temu

„No spoko”

ProfesorNauk
2 lat temu

Ciekawe czy wpuszczą żonę Abradaba

unnnn
2 lat temu

Czy Roman Bosski dostanie krzesło obok Oskara Pam Pam? Czy Ten Typ Mezo będzie miał zaszczane spodnie?

Pjoter80
2 lat temu
Reply to  unnnn

Nie dostanie. To ma byc o hip hopie a nie konfiturach i dlatego pampam tam by nie zostal wpuszczony.

Jurekj
2 lat temu

Opublikowany 1 dzień temu Przez Redakcja

14:00 7

Popularne