Sprawdź nas też tutaj

News

Liroy wśród wręczających Popkillery 2019. „Będą to najważniejsze nagrody dla rapu”

Nowa nagroda na scenie hip-hopowej.

Opublikowany

 

Polski raper, przedsiębiorca i polityk, ikona rodzimego hip-hopu i poseł na Sejm VIII kadencji – Liroy będzie jednym z gości specjalnych wręczających statuetki na pierwszej gali rozdania nagród branży hip-hopowej, Popkillery 2019.

Wydany w 1995 roku „Alboom” Liroya sprzedał się w nakładzie przekraczającym 500 000 sztuk, pokrywając się 4-krotną Platyną i do dziś będąc największym komercyjnym sukcesem w historii polskiego hip-hopu. Kto jak nie Liroy mógłby więc wręczyć nagrodę dla najlepszego rapera roku w trakcie gali Popkillery 2019? – Popkillery 2019 będą to najważniejsze nagrody dla rapu – zapowiada słynny kielecki Scyzoryk w krótkim materiale video zapowiadającym wydarzenie.

Waldemar Kasta i AdMa prowadzącymi galę

Gala wręczenia statuetek organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbędzie się w formule zamkniętej ceremonii 8 maja 2019 w warszawskim Teatrze Capitol – obejrzeć będzie można ją podczas transmisji na żywo na kanale YouTube PopkillerTV. Prowadzeniem zajmie się wyjątkowy i niecodzienny duet – legenda hip-hopu a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Bezpośrednio po gali w połączonym z Teatrem Clubie Capitol będzie miało miejsce oficjalne afterparty. Bilety można nabyć pod tym linkiem.

O gali Popkillery 2019

Branża hip-hopowa w ostatnich latach notuje nieprzerwany wzrost – rapowe albumy dominują na listach sprzedaży a sami raperzy na listach najpopularniejszych muzyków w kraju. Łączy się to też z ogromnym zainteresowaniem internetowym i wyprzedawaniem coraz większych obiektów koncertowych. To najwyższa pora na to, by hip-hop doczekał się swoich własnych nagród!

Popkillery to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który postanowił do tematu podejść ponad jakimikolwiek podziałami, zapraszając do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybrani zostaną na dwa sposoby – w głosowaniach publiczności (oddano ponad 100 000 głosów) a także w głosowaniach gremium, złożonego z dziennikarzy Popkillera oraz wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia, różne media i różne spojrzenia na muzykę. W jego składzie znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle’owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy. – Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość. Dziękujemy każdemu z członków gremium i każdemu ze wspierających mediów za to, że zgodzili się połączyć siły w tej szczytnej idei – pisali organizatorzy ujawniając skład gremium.

 
6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Odb

2019 nagród dla liroya, killera popu, wręczonych od najważniejszych raperów

Ematei

„No spoko”

ProfesorNauk

Ciekawe czy wpuszczą żonę Abradaba

unnnn

Czy Roman Bosski dostanie krzesło obok Oskara Pam Pam? Czy Ten Typ Mezo będzie miał zaszczane spodnie?

Pjoter80

Nie dostanie. To ma byc o hip hopie a nie konfiturach i dlatego pampam tam by nie zostal wpuszczony.

Jurekj

Opublikowany 1 dzień temu Przez Redakcja

14:00 7

Popularne