Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Penx: „Miałem też myśli, żeby tym wszystkim pi*rdolnąć” – wywiad

Polska-Wiedeń. Rozmawiamy z Penxem na odległość.

Opublikowany

 

penx

W Polsce czy na obczyźnie polski rap ma się dobrze. Ostatnio nadawaliśmy z Anglii teraz czas na Wiedeń. Dzisiaj rozmawiamy z Penxem o jego najbliższych planach jak i ruchach jego wytwórni.

Chyba już jesteśmy starzy i zabiegani, skoro naszą rozmową ma być wywiad i to w dodatku na odległość. Co tam u Ciebie?

Penx: Siema, szkoda, że nie wywiad video, ale zawsze można znaleźć czas. Wiadomo, że trzeba w końcu ogarnąć się na “żywo”. U mnie wszystko dobrze, przestałem z ciężkim melanżem, skupiam się na rozwoju, zacząłem czytać książki na nowo. Myślę nad następnymi ruchami u nas w Labelu wraz z Filipem. Jeśli chodzi o życie zawodowe to też się bardzo rozwinąłem, znam 4 języki (wliczając w to Polski), cały czas idę do przodu i nie oglądam się za siebie, szkoda że nie wpadłem na to wcześniej i leciałem jak pojeb nie patrząc na konsekwencje, mimo wszystko nie żałuję niczego, bo właśnie to jak się podniosłem ukształtowało do końca moja osobowość.Serce nie sługa. Kraków- Kalisz- Kraków, a teraz Wiedeń. Jesteś mocnym charakterem, a jednak spełniasz się w kraju swojej drugiej połówki. Życie w Austrii mocno różni się od egzystencji w Polsce?

Penx:  Wiedeń jest super, początki były ciężkie bo tak naprawdę przyjechałem tutaj tylko z polskim i angielskim i trochę się odbiłem od ściany. Dlaczego? Dlatego że Austria, mimo że jest to kraj w którym żyje się dobrze, jest bardzo konserwatywny pod względem języka i wymagany jest język niemiecki nawet w pracach, gdzie stawiają w 90 procentach na język angielski, polski czy słowacki. Nauczyłem się, przetrwałem 2,5 roku i idę jak burza. Polecam Austrię również pod względem położenia, do Krakowa jedziesz tylko 4,5h autostradą, także nie ma żadnych problemów nawet ze spontanicznym przyjazdem.

Za jakiś czas nie wgra się znowu mindset Penxa  – wagabunda –  i znów gdzieś cię nie poniesie?

Penx:  Nigdy nie wiadomo gdzie poniesie nas życie. Trzeba być gotowym na wszystko i umieć podejmować decyzje. Najważniejsze to być z dala od głupiego pierdolenia osób trzecich, bo każdy sam przeżywa swoje życie.

Mocno je przewartościowałeś, a muzyka nadal jest jednym z najmocniejszych punktów.  Niedługo pewnie zagęścisz ruchy w związku ze swoją solową płytą?

Penx: Miałem bardzo kiepski okres po puszczeniu Michał LP, kolejnego roku zrobiłem epke Dissorder wraz z którą stwierdziłem że uruchomię swój kanał. Między tymi płytami miałem bardzo ciężki życiowy przelot, dlatego też postanowiłem, że zrobię tylko EPkę, bo nie miałem siły na długogrający album. W tamtym okresie miałem też myśli żeby tym wszystkim pierdolnąć, ale moje EGO nie pozwoliło mi by ‘MYŚLI ZWĄTPIENIA CZĘSTE POD OSŁONĄ NOCY’ przyćmiły moje marzenia. Na ten moment nie wiem jak mogłem tak pomyśleć, ale wiem, że może było to potrzebne, aby nabrać tej świeżości i naładować się zajawką na nowo. Jeśli chodzi o nowy album to jest on cały czas w fazie produkcji, wszystko idzie do przodu, chciałbym puścić go jeszcze w tym roku, bo uważam, że każdy artysta na poziomie powinien wydać dobry album przynajmniej raz na dwa lata. Ja chcę robić to raz do roku. Póki co, sukcesywnie od 3 lat mi się to jakoś udaje.

Pierwszy raz w karierze będziesz robił ją w całości z jednym producentem. Jesteś gotowy na tarcia? Działając w duecie często trzeba iść na kompromis.

Penx:  Tak. Pierwszy raz na całym moim albumie to producent Kudel odpowiada za oprawę muzyczną. Ufamy sobie w 100 procentach, nie przewiduję tzw. tarć, jest to wg. mnie idiotyczne, trzeba się cieszyć, że mamy możliwości współpracy właśnie w tym momencie gdzie każdy z nas prezentuje bardzo wysoki poziom.

Wizja wspólnej płyty z Kudlem dojrzewała latami czy raczej był to totalny spontan?

Penx: Znamy się od lat, decyzja padła dosyć spontanicznie natomiast Kudel kilkukrotnie proponował takie coś, ale widocznie ja jeszcze nie byłem gotowy. Teraz wiem,  że to jest ten czas, będzie to bankowo płyta przełomowa w moim dorobku.

Słuchacze mają przygotować się na muzyczne eksperymenty i trepanację czaszki?

Penx:  Słuchacze muszą się przygotować na rap na najwyższym poziomie i produkcję na poziomie równie wysokim.

Projekt z Kudlem urodził się jako drugi pomysł. Opowiedz coś o swoim pierworodnym dziecku, czyli NWD. Był to pomysł kilku kolegów?

Penx:  Na początku wspólnie z EsZetem założyliśmy Kanał Dissorder specjalnie na potrzeby mojej epki o tym samym tytule. W trakcie prac nad tym projektem dołączył do nas Filip Kot jako mój menager i wraz z nim przekształciłem ten Kanał w NWD Label, i tak już zostanie. Nie chcieliśmy zostawiać Kanału z nazwą taką samą jak nazwa płyty, która była tam jako pierwsza promowana. Wraz z Filipem doszliśmy do wniosku, że trzeba nazwać label uniwersalnie. Co ja będę pisał więcej – muzyka broni się sama, aczkolwiek trzeba przyznać że Filip wymyślił super nazwę! Jeśli chodzi o sprawy czysto techniczne (backgroundowe) to teraz on zarządza NWD Label.

Na rodzimym podwórku macie mocnego konkurenta. Może to nie nowe Death Row, ale nowe StoproRap, które idzie w kierunku bardziej klasycznego rapu z mocnym naciskiem na technikę. Idealnym przykładem jest zakontraktowany Przemek Ferguson. Zabrali wam łakomy kąsek. Myślisz, że jesteście w stanie odkroić sobie kawałek tortu?

Penx: Owszem, były tam jakieś rozmowy z Przemkiem Fergusonem natomiast wiadomym jest, że na start Stopro Rap zaproponowało mu warunki “chyba” nie do odrzucenia. Napisałem “chyba” bo nie wiem jakie to były warunki. Jest chodzi o nasz label to aktualnie skupiamy się jak najbardziej na pomocy młodym zawodnikom, ale póki co nie będę mówił o następnych ruchach, bo to kwestia czasu. Jeśli  natomiast chodzi o StoproRap, to życzę im jak najlepiej. Sprzedaży płyt i żeby się wam Panowie wszystko udało – tego wam życzę. My skupiamy się na tym by wypromować kanał i robić muzykę. Myślę, że za jakiś czas będziemy mieć duże szanse by pomagać zawodnikom z większym potencjałem niż nawet Przemek Ferguson.

Działacie mocno low budget, aczkolwiek nie można wam odmówić kreatywności. Niedzielne live’y z domorosłymi raperami to coś nietuzinkowego. ‘Poka co tam masz’ doczeka się kontynuacji?

Penx:  ‘Poka co tam masz’ jak najbardziej na plus, zainspirowaliśmy się mocno Charliem Slothem z Anglii (ex- BBC Radio1, teraz Apple Music) który takie live’y robił u siebie tylko że  języku angielskim, my jako pierwsi zrobiliśmy to w Polsce co nas bardzo cieszy. Od razu chciałbym zaznaczyć iż nie był to nasz autorski pomysł odnośnie samych live’ów, uważam jednak że inicjatywa bardzo się udała i będzie kontynuowana. Musimy tylko ogarnąć sprawy z mixtape’ami i będziemy szykować kolejny. Jeżeli natomiast chodzi o spięcie tych ludzi w mixtape to tak – tutaj to już w 100 procentach nasza kreatywność i inicjatywa, plus puszczanie kawałków tychże młodych artystów na naszym kanale. Nie pozostawiliśmy ich w stylu “a weź nawiń i spierdalaj”, albo “ty kurwa dobre, ale nic z tym nie zrobimy”, tylko postanowiliśmy im dać szansę na dalszy rozwój pod naszymi skrzydłami. Teraz to stanęło tylko, dlatego że w chwili obecnej skupiamy się mocno na mojej płycie, ale jak to mówią: ‘Nie znasz dnia ani godziny’. Jedno jest pewne, te live’y wrócą na 100 procent.

Pytałem o rozwinięcie, bo mało kto wie, ale jesteście już po wydaniu mixtape’u z pierwszej edycji. Kto zrobił na Tobie największe wrażenie?

Penx:  Myślę, że wszyscy zawodnicy którzy znaleźli się na tym mixtape’ie są godni uwagi. Mocno polecam ten materiał. Osobiście dla mnie na mixtapie najlepiej wypadł Harris (wiem, że ulubieńcami Filipa są Xanny i Młody Nas0), ale nie można tego porównywać do wcześniejszych dokonań artystów z płyty, którzy na livie bardzo nas zaskoczyli, bo praktycznie ze 100 procent zwrotek nawiniętych, jakieś 70 procent było spoko w chuj, także nie wiem na co patrzą największe wytwórnie. Powinni częściej wpadać do mnie na liva i kibicować młodym talentom. Btw – my jeszcze znajdziemy pieniądze by promować tych kotów. Artyści którzy również zrobili na mnie wrażenie to Dystans, Łysy oraz SpolakMKO.

Mixtape miał być hostowany przez Ciebie i Araba. Co poszło nie tak?

Penx:  Niestety Araba nie było  na hoście, ponieważ kwestia koronawirusa nie pozwoliła nam się spotkać i luźno tego zrobić, nie chcieliśmy robić tego online na siłę, bo byłoby to sztuczne. Ja i Gabryś jednak jesteśmy osobami które nie chcą robić innych w chuja. Postanowiłem, że nagram ten host z moim poczciwym ziomkiem Saszką i tak też się stało, wyszło kozacko. Ludziom którzy kupili mixtape wysłaliśmy maile, że host z Arabem nie dojdzie do skutków z przyczyn niezależnych od nas. Mieli nawet opcję zwrotu środków, bo jak wiadomo podchodzimy do wszystkiego profesjonalnie. Ci co z nami zostali dostali bonifikaty związane z moją autorską muzyką.

Zamierzacie kontynuować współpracę z Mc’s którzy pojawili się na projekcie. Macie na nich jakieś plany?

Penx:  Tak jak najbardziej- oficjalnymi członkami NWD Label są już Xanny i 77yezs, którzy są przekotami i czekamy na nowości od nich. Reszty dowiecie się niebawem, tworzymy imperium.

To co robicie jest godne uwagi. My jako Glamrap robimy pierwszy krok. Chyba już pora angażować też inne portale do współpracy?

Penx: Jeśli chodzi o portale do pomocy to bardzo pomaga nam Followrap, Wy, oraz Popkiller, który obiecał nam patronat nad najbliższymi projektami. Chcemy pchać to mocno w Polskę, to jest rap o jaki walczymy. Dzięki za uwagę! Niech moc będzie z nami! Yo.

 


56 komentarzy
56 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Lizać cipy
2 lat temu

To miałeś bardzo dobrą myśl

ProfesorNaukk
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

Nie macie kurwa innego zdjęcia do newsów o nim? Zawsze ten sam ryj neandertalczyka i ten faker na jakiejś kurwa obwodnicy. Co to ma symbolizować?

Maraton Uśmiechu
2 lat temu
Reply to  ProfesorNaukk

Kłóci się dwóch pedałów tj. codzienny suchar i jego stary
Stary codziennego suchara: chuj Ci w dupę!
Codzienny suchar: To już zgoda?

HAHAHAHHA

Maraton Uśmiechu
2 lat temu

Przychodzi codzienny suchar do starego i mówi:
– Tato, mam problem. Członek mi nie staje.
Stary ujął członka w dłoń i po chwili członek się naprężył:
– Przecież staje!
Codzienny suchar na to:
– No tak, ale nie mam wytrysku!
Stary poruszał trochę ręką i wytrysk nastąpił:
– No i czego kurwiu jeszcze chcesz?
Codzienny suchar:
– Buzi.
HAHAHAHAHHA

Qwe
2 lat temu

Notorycznie oglądam różne pornuchy z tranzolami i czasem z gejami. Czarne tranzolki czy czarni kolesie maja lepsze dupska i lepiej nimi twerkuja niz polskie laski. Czemu ten kraj jest taki zjebany nie ma tu nawet w calym państwie jednej homoseksualnej dzielnicy gdzie można by korzystać z usług transseksualnych laseczek.

Fufacz
2 lat temu
Reply to  Qwe

Wurve popieram

Lizać cipy
2 lat temu

Codzienny suchar to ty?

Qwe
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

Tak.

Maryla Rodowicz
2 lat temu

ORE ORE JEBNE W MORDE CIĘ PISIOREM!!!! HEJ AMORE W ZAJECHANĄ CIPE WOREM HEJ AMORE SIABA DABA DA !!!!

KOLEGA
2 lat temu
Reply to  ProfesorNaukk

Że tyle ci wchodzi w cipsko flecie jebany.

Odb
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

Penx: „Miałem tez myśli, żeby wszystkim transom zrobić głęboki anal” – wywiad

Gianluigi Trapfon
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

Dokładnie, nie wiem kto to jest ten Penxem ale dobrze mówi, weź tym pierdolnij Penxem, szkoda zdrowia, twojego a w szczególności słuchaczy

emsi
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

Jedyny dobry pomysł w życiu i tak to zjebać…

FCBArcelona
2 lat temu
Reply to  Lizać cipy

https://youtu.be/F1tGXy22HUU penx zrób miejsce prawdziwym artystom

OskarPamPam
2 lat temu

Wywiad Pentox: „Miałem też myśli, żeby tym wszystkim obciągnąć” – wywiad

PejaSlums
2 lat temu
Reply to  OskarPamPam

https://youtu.be/F1tGXy22HUU Penx rób kutasa na fiutasa

Penix
2 lat temu

Jak patrzę na twój ryj, rudy pedale to też mam ochotę ci pierdolnąć.

ProfesorNaukk
2 lat temu
Reply to  Penix

Rudy to by Cię zaraz podpierdolił za to. Albo kose zajebał bo rude to fałszywe i niehonorowe.

wkurwiony huj
2 lat temu
Reply to  ProfesorNaukk

Potwierdzam. Profesor to ruda kurwa.

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  Penix

Jak ty sie boisz konia zbić bo matka wejdzie

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Za to mnie mama wali konia na twarz. Uwielbiam jak gęsta porcja ejakulata spada na moją krzywą mordę. Mmmm łakocie i witaminy.

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  Wasz ziom

*ejakulatu miało być do kurwy matki profesora

Takimi Minamino
2 lat temu
Reply to  Penix

https://youtu.be/F1tGXy22HUU to jest prawdziwy Polish gangsta rap

Batman
2 lat temu

WYMAGANIA WINIEGO: min.180 cm wzrostu, pała min. 20 cm, rzeźba herosa, ładna twarz, ładne włosy, praca pod krawatem, apartament na osiedlu deweloperskim, albo domek pod miastem, auto klasy premium, charyzmatyczny, z poczuciem humoru taki, który jemu odpowiada, żeby zarabiał w ciul pieniędzy, ale nie pracował dłużej niż 8h żeby miał dla niego czas //// WYMAGANIA RAPERÓW: żeby był szczupły. I nawet tego nie potrafi zrealizować

żENADA
2 lat temu
Reply to  Batman

No tak Rysiu – kutas dobry prezent dla dziecka,
Nie lepiej uczyć uśmiechu, a nie jak się wściekać?

Batman
2 lat temu

Co to za łak???

Rafalala
2 lat temu
Reply to  Batman

Powstał jak Penix z kondomów. To mój przyjaciel trzymałeam go pod wanną.

Ciota Pasztelaniec Cwelicho
2 lat temu
Reply to  Rafalala

No i co z tego, że lubi obciągać kutasy. Ja też lubię.

Keke pizdeke
2 lat temu

Kurwa co to za lump jebany?

Sktisthelimit
2 lat temu
Reply to  Keke pizdeke

https://youtu.be/F1tGXy22HUU tu jest chłopak że szczecińskiego gangu

Prawda
2 lat temu

18:25 47

Opublikowany 2 dni temu 27 września 2020 Przez Jarosław Janusz
penx

Pissing Cock
2 lat temu

Glamrap robi pierwszy krok… I jeszcze Followrap i Popkiller… Koleś siedzi we Wiedniu, bo mu baba kazała. W te 2,5 roku nauczył się 2 języków – pewnie niemiecki i austriacki. Jebać aż mu dupa penxnie!

RobotaFLOW
2 lat temu

jak zadzwoniłem przez moją byłą żonę na policję komendant powiedział żebym spierdalał bo black lives matter

Bez Kultury
2 lat temu

Penx dobra morda, szkoda że nie jest już w Pato. Razem z Eripe jeszcze trzymają poziom rapu w tych skurwionych pedalskich czasach żapsonów, kompieli z tranzolami i kurwiarzy w spodniorurkach które mierzą ciśnienie tentnicze, pedopiesów i reszty bandy margotopodobnych rafalali Pozdro Penx. 5!

Pytanie
2 lat temu
Reply to  Bez Kultury

Wiadomka, Pato, Penx, Bisz – scisla czolowka polskiej sceny. Ameby minusuja bo nie ogarniaja tematyki kawalkow, pjona.

pxxxxr
2 lat temu
Reply to  Bez Kultury

„artyści” w sam raz dla takich kryptopedałów jak ty.

kamil scheicht
2 lat temu

I GDZIE KURWA CZYNY SZMATO?

Gre
2 lat temu

5 ligowy raper

twojastara
2 lat temu

Co to za Penis?

Sprawdzone rap info
2 lat temu

Penx: miałem też myśli, żeby tym wszystkim obciagnync.

Ruda Wiewióra
2 lat temu

Robi z połykiem

Ciota Pasztelaniec
2 lat temu
Reply to  Ruda Wiewióra

A ja lubię ciągnąc figury i co z tego?

Ciota Pasztelaniec
2 lat temu

*fiuty

iq10
2 lat temu

Co na to Paluch ???

Fufacz
2 lat temu

Thanx: „Miałem też myśli, żeby im wszystkim obciągnąć” – wywiad
Polska-Biedroń. Opierdalamy z Thanxem na odległość.

Pamiętam cię Burku na RMF Maxxie
2 lat temu

Ogólnie props dla Penxa w czasach pedaliady.

KOLDI
2 lat temu

Dożywotni props za zgaszenie dioxa

pxxxxr
2 lat temu

d-u-p…
dupka

Nastoletnie KURWY do ssania kutasów ze spermy
2 lat temu

WYMAGANIA PENXA: Wzrost Min. 210cm Rzeźba Pudziana,pała min 50cm, Perfekcyjne włosy, Perfekcyjna twarz,Praca jako gwiazda Porno, Kolekcja aut za 10 milionów dolarów, Apartament Na Hawajach, lub Willa nad wodospadem, z poczuciem humoru i stającego Kutasa, Żeby miał miliardy dolarów, przystojny, nie pracujący więcej niż 1 godzinę w tygodniu WYMAGANIA Raperów : Żeby tej pięknej wyginającej się nastolatce jaką jest Penx można było wsadzać 23h na dobe

POlkaPrzeprowadzkaHistory
2 lat temu

POlka bez uczuć PRZEPROAWDZKA NAIWNY ANON

Wiecie co Robi POlka jak rodzi przeprowadzkę Dzwoni do Anona żeby Niósł Szafy na plecach i ten naiwniak przeniesie wszystko szafy meble wszystko

Tak Własnie Robią POlki nie wazne że sobie zniszczy kregosłup Anon wazne on jest tylko do przenoszenia Szaf a na końcu jeszcze Głupek dziekuje ze mógl z nią sprzedzić Czas

Od przeproawdzek są ludzie którzy pracują jak Transporterzy któzy przyjeżdzają mała cieżarkówką i paluje meble i wszystko i dostają za to hajs to praca

a naiwny Anon zrobi to za darmo jak Frajer Naiwniak

Wiecie co na końcu robi POlka jak Anon już oddala się po tym jak przeniósł wszystkie szafy i meble i jeszcze go plecy napierdalają strasznie ale on wieży że ona go polubi

Na końcu dzwoni do swojej PsiaPsi Przyjaciółeczki i Mówi tak słuchaj Wiktoria ten nawiniak Anon mi wszystkie szafy nosił wszystko jak Niewolnik haha co za frajer to co Wiktoria dzisiaj spotykamy się z Oskarkiem wieczorem w klubie a potem jedziemy do niego Ale się będziemy śmiać z Anona pod drodze haha

HistoryPOlka
2 lat temu

Byłem w Żabce po Pepsi Mango i chipsy spotkałem POlki w Zabce patrzyły się na mnie z Pogardą bo nie jestem Chadem

i jeszcze kasjerka rzuciła resztę z 10 złotych i rzuciła spojrzenie pełne pogardy jak bym był robakiem podczłowiekiem jeszcze trochę zlotych spadło na ziemi POlki się śmiały

Wyrachowane Zimne POlki ……

nigdy więcej nie pójde do Żabki

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  HistoryPOlka

Ja tam gdzie nie wejdę to bajera z dupami. Jestes po proatu lamusem, one kochają zwycięzców

Profesorek prawdziwy
2 lat temu
Reply to  Wasz ziom

No łatwiej się bajeruje jak same zaczepiają. Pytania typu co w szkole i że ładny z Ciebie kawaler. Ciotki z reguły są miłe jak przyjadą na święta.

EJ TY SUKO!
2 lat temu
Reply to  HistoryPOlka

. Takie KURWY karynskie to najchętniej bym zamordował że szczególnym okrucieństwem

Maraton Uśmiechu
2 lat temu

Scena w sypialni. Dwóch pedałów tj. codzienny suchar i jego stary uprawiają sex.
Stary mówi:
– Dzisiaj musiałem zrobić test na AIDS
– Co?!! Tatooo!!! Dopiero teraz mi to mówisz?!!
– Tylko żartowałem synku, lubię jak Ci się dupa kurczy!

AHAHAHAHAHAHHAHAHA

Hulk Hogan
2 lat temu

Cześć tu Hulk Hogan heheh

Popularne