Sprawdź nas też tutaj

Teksty słuchaczy

Dziwne perypetie słuchaczy #3 -„Bałem się, że zabiłem Ostrego”

Ciekawe i często humorystyczne historie, które przydarzyły się fanom muzyki.

Opublikowany

 

Przed wami kolejny odcinek serii „Dziwne perypetie słuchaczy” już za nami. Czas na kolejną odsłonę, w której przeczytacie o niecodziennych, zaskakujących, często dziwnych i groteskowych przygodach fanów muzyki. W tym odcinku m.in. żarty z WWO, fanbase Reto spod okienka i zakamuflowany Fokus.

Przypominamy, że w każdej odsłonie cyklu wybieramy 1 historię, którą nagradzamy pakietem płyt. Swoją historię możecie dodać poniżej.

 

Na sępa

Kiedyś po koncercie w Namysłowie, ZBUKU stojąc pod Domem Kultury, gdzie odbywał się koncert (już było po koncercie, stał i zbijał piony z grupką fanów, ok. 10 osób). W pewnym momencie zapytał czy ktoś ma alkohol. Jedna małolata, max. 15 lat podjarana wyciągnęła wódkę myśląc, że razem się napiją. Ale Zbuczek zwinął flaszkę i pożegnał się z nią słodkim przytulańcem i zawinął się stamtąd wraz ze swoją ekipą.
mociek

* * * * *

Matura zaliczona

Jechałem na maturę z polskiego. Tematy na grupach na FB poznane jeszcze wcześnie rano, a że orłem z polskiego nie byłem to niewiele z nich by mi podpasowało oprócz jednego, może dwóch. Szczęście mi jednak dopisało, bo dostałem akurat temat, który był dla mnie najłatwiejszy, „anglicyzmy w języku polskim”. Po wylosowaniu tematu kompletnie wyluzowany zacząłem notować argumenty, patrząc jak koleżanka spięta wypowiada się na swój temat o jakimś wierszu. Powiedziałem komisji o tym, że Tede kontempluje lajf, Ras ma świeże kicksy na nogach, a VNM nazywa płyty angielskimi tytułami. 98%. Pozdrawiam komisje.
m

* * * * *

Graffiti tylko z JWP

To było już dawno, 3-5 lat temu. Był koncert JWP w Graffiti w Lublinie. Po imprezie fani robili sobie zdjęcia i brali autografy, a ja podbiłem do Erosa i Kosiego z flamem. Zostawiliśmy po tagu na klubie.
Korecki

* * * * *

Żarty z WWO

Kilkanaście lat temu, gdy najpopularniejszą stroną o rapie był hip-hop.pl, bardzo popularne było tamtejsze forum. Postanowiłem więc trochę potrolować i napisałem wątek mniej więcej  o takiej treści: „Hej jestem wielkim fanem W Witrynach Odbicia, ale ostatnio spodobało mi się kilka numerów zespołu W Wyjątkowych Okolicznościach. Oba zespoły używają skrótu WWO. Jak myślicie, którzy z nich ma do tego większe prawo?”  Za jakiś czas na stronie WWO w sekcji śmieszne, czy coś w tym stylu, pojawił się mój wpis.
karol

* * * * *

Zabiłem O.S.T.R.’a?

Hip Hop Kemp 2012. Jeszcze nigdy nie jarałem, w przeciwieństwie do moich współtowarzyszy, którzy po solidnym „śmiesznym papierosie” usnęli w namiocie. Wniosłem 0,5l Żołądkowej Gorzkiej na teren festiwalu (tak, trzepali mnie na wejściu) i spacerując z nią spotkałem freestylującego Dioxa, który nie chciał się napić, bo nie miałem przepitki. Tego Typa Mesa, który po napiciu się, sprzedał mi płytę, na której napisał „Dziękówka za łyk rudej” i O.S.T.R’a, który grał w kosza z Joe Kickass’em. Podszedłem, porzucałem z nimi, pogadaliśmy i pod koniec O.S.T.R zaproponował mi palenie. Zaczął skręcać, odpalił i w momencie przekazania – odmówiłem. Powiedziałem, że „ja już po”. Bałem się, że zabiłem Ostrego.
al

* * * * *

Być fanem Tomba

W 2014r. przez przypadek trafiłem na kawałek Beka KHS – „Dwa Miliony Dollari” (no proszę jak Sebek się wybił po kilku latach). Potem w polecanych pojawił się Koldi i całe Alcmdz, a że w tamtych czasach był mocno związany z SB Maffiją zaczęło się bycie sajko SB i Tomba. Do tej pory nie rozumiem hejtu na Tomba, bo to dla mnie jest lirycznie, co najmniej wybitny raper, ale może tylko dlatego go lubię, ponieważ nie kupuję płyt.
xmi

* * * * *

Zna Pan Reto? (ZWYCIĘZCA PAKIETU PŁYT!)

Ostatnio słuchałem sobie na głośnikach dość głośno numeru W.E.N.A – „Podstawowe instrukcje”. Po chwili podeszło do mnie pod okno (dla jasności – mieszkam na parterze) dwóch dzieciaków, nie więcej niż 8 lat i za chwilę jeden z nich krzyknął „fajna muza”. Odpowiedziałem „dzięki”, nie zastanawiając się jakoś szczególnie nad tym, co mam odpowiedzieć. Po ułamku sekundy młody dodał: „Zna Pan Reto?”. Niezły fanbase, ale jakoś mnie to nie dziwi, jaka liryka tacy słuchacze.
inzaghi

* * * * *

Nie rozpoznasz tego Smoka

Support przed Fokusem – jakieś 10 lat temu. Wyszedłem z backstage’u do sklepu. Wtedy nie widziałem jeszcze jednego z moich wielkich idoli, więc wykorzystałem tę chwilę. Wróciłem, wchodzę, nie witam się z nikim, bo jakby nie przybyło nowych twarzy. Gadam z jakimś kolesiem o niczym….gwoździe, akwaria… Mija 10-15 minut, nagle orientuje się, że rozmawiam z Fokusem. Sekunda mnie dzieliła od tego, żeby skomentować, kobietę która przed nami siedziała. To była Ana.
kaerky

___________

Dodaj swoją historię

Masz ciekawą historię związaną z muzyką, koncertami, płytami? Podziel się nią z nami. W każdym cyklu wybieramy 1 historię, którą nagradzamy zestawem płyt.

[contact-form-7 id=”123395″ title=”Dodaj swoją historię”]

10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
FLAK WIEPRZA
4 lat temu

JA PIERDOLĘ ALE SUCHARY
NA KOŃCU KAZDEJ HISTORII POWINIEN BYĆ DOPISEK „A ŚMIECHOM NIE BYŁO KOŃCA”

lol
4 lat temu

następną część zmyślonego bezbekizmu czas zacząć

UBAF PO PAFY
4 lat temu

CZAICIE? 8 LETNIE DZIECKO PYTA TYPA, CZY ZNA RETO HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAAHHAAHHAHAHAAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAA

Jozio
4 lat temu

Raz na ulicy spotkałem gangsterów z sb mafiji. Ten najgrubszy z zatkanym nochalem spytał się czy mam ognia bo chciał sobie craku przypalić. Ten drugi blondynek chowal się cały czas za plecami tego pierwszego. Miał otwarte piwo dodam do tego. No to ja im mówię spierdalac z mojego miasta frajernia bo zajebie za pozerke. Poczerwienieli i powiedzieli że nie chcieli mnie urazić i już znikają.w tym czasie zjechała kabaryna i chcieli wjebac mandat temu mniejszemu. Ja już odchodzilem i słyszałem tylko „Panie policjancie proszę nie ..tylko nie mandat. Prosze prosze. Nie wiem co było dalej.

Kutas
(Historia prawdziwa w milionach %)

Dorian
4 lat temu

po raz kolejny czytam, że na maturze jakiś przygłup pisał o tekstach polskich raperów i jeszcze dostał kurwa 98%. Ja pierdole! czy to się dzieje do kurwy nędzy naprawdę? to jest jebana załamka! Do czego to tym kraju kurwa doszło? jaka czeka nas przyszłość skoro tak dziś wygląda poziom polskiej edukacji. Wiedziałem, że nie dzieje się najlepiej, że obecne pokolenie to banda nieuków,nawet patrząc na wypowiedzi tych z galerii zjebów w „matura to bzdura” ale żeby kurwa aż tak? co to do chuja psa za nauczyciele są w tych kurwa szkołach? jestem w ciężkim szoku,kto dziś jest odpowiedzialny za kształtowanie pokoleń ! jednocześnie mnie to nie dziwi bo to ogłupianie narodu polskiego wpisuje się w szerszy kontekst uknuty przez siły(plemie żmijowe) o których ludzie zorientowani dobrze wiedzą.

Trystydycymyt
4 lat temu
Reply to  Dorian

Rozumiem iż zakładasz że w tym poście (i jego poprzednikach) mamy do czynienia z prawdziwymi historiami.
Zdradzę Ci że, ja osobiście, mam poważne wątpliwości.
Wybacz, jestem pewien że 3/4 to farmazon z redakcji. Taki zastępczak za bekowo.

you mad?
4 lat temu

To ze zbukiem to bym się nie ździwił nawet powinien lepa kontrolnego dostać od kogoś

18:43
4 lat temu
Reply to  you mad?

12:48

Zieli
4 lat temu

Ja kiedyś kupiłem 2 apache w sklepiku szkolnym a na piętrze niżej pani uczyła polskiego a ja słuchałem donia w domu zawsze po lekcjach w środę ale wtedy Sokół już był szefem prosto i zacząłem się ścigać z kolegami kto pierwszy Dobiegnie do sklepiku

nieinterere
4 lat temu

trochę zabawne było ze zbukiem (jak można w ogóle taką xywe wybrać), ale to dlatego, że o zbuku

Popularne