Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

SOUTH BLUNT SYSTEM ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

19-letni Szymon Chodyniecki – lider zespołu South Blunt System, który współpracował już m.in. z Chadą i Młodym M odpowiada na Wasze pytania.

Pytania zadawali użytkownicy serwisu Glamrap.pl w dniach od 10 do 16 czerwca 2013.

 

 

Bananowy Joe: Jakie były twoje stosunki z Chadą podczas waszej współpracy. Czysto „zawodowe”, czy może koleżeńskie? Utrzymujecie kontakt?

Szymon: Chada jest mega pozytywnym człowiekiem. Normalną rzeczą jest, że najpierw musieliśmy się skumplować, żeby dopiero później coś razem stworzyć. Tomkowi spodobało się to co robię, kiedy się z tym zapoznał. Jest i koleżeństwo i współpraca, ale kiedy nadchodzi czas nagrywek, to mamy profesjonalne podejście i skupiamy się tylko na tym.

Smarki smark: Czy nie uważasz, że bezsensem jest nawijanie linijek o sytuacjach z którymi nigdy nie miało się styczności?

Szymon: W mojej twórczości nie opowiadam o rzeczach, z którymi jak to nazwałeś „nie miałem styczności”. Owszem, nie wszystkie sytuacje przeżyłem na własnej skórze, ale tworzenie opiera się nie tylko na tym. Opisuje to co przeżyłem, ale też to co zaobserwowałem, czego byłem świadkiem. Chciałbym wyjść trochę poza schematy.

 

A$AP_ELDOKY: Inspirujesz się rapem ze Stanów czy jednak bardziej fascynuje Cię polski rap?

Szymon: Inspiruje mnie wszystko to co mi się podoba i jest to rzeczą naturalną. Nie tylko produkcje ze Stanów rozwalają umysł, choć jest takich dużo, ale jest też mega dużo genialnych produkcji pochodzących z innych krajów. Druga sprawa, że nie tylko inspiruje się muzyką, ale też rzeczywistościąi tym co mnie otacza.

 

P!otraS95: Jak myślisz, gdyby nie współpraca z Chadą i jego wypromowanie Ciebie na płycie „Jeden z Was”, udałoby Ci się pokazać szerszemu kręgu muzycznemu czy raczej nie? Jak myślisz, jak potoczyłyby się twoje losy?

Szymon: Oczywiście, że dla kogoś, kto ma ambicje i dniami i nocami robi muzykę, wspólny numer z kimś kto jest w branży od wielu lat, to ogromne wyróżnienie, które bardzo ułatwia pracę – nie przeczę. Jednak jeżeli chodzi o moją osobę, to przed tą współpracą graliśmy koncerty, które cieszyły się zainteresowaniem. Mieliśmy też już wcześniej numer z Bas Tajpanem, o którym niewielu ludzi wie. Według mnie jeżeli masz potencjał, ciężko pracujesz i masz dobry sztab ludzi przy sobie, to przyjdzie czas na Ciebie.

 

SMARKI AKA TONY FLEGMY: Jak postrzegasz młode pokolenie raperów do którego jesteś zaliczany? Co uważasz o kolegach z branży typu: B.R.O, Sulin, Gospel, Guova?

Szymon: Dziwię się temu pytaniu ze względu na to, że nie jestem raperem o czym głośno wielokrotnie mówiłem. Z drugiej strony nigdy nie przeczyłem, że nie robie hip hop’u, bo robię! Jesteś hip hop’owcem robiąc graffiti, tańcząc breakdance, wiesz o co chodzi. Ja śpiewam, rymuje na bitach, co nazwałbym po prostu ogólnie hip hop’em, gdyż czuję, że współtworzę tę kulturę, ale nie rapuje jak „książkowy raper”. Jeżeli chodzi o młode pokolenie to życzę im dużo cierpliwości, zawziętości i olewania trolli. Po prostu kibicuję im.

 

Kinga: Na youtube można znaleźć parodie „Była chłodna”. Jak się do tego odnosisz?
Szymon: Nie odnoszę się w ogóle. Według mnie te wszystkie hejterskie parodie to żart ludzi, którzy sami nie są w stanie nic stworzyć, jedynie przerobić coś czyjegoś. Jeżeli mój kawałek jest sposobem na ich nudę i dowartościowanie się to w sumie ciesze się, że moja twórczość przynajmniej tyle im przynosi. Faktycznie lepsze to, od nie robienia niczego, nawet jeśli niewiele lepsze.

 

Pszeziomal: Jak odbierasz fakt, że najczęściej słuchany jesteś przez trzynastoletnie dziewczynki? Jak radzisz sobie z falą krytyki lecącą na twoją muzykę?

Szymon: Nie jest prawdą, że mojej muzyki słuchają tylko, bądź w większości trzynastoletnie dziewczynki. O tym świadczy choćby publika na samych koncertach. Zdarza się, że na koncertach pod sceną stoją panie w wieku 30 lat. Po drugie nawet i trzynastoletnie dziewczynki muszą słuchać jakiejś muzyki, wychować się na czymś jak każdy. Muzyka obrazuje moje wnętrze, emocje i przemyślenia – jest wyznacznikiem mojego ja, faktycznie zmienia się ona i dojrzewa i dlatego niektóre numery sprzed np. 3 lat nie podobaja mi się tak bardzo jak kiedyś i albo bym je zmienił, albo wrzucił do szuflady. Niestety tym samym mój proces twórczy nigdy nie znalazłby ujścia, bo wszystko po jakimś czasie wylądowałoby w szufladzie, dlatego każdy numer odzwierciedla to co siedzi w Szymonie w tym wlaśnie momencie jego życia. Odnośnie krytyki – to fajna sprawa bo pozwala sie rozwijać, są 2 rodzaje komentarzy. A) „Popracuj nad tekstem w tym numerze, nad bitem w tym itd” – zmuszają do pracy i fajnie, bo pozwalają sie rozwijać. B) „Nie sprawdzam bo nie warto, weź przestań nagrywać” – taka krytyka nic nie wnosi i ją całkowicie zlewam.

 

Trzepard: Jesteś zadowolony ze sprzedaży swojej płyty? Pracujesz nad jakimś nowym albumem? Jak łączysz tworzenie muzyki z nauką w szkole?

Szymon: Sprzedaż płyt… Jestem mega zadowolony, bo jeżeli ktoś je kupuje to znaczy, że szanuje mnie i moją twórczość. Drugi album na chwilę obecną przeszedł na pierwszy plan mojego życia. Znów tworzę coś, w co wkładam siebie, swoje emocje, uczucia. Myślę, że robię to w trochę inny sposób, niż w przypadku „I’m seeing”. Czuję, że mam do przekazania coś dojrzalszego, gdyż przybyło mi lat i doświadczeń. Album jest już na ukończeniu. Lada chwila wlecą klipy. Pracy jest dużo, ale daję radę. Do szkoły chodzę w trybie zaocznym, więc udaje mi się wszystko jakoś pogodzić.

 

Psychofan: Ciekawi mnie geneza twojego pseudonimu artystycznego.

Szymon: Geneza jest następująca. Nazwą tą został nazwany zespół powstały w 2006 roku. Później wykreowało się coś takiego, że ludzie przypisali tę nazwę tylko i wyłącznie do mojej osoby. Zespół stał się jakby już tylko otoczką. South Blunt System – System Południowego Blanta. Mieszkam na południu i po prostu jarałem wtedy dużo.

 

Jasiek z Włocławka: Nie uważasz, że wykreowałeś swój wizerunek po kawałku „Była chłodna” na tzn. Gimbusa? Nie ukrywam, że kawałki takie jak wyżej wymieniony tytuł czy „Miłość” miło się nie słucha, w przeciwieństwie do „Bit oparciem”, w którym choć trochę budujesz swoją wiarygodność i udowadniasz, że jednak twoje teksty nie są wyssane z palca. Walcz z doklejoną do siebie metką i nagraj płytkę w takiej stylistyce.

Szymon: Nie uważam że wykreowałem się na „gimbusa”. To, który kawałek ci się podoba, a który nie, to tylko kwestia gustu. „I’m seeing” to zbiór mojej kilkuletniej działalności, więc owszem niektóre teksty może i są banalne, ale eksperymentowałem – mam do tego prawo. Druga płyta będzie w klimacie hip hop i myślę, że się nie zawiedziesz. Jak mówiłem przybyło doświadczeń.

 

Wodzu THC: Wiele osób porównuje twoją twórczość do takich artystów jak Ascetoholix czy Mezo. Utwór „Suczki”, który zapewnił Doniowi i Liberowi sukces, stał się zarówno ich utrapieniem, ponieważ na zawsze przyklejono im łatkę hiphopolowców. Czy nie uważasz, że tak samo może być z „Była chłodna”, i że słuchacze będą próbowali zaszufladkować cię pod jeden gatunek muzyczny?

Szymon: Już to próbowali zrobić. Mówię próbowali, bo próby były nieskuteczne. Nie jest to na pewno pop, reggae też do końca nie. Po prostu zaśpiewałem na samplowanym bicie i myślę że przekazałem coś tekstem tego numeru. Muzyka rodzi się we mnie, potem powstaje bit, a nastepnie tekst, czasami wiekszość scenariusza powstaje takze wg mojej wizji. Muzykę mam w sercu.

 

Gimbus: Co sądzisz o wypowiedzi Palucha w wywiadzie dla 40kilo vinyli, w którym obrażał Ciebie i Bro? Będzie beef?

Szymon: Nie wiem o co chodzi, bo oglądając ten wywiad nie poczułem się do tego co mówił. Nie wypowiedział się konkretnie o SBS, tylko ogólnie o sytuacji, która jego zdaniem ma miejsce. Robię muzykę od przedszkola i nikt i nic tego nie zmieni. Moja muzyka została samoczynnie doceniona przez ludzi, nie starałem się nigdy o to i nie dążyłem do tego. Już wiem na pewno, że ci, którzy patrzą tylko na fejm nigdy niczego nie osiągną, bo będą mieli tym zamydlone oczy i nie będą czuli tego co robią. Paluchowi chyba bardziej chodziło o ziomków, którym się przyśniło pewnej nocy, że będą rapować. Dziś każdy może mieć majka, nagrać dwa numery i nazywać się raperem. Pozjadałem zęby na różnych gatunkach, produkuję sam bity, ukończyłem szkołę muzyczną. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że niestety ludzie nie mający pojęcia o muzyce biorą się za to.

 

Prezessobm: Czy fala krytyki, która płynie przez cały szeroki Internet w Waszą stronę, wpłynie w przyszłości na Waszą twórczość i imidż? Wyciągniecie wnioski z nieprzychylnych komentarzy, czy wyznajecie zasadę „jestem sobą, robie muzę dla siebie, nie pod publikę”. Przypomnę, że w ostatnim wywiadzie dla „Przekroju” Pezet otwarcie przyznał, cytuję „wziąłem sobie do serca głosy krytyczne”.

Szymon: No to Pezet najwyraźniej robi to pod publikę. Krytyka krytyką, propsy propsami. Po prostu albo coś siedzi albo nie. Zawsze robiłem muzykę tak, aby podobała się przede wszystkim mojej osobie. Pierwszy numer zrobiłem długi długi czas przed tym, kiedy zostałem zauważony. Dla kogo to niby wtedy robiłem? Oczywiście, że dla siebie! Logiczną rzeczą jest też fakt, że jeżeli pod każdym numerem jest powiedzmy 30% hejtów a 70% pozytywów, to hejtują to ciągle te same osoby. Idąc dalej tym tokiem myślowym to mamy więcej osób, które nas doceniają niż hejtują. Nie będę robił niczego pod przymus. Jeżeli komuś się podoba to czuję się spełniony, bo to właśnie muzyce poświęciłem życie już za łepka.

 

Goral74: Co sądzisz o zaczepce Tedego skierowaną w twoją stronę podczas wywiadu z Rawiczem? W przypadku ataków werbalnych w twoim kierunku przez jakiegokolwiek z MC, skłoniłbyś się ku odpowiedzi? Uważasz, że beefy są w ogóle potrzebne?

Szymon: Jest to bardzo ciekawy temat gdyż z jednej strony mówi się „ustąp głupszemu” z drugiej duma jest dumą. Po to mam pewne osoby wokół siebie, żeby mnie czasami hamowały. Ogólnie nie jestem faworytem beef’ów. Jednak jeżeli ktoś by dosadnie przesadził, to wtedy duma by z pewnością wygrała. Z pewnością zrobiłbym wtedy największą „petardę” jaką bym potrafił. A co sądzę o tej zaczepce? Typowy chwyt marketingowy ze strony managementu Tedego. W końcu było o tym głośno. Ale mogę się mylić.

 

P&P: Czy kawałek „Była chłodna” jest oparty na faktach? Jeśli nie, to skąd wiedza na tak ciężkie tematy u tak młodego człowieka?

Szymon: Częściowo jest to prawda. W Nysie dziewczyna zabiła ojca alkoholika. To zdarzenie było traumatyczne, ale też niestety było za „mało obszerne”, bo zapełniło tylko jedną zwrotkę. Reszta jest stworzona przez mój umysł, żeby w numerze grało wszystko od strony technicznej (długość numeru). Tak wyszło. Zrobiłem bit, napisałem tekst, co wyszło oceń sam.

 

Dział /Bekowo
Pumpernikiel: Jak chcesz kupić browara w sklepie, pytają Cię o dowód?
Szymon: Czasami się zdarza, rzeczywiście. Wtedy pokornie wyciągam dowód 🙂

 

Dział /Wstecz story
Jak zaczynała się twoja przygoda z hip-hopem? Wiadomo w 1999 nie było tak dobrych warunków jak teraz, jak dawałeś sobie radę w tamtym czasie i jak oceniasz kawałki nagrane wtedy? Czym jarałeś sie w tamtym czasie? Pewnie doskonale pamiętasz premierę Nastukafszy, myslałeś wtedy by nagrać jakiś kawałek z Tede i Numerem?

Szymon: W 1999 roku nie nagrywałem niczego bo… miałem 5 lat. Moja przygoda z samymi nagrywkami zaczęła się w 2006 roku kiedy miałem 12 lat. Pamiętam, że nagrałem numer „nikt nie zauważy” na mikrofonie od skype, do programu audacity (swoją drogą dla chcącego nic trudnego i denerwuje mnie kiedy ktoś mówi do mnie: ja nie mam takich warunków, jakie ty masz). Wszystko da się osiągnąć tylko trzeba od czegoś zacząć, a nie tylko łazić i gadać. Pamiętam że od zawsze kombinowałem jak mogłem, bo byłem zajarany i bardzo ciekawy. A jak mój głos zabrzmi jak go nagram? Itp, itd. To wszystko było mega, odkrywałem wszystkie sekrety robienia muzy. W 2006 roku zaczął też powstawać zespół. Przez cały ten czas do momentu wydania albumu „I’m seeing” dorobiliśmy się ponad 30 numerów. Tylko niektóre z nich zostały wstawione na pierwszy krążek. Nigdy wcześniej się nie zastanawiałem żeby nagrać cokolwiek z Numerem czy TDF’em. Robiłem to co lubiłem.

 

Dział /Tekstylia
Mafuka: Będa jakieś ubrania nawiązujące do twojej twórczości?
Szymon: Jest to w planach, jak na razie dysponujemy koszulkami „lubie pochmurne dni”, ale powoli powstają fajne pomysły więc wszystko z czasem.

 

Dzięujemy artyście i użytkownikom za wzięcie udziału w akcji.

© Glamrap 2013

0 0 votes
Article Rating
 
77 komentarzy
77 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
MASTERFREDDY
8 lat temu

PIERWSZY
GIMBY ŚPIO A INNY ODPOWIADA NA PYTANIA

CWELDO
8 lat temu

W CHUJU MAM TEGO GIMBA.

[img]https://i.minus.com/iyAmLqF4cBv6I.gif[/img]

HEJTDONOSICIEL
8 lat temu

DOŻYWOTNIA BEKA Z TEGO PIZDOGIMBOHIPSTERUSA
[img]https://b.vimeocdn.com/ts/434/134/434134211_640.jpg[/img]

Papaj84
8 lat temu

SMARKI AKA TONY FLEGMY, TY CHYBA JAKIMŚ IDIOTĄ JESTEŚ, SKORO UWAŻASZ GOSPELA – ROCZNIK 84! – KTÓRY FREESTYLE-UJE OD CHYBA 10 LAT ZA MŁODE POKOLENIE.

CZYTAM CZĘŚCIEJ TWOJE WYPOWIEDZI TO DAM CI PRZYKŁAD, BO MOGŁEŚ NIE ZROZUMIEĆ:
CZY BOKSER KTÓRY ZACZYNA KARIERĘ ZAWODOWĄ W WIEKU 40 LAT ZALICZA SIĘ DO MŁODEGO POKOLENIA? NO WŁAŚNIE.

PiotrŁuszcz
8 lat temu

POZDRO WOJTIX !!!!! ;p;p;p;p;p;

PIKEJO PREZIDENTO
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MbJwfnXtdlM[/youtube]
a lamusy dupa cicho

dobrze gada
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v78eEBfIqII[/youtube]

SMARKI AKA TONY FLEGMY
8 lat temu

BUAHAHAHA, JAKAŚ KURWA DAŁA MÓJ NICK I ZADAŁA PYTANIE.
TFU!

porzeczki som seksi
8 lat temu

NIEWIEM JAK TO SKOMENTOWAC

A$AP_ELDOKY
8 lat temu

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img]
SOUTH BLUNT SYSTEM JA PIERDOLE NAWET MI SIĘ NIE CHCE CZYTAĆ TEGO CO TY TAM MASZ DO POWIEDZENIA TEDE CIŚNIE BEKE Z CIEBIE
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S71Sf_hzFWQ[/youtube]

PrawilnyDKA
8 lat temu

„W mojej twórczości nie opowiadam o rzeczach, z którymi jak to nazwałeś „nie miałem styczności”. Owszem, nie wszystkie sytuacje przeżyłem na własnej skórze, ale tworzenie opiera się nie tylko na tym. „

Brawo, mój Ty bożyszczu gimbusiar, zaprzeczyłeś sam sobie.

ElektrycznyPastuch
8 lat temu

I pierdole ten ich system south blunt

[img]https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDs28FVv_hvckrlh3ZavYMf4OAc90XvO2zTKnqxweutT-6nlyM[/img]

aaaauuuuuuu
8 lat temu

ON NIE JEST RAPEREM

Czereśniak
8 lat temu

[quote name=”CWELDO”]W CHUJU MAM TEGO GIMBA.

[img]https://i.minus.com/iyAmLqF4cBv6I.gif[/img][/quote]
SMARKI I TAK WIEMY ZE TO TY!!! NIE WIEM PO CO TE NOWE KONTA ROBISZ…

dobrze gada
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mKX2Np1TLm8[/youtube]

A$AP Roku
8 lat temu

JEBAĆ

JEBAĆ

ACH ACH ACH !

[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQyQE5IUOSzyadqdVok6_OZT6LphZQtiZiX5ICpfDZ4X3q8eP0Mjg[/img]

Kompot
8 lat temu

chuj w dupe gimbusom

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/1011182_585718238126371_515492557_n.jpg[/img]

tego ciągle słucham
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5-OjNXb6GZk[/youtube]

PK
8 lat temu

[img]https://s8.postimg.org/ik78s3en9/e4419eee55c8bc099e728afd2e30ebc3.jpg[/img]

SMARKI AKA TONY FLEGMY
8 lat temu

[quote name=”Czereśniak”]SMARKI I TAK WIEMY ZE TO TY!!! NIE WIEM PO CO TE NOWE KONTA ROBISZ…[/quote]
TO KONTO TWOJEJ MATKI

GOSTEK Z NJS
8 lat temu

NORTH JOINT SYSTEM – BYŁA GŁODNA!
WYJEBALIŚCIE Z YOUTUBE’A, ALE NA ZAWSZE W SERCACH!

’Robię muzykę od przedszkola’ – a parę pytań dalej: 'Moja przygoda z samymi nagrywkami zaczęła się w 2006 roku kiedy miałem 12 lat’ – JEBANY BARAN 😀

kingisback
8 lat temu

[img]https://i.minus.com/iyAmLqF4cBv6I.gif[/img][/quote]
Spasiona swinia. Czym sie kurwa chwalisz wielorybie. Głos masz jak kastrat

aaaauuuuuuu
8 lat temu

za rok pewnie wyjdzie z cienia jakis inny marny grajek i ten caly SBS sie gimbom znudzi

jacieżpierdoleż
8 lat temu

pżypominam rze pigej na probsie gróbym
[img]https://i.imgur.com/EdyuCfp.jpg[/img]

oldschoolziom
8 lat temu

ja się pytałem CZY JUŻ ZDAŁ TE GIMNAZJUM ? I NIE MA 🙁

JAKOSCIOWO LIPKA
8 lat temu

feature=player_embedded&v=fURnJ7dSGdo[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fURnJ7dSGdo[/youtube]

aer
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”][img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img]
SOUTH BLUNT SYSTEM JA PIERDOLE NAWET MI SIĘ NIE CHCE CZYTAĆ TEGO CO TY TAM MASZ DO POWIEDZENIA TEDE CIŚNIE BEKE Z CIEBIE
https://www.youtube.com/watch?v=S71Sf_hzFWQ%5B/quote%5D
JAK TO CI SIE NIE CHCE CZYTAC, JAK SAM ZADAŁEŚ DRUGIE PYTANIE DAŁNIE

keysersoze
8 lat temu

[quote name=”aer”]JAK TO CI SIE NIE CHCE CZYTAC, JAK SAM ZADAŁEŚ DRUGIE PYTANIE DAŁNIE[/quote]
[quote name=”SMARKI AKA TONY FLEGMY”]BUAHAHAHA, JAKAŚ KURWA DAŁA MÓJ NICK I ZADAŁA PYTANIE.
TFU![/quote]
HAHAHAHAH TO JA WAS WPISAŁEM CHŁOPCY I JESZCZE DAŁEM TAKIE ZJEBANE PYTANIA, MACIE TUTAJ STANOWCZO ZA DUŻO FEJMU, CZAS WAS TROSZKĘ TROLLOWAĆ…

Pisgaty
8 lat temu

JEBAC

Pisgaty
8 lat temu

A POZA TYM CO TO ROBI NA GLAMRAPIE? TO JEST JAKIS POP-REGE-CHUJWIECO ROBIACY CEWL

KURWO
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”][img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img]
SOUTH BLUNT SYSTEM JA PIERDOLE NAWET MI SIĘ NIE CHCE CZYTAĆ TEGO CO TY TAM MASZ DO POWIEDZENIA TEDE CIŚNIE BEKE Z CIEBIE
https://www.youtube.com/watch?v=S71Sf_hzFWQ%5B/quote%5D
no nie chce ci się czytać a sam zadałeś pytanie pajacu bezdzietny

beka w chuj
8 lat temu

w wieku 12 lat duzo jaral?

kapusta1121
8 lat temu

TEN ZJEB STWORZYL KAWALEK „CANNABIS” W WIEKU 13 LAT JEBANY ĆPUN

toznowurapaddix
8 lat temu

[quote] Robię muzykę od przedszkola i nikt i nic tego nie zmieni[/quote]

no i chyba kurwa tak zostało HAHAHAHA

Milan :E
8 lat temu

Wchodzę na glamrap tylko po komentarze :E

mefistosedesowizc
8 lat temu

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img][img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img][img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/2e2cd45d9247bc1afd3aeb970fd8c933_original.gif?1360773535[/img]
TA KURWA MACHNĄŁA TYLKO JEDNEGO BUCHA A NAZYWA SIĘ BLUNT HAHAHA BEKA WIECZNA Z GIMBA JEBANEGO!!!

obiektywna92
8 lat temu

nie rozumiem dlaczego go krytykujecie i łapiecie za słówka. Chłopak robi to co kocha. Jeżeli wam się nie podoba to nie musicie tego słuchać… to czy ćpał czy nie to też jest jego indywidualną sprawą

Władcywiaderka
8 lat temu
98237492374
8 lat temu

[quote name=”SMARKI AKA TONY FLEGMY”]TO KONTO TWOJEJ MATKI[/quote]

zamknij mordę kurewko, koniec z tobą.

JEBAĆ GALIKA I FRAJERA SMARKA AKA TONA FLEGMY !!

SMAREK Z EKIPY GALIKA JEBAĆ !!!

ciula xd
8 lat temu

MIKROFON OD SKAJPA!!!

LAIG
8 lat temu

[img]https://i.imgur.com/e0g2XiM.png[/img]

nagly atak spinacza
8 lat temu

Prawilnie przypominam: South Gimb System 0,5/10 od Kaabana.

aaaauuuuuuu
8 lat temu

[quote name=”obiektywna92″]nie rozumiem dlaczego go krytykujecie i łapiecie za słówka. Chłopak robi to co kocha. Jeżeli wam się nie podoba to nie musicie tego słuchać… to czy ćpał czy nie to też jest jego indywidualną sprawą[/quote]
ale to co robi jest chujowe, pod publike ,bo kto normalny kurwa jego mac robi rapowy kawalek a potem spiewa do gitary a jeszcze pozniej nagrywa regge no kurwa kto ja sie pytam????

ps: do kuchni a nie tu oceniasz

beka_z_gimba
8 lat temu

” Zdarza się, że na koncertach pod sceną stoją panie w wieku 30 lat ” :-))))

Właśnie w tym rzecz, nie skreślam tego szczawia, bo jest gimbem, trudno poruchało go tak jak całą rzeszę innych, to nie jego wina. Nie chodzę już na żadne koncerty, właśnie ze względu na stado dzieci, które pałęta mi się pod nogami.

Ps. te „panie” pilnują swoich pociech 😉

RAPDOM
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=49HYfXOhRzM[/youtube]

mjk
8 lat temu

[img]https://img.sadistic.pl/pics/ee2cf341c5d2.jpg[/img] ten typ jest lepszy do twojej dziwki

ZiomekPotomek
8 lat temu

[quote name=”mjk”][img]https://img.sadistic.pl/pics/ee2cf341c5d2.jpg[/img] ten typ jest lepszy do twojej dziwki[/quote]

PROPS. NA SHOWUPIE TAKIEJ NIE ZOBACZYSZ. TO BYŁ MÓJ NAJBARDZIEJ KOSMICZNY ORGAZM PRZY MASTURBACJI OD CZASÓW MIRIAM. DZIĘKI ZIOMUŚ KOCHAM TEN PORTAL DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK TY. PEACE LOVE AND MASTURBATE

gsdgs
8 lat temu

[IMG]https://www.wallpaperswala.com/wp-content/gallery/john-cena/john_cena_2.png[/IMG]

Tede rucha krede
8 lat temu

[quote name=”ZiomekPotomek”]PROPS. NA SHOWUPIE TAKIEJ NIE ZOBACZYSZ. TO BYŁ MÓJ NAJBARDZIEJ KOSMICZNY ORGAZM PRZY MASTURBACJI OD CZASÓW MIRIAM. DZIĘKI ZIOMUŚ KOCHAM TEN PORTAL DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK TY. PEACE LOVE AND MASTURBATE[/quote]
stara asapa eldoky !! czy to moze stary juz sie pogubilem nie ma jak to ponawijac na czacie z cymbalami co cie bluzgaja łaaa hahahaha

Popularne