Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Ile pieniędzy ma Białas, jak często pali Żabson, a kto rapuje najszybciej? – felieton

Przyglądamy się najdokładniejszym obliczeniom i analizom w polskim rapie.

Opublikowany

 

białas sentino szpaku

Analizy i obliczenia związane z polskimi raperami to motyw przodujący w trendach hip-hopowych social mediów już od przeszło roku. Na fenomenie tego zjawiska powstało już kilkaset tekstów, a grupa z największym uznaniem w tej dziedzinie liczy sobie niemalże 80 tysięcy fanów. Na potrzebę dzisiejszego tekstu, wraz z autorami Obliczenia i analizy w rapie wybraliśmy dla czytelników naszego portalu, kilka ich przykładowych prac. Bohaterami poniższej komplikacji będą: Białas, Szpaku, Mata, Żabson, Schafter oraz Sentino.

Ile pieniędzy ma Białas?

„Jak będzie chciał wypłacić sobie cały jego hajs, to wytną las” Białas nawinął na numerze „Lasy”, jeszcze na Hotelu Maffija. Ustalenie konkretnego lasu, o którym mowa w tekście nie jest możliwe, więc musieliśmy sięgnąć do innych źródeł. Ustaliliśmy, że fachowo mianem lasu można określić teren, który zajmuje co najmniej 0,1 hektara, co oznacza, że na podstawie tej informacji jesteśmy w stanie obliczyć minimalną liczbę pieniędzy rapera. Udało nam się również dotrzeć do informacji, według których na jednym hektarze znajduje się 10 – 16 tysięcy drzew.

W celu obliczenia liczby pieniędzy posiadanych przez Białasa potrzebujemy również informacji, ile banknotów można wykonać z przeciętnego drzewa. Według różnych źródeł z jednego drzewo można pozyskać około 40 tysięcy banknotów (o nominale 100 zł). 

Zatem dalsze wykonanie obliczenia nie stanowi dla nas większego problemu. Na podstawie wcześniejszych danych ustalamy, że w „minimalnym” lesie Białasa znajduje się około 1 tysiąc drzew. Teraz obliczymy liczbę banknotów, a potem liczbę pieniędzy (przyjmujemy, że operujemy banknotami 100-złotowymi):

1000 drzew * 40 000 banknotów = 40 milionów banknotów.

40 milionów banknotów * 100 zł = 4 miliardy złotych.

Odpowiedź: Na postawie wersów można ustalić, że Białas posiada MINIMUM 4 miliardy złotych, co czyni go prawdopodobnie jedenastym najbogatszym Polakiem.

Jaki procent populacji szpaków w Polsce stanowi Szpaku? 

Szpak to gatunek średniej wielkości ptaka, częściowo wędrowny. Występuje on na każdym kontynencie. Według różnych danych w Polsce zamieszkuje około 4,2 mln szpaków, więc obliczenie procentowego udziału rapera nie stanowi problemu (populacja wraz z raperem wynosi 4 200 001): 

1/4 200 001 * 100% = 0,000024% 

Odpowiedź: Raper Szpaku stanowi 0,000024% populacji Szpaków w Polsce.

Mata w kosmosie

Tym razem analiza promieni światła – pod koniec teledysku do „Patoreakcji” możemy zauważyć scenę, która wzorowana jest na widoku Ziemi prosto z Księżyca. Teoretycznie nie ma w tym nic ciekawego, a w oddali widać jedynie naszą planetę. 

Nic bardziej mylnego –  możemy zauważyć promienie światła padające na konkretne miejsca kuli ziemskiej. W ten sposób jesteśmy w stanie określić dokładną datę obowiązującą na Ziemi. Korzystając z dostępnych źródeł naukowych bardzo łatwo ustalić, że szacowany dzień znajduje się pomiędzy 21 czerwca a 22 września. W celu dalszych obliczeń posłużyliśmy się południkami, które udało nam się w lekkim przybliżeniu określić, pod uwagę wzięliśmy również odstęp czasowy między 21 VI oraz 22 IX – teraz dochodzimy do fenomenu tej analizy. Spodziewaliśmy się, że końcowo uzyskamy kompletnie losowy dzień, jednak…

Na podstawie jednego ujęcia z teledysku udało nam się ustalić, że tym dniem jest… 14 lipca. Większość z Was pewnie zauważyła już pewną zależność – jest to dzień urodzin Michała Maty Matczaka. 

Ile zioła dziennie pali Żabson? 

“Wyjarałem w trzy miesiące ponad dwieście gram”.

Żabson powyższe wersy nawinął w utworze „LO’REAL”. Zadanie wydaje się potencjalnie proste do rozwiązania, ale spróbujemy podejść do niego na kilka sposobów. Z racji, że miesiące mają różną ilość dni, a także różny układ – istnieje kilka możliwości. Nie zapominajmy również o latach przestępnych. Na potrzebę analizy przyjmujemy, że fraza „w trzy miesiące” oznacza trzy miesiąca następujące od razu po sobie. Zatem mamy kilka możliwości:

1 możliwość – 31 + 30 + 31 = 92 dni 

2 możliwość – 30+ 31 + 30 = 91 dni 

3 możliwość – 31 + 29 + 31 = 91 dni 

4 możliwość – 31 + 28 + 31 = 90 dni 

5 możliwość – 29 + 31 + 30 = 90 dni 

6 możliwość – 28 + 31 + 30 = 89 dni 

ZATEM ILE ŚREDNIO DZIENNIE JARAŁ ŻABSON? 

1 – 2,17 grama 

2 – 2,2 grama 

3 – 2,2 grama 

4 – 2,22 grama 

5 – 2,22 grama 

6 – 2,25 grama 

Odpowiedź: Żabson jarał dziennie ŚREDNIO od 2,17 do 2,25 grama, skoro wyjarał dwieście gramów w trzy miesiące.

Który raper nawija najszybciej? 

– MC Silk w „Pale kid” – 14 sylab na sekundę

– Eminem w „Godzilla” – 14 sylab na sekundę 

– MC Silk w „Rap Nobody faster than Rap God” – 12 sylab na sekundę 

– Quebo w „Prowo” – 12 sylab na sekundę 

– B.R.O. w „Machine Gun” – 12 sylab na sekundę 

– Oki w „Hip-Hop” – 11 sylab na sekundę 

– Fokus w „Powierzchnie tnące” – 11 sylab na sekundę 

– Guzior w „Voodoo Remix” – 10 sylab na sekundę 

– Grubson w „Łańcuch Rymów” – 10 sylab na sekundę 

– Logic w „Homicide” – 10 sylab na sekundę 

– Eminem w „Homicide” – 9 sylab na sekundę 

– Floral Bugs w „Meduza” – 9 sylab na sekundę 

– Eminem w „Rap God” – 8 sylab na sekundę

– FonTam w „Speedy Gonzales” – 8 sylab na sekundę 

W momencie, kiedy na tapet weźmiemy średnią prędkość utworu, zwyciężyłby „Rap God” autorstwa Eminema, ponieważ średnia prędkość rapera na tym kawałku wynosi 6 sylab na sekundę. W większości statystyk internetowych, które mogliście kiedyś zauważyć, to właśnie średnia prędkość brana jest pod uwagę, więc w tym przypadku Eminem nie ma sobie równych. Z pewnością znajdzie się o wiele więcej „szybkich” kawałków, ale to jest jedynie luźna statystyka porównawcza tych najpopularniejszych.

Ile procent wszystkich wyrazów stanowią angielskie słowa u Schaftera?

Zliczyliśmy wszystkie angielskie słowa pojawiające się na ostatnich trzech albumach Schaftera. Angielskie imiona, nazwy marek oraz inne nazwy własne nie były wliczane do zestawienia. 

Albumy:

hors d’oeuvre – 21% wszystkich słów stanowią angielskie wyrazy (296 angielskich wyrazów) 

audiotele – 24,4 wszystkich słów stanowią angielskie wyrazy (1131 angielskich wyrazów)

futura – 40,4% wszystkich słów stanowią angielskie wyrazy (1742 angielskie wyrazy) 

Utwory z największym udziałem angielskich wyrazów (bez nazw własnych):

geekin in the booth – 99,5% 

bombay – 99,2% 

need help – 99,2% 

Odpowiedź: We wszystkich wyżej wymienionych albumach Schaftera pojawiło się dokładnie 3169 angielskich wyrazów, co stanowi 23,4% wszystkich pojawiających się słów. Oznacza to, że praktycznie co czwarty wyraz w numerach Wojtka pochodzi z języka angielskiego. Z kolei słowa mające źródło w innych językach stanowią zaledwie 0,04% całości. Najbardziej z angielszczonym albumem została najnowsza „futura”. 

Z iloma raperami miał konflikt Sentino? 

Analiza wykonana przy współpracy ze stroną Rapkrytyk

Lista raperów:

-Eko Fresh 

-Paluch 

-Taco Hemnigway 

-Sage

-Fler

-Kay one

-Saful Dixon37 

-Toony 

-Żary 

-Wilku WDZ

-Bilon 

-PA Sports 

-SpogneBOZZ 

-Veysel 

-Kaz Bałagane 

-Malik Montana 

-Białas

-Rest Dixon37

-Kafar Dixon37 

-Bober 

-Kizo 

-Asche 

-Sobota 

-Quebonafide 

-Tony Jazzu 

-Żurom 

-Kałach 

-TPS 

-Intruz 

-Dawid Obserwator 

-Siles 

-Epis DYM KNF 

-Zbuku 

-Bezczel

-Vin Vinci 

-Kaczy Proceder 

– Bedoes i Blacha, jeśli zaktualizujemy listę o najświeższe wypowiedzi rapera.

Odpowiedź: Sentino miał konflikt z co najmniej 38 bardziej znanymi raperami, a prawdopodobnie to jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ o dużej części możemy po prostu nie wiedzieć.

 
80 komentarzy
80 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Wirażka z Radomia o przestrzelonej dupie TPS
14 dni temu

A ranking kogo zgwałcili w ZK? Mam dla was dobry typ ze sprawdzonego źródła.

Wiem od wspólnego znajomego, że TPS ze Step Records faktycznie może nie trafił do wora, bo to tylko taki zwrot, ale że został zgwałcony w celi przez jakichś dwóch zwyrodnialców, opowiadał o tym jego kolega z dzielnicy tzw. Zielonka (popytajcie sami), kilka lat leczył się psychiatrycznie po tym, no a potem jakoś stanął na nogi i rapował dalej, ale w kuluarach każdy o tym doskonale wie, nikt go też o to nie pyta, bo to drażliwy temat jak można się domyśleć, ale z perspektywy ZK został więziennym cwelem i raczej jego ponowna wizyka w ZK nie będzie dla niego przyjemna… Nie piszę tego złośliwie czy coś, tak po prostu wyszło, a TPS miał pecha, że trafił na silniejszych i nic nie mógł zrobić, sami sobie zadajcie pytanie czy jakby was dwóch zwyroli dorwało czy byście sie obronili, wątpię. Jeden może tak, ale dwóch to już kiepska sprawa. Nie śmieję się z tego, bo nie ma się z czego śmiać, dobry chłopaczyna miał pecha po prostu i tyle. A za co siedział? Za narkotyki, kto ma wiedzieć ten wie… Pozdro dla kumatych.

Zapytajcie o Zielonkę (Tomek Z.) to jego kolega, ja nic nie muszę udowadniać, TPS miał po prostu pecha i źle trafił, ale sam też na ten los zasłużył swoim postępowaniem, że tam się w ogóle znalazł. Raczej pozdrowień do więzienia nie będzie słał w swoich klipach.

Profesoooooooooor Trapppppppppppuuuuuuuuuuuuuuuuuu
13 dni temu

Z CYKLU JEBAĆ POLSKICH ROBOLI I POLSKIE ZAWODY

JEBAĆ KURIERÓW DPD, DHL, INPOST, POCZTY POLSKIEJ, UPS!

JEBAĆ ICH COVIDEM OBY WYZDYCHALI I RZEBY POWSTAŁY WSZĘDZIE PACZKOMATY WTEDY DOCENIA SWOJA PRACE LENIWE KURWIKŁAKI!

POLSKI KURIER JEST LENIWĄ KURWĄ ZŁODZIEJSKĄ!

PACZKAMI NAPIERDALA JAK POJEBANY

https://www.youtube.com/watch?v=XJ3oAzje59c

W CHUJU MA ZE ZAPLACILES ZA WYSYLKE DELIKATNEGO JAK PUSZEK PRODUKTU!

ROZJEBIE CI PACZKE, PRZYCHODZI CALY KARTON ROZKURWIONY

ALBO NIE PRZYCHODZI WCALE BO CI GO OPIERDOLĄ I „MUSIAL GDZIES ZAGINAC”

KURIERZY SA TAK POJEBANI ZE CI SA W STANIE ZADZWONIC I BEZ WSTYDU POWIEDZIEC ZE MASZ ZEJŚĆ PO PACZKĘ BO ON JEST JUZ PO 8 GODZINACH PRACY!

STO TYSIECY WYMOWEK, ZEBY CI PACZKI NIE PRZYNIESC, JEDZIE DO SZPITALA, ZONA RODZI, JEST PO KONTUZJI ITP ETC

W CHUJU TO MAM JEBANY SMIERDZACY LENIU! ZAPLACILEM TO WYMAGAM!

NIEKTORE TE KURIERSKIE KURWY SA TAK PERFIDNE ZE PODPISZA ZE NIE BYLO CIE W DOMU (NAWET NIE ZADZWONIA) I PACZKE JEBNA DO PUNKTU ODBIORU, DZWONISZ TAM, A ONI CI MOWIA – NO ALE PANA NIE BYLO W DOMU, KURIER TU PODPISAL…

RAZ MNIE KURIER TAK WKURWIL, BO MI ZADZWONIL, ZE MNIE NIE BYLO W DOMU (A BYLEM) I ZE ON JEST PO DRUGIEJ STRONIE MIASTA I ZE DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO TU JEST ZAJEBANY PRACA (MOJA PACZKA OCZYWISCIE TO NIE JEST JEGO PRACA), WKURWILEM SIE, POJECHALEM, ODEBRALEM PACZKE I MU WYKURWILEM Z PIĘŚCI W RYJ GŁUPI I PYTAM SIE CZY MA JAKICHŚ ŚWIADKÓW, ŻE MU ZAJEBAŁEM? ZDĘBIAŁ. A SKARGĘ I TAK NAPISAŁEM!

Katie
13 dni temu

Is your di︆︆ck free today? My pu︆︆ssy yesWr︆︆ite me here and bett︆︆er call =>>> ︆︆ https://ogo.gl/profile6572

SKURWYSYN JEBANY
15 dni temu

KIEDY SENTINO MIAŁ KONFLIKT Z TACO HEMINGEJEM? XD

PS. POLICZCIE LEPIEJ, OD ILU LAT TEDE MA FLAKA:)

Ciasny Wiesiek
15 dni temu

Weż się profesor parówo ogarnij i tak wiadomo że to Ty. Sam łapki sobie w górę dajesz psycholu.

Hejt
14 dni temu
Reply to  Ciasny Wiesiek

Bo to zwyrodnialec

Sentino
11 dni temu
eloelo
15 dni temu

SENTINO ZAWSZE NA PROPSIE. KRÓL POLSKIEGO RAPU.

pusia
15 dni temu
Reply to  eloelo

Tak od 1410 roku

Zbynio
15 dni temu

Zobaczcie na te trzy fotki, jaka klasa w wyglądzie Don Alvareza w porównaniu do tych obszczymurów po lewej i prawej. Widać że to klasa światowa a te wsioki gminna. Ha tfu na ryj zakolakom.

DAWAJ HAJS
15 dni temu

ALE MACIE NUDNE I SPIERODLONE ZYCIE,OBLICZCIE SOBIE LONIAKI NA JAJACH

pusia
15 dni temu
Reply to  DAWAJ HAJS

Zjadlam Rosol z Grubom kluskom z marchewkom sztuk 2 bardzo smaczny wrecz Wykwintny ..

Tata
15 dni temu
Reply to  pusia

Później cię pizgam w czoklit za pisanie rodzinnych tajemnic na glamrap

Ciasny Wiesiek
15 dni temu
Reply to  pusia

ZJEDZ MÓJ CHUJ

Podpaski Bella
14 dni temu
Reply to  pusia

Ty się tak nie ciesz lafiryndo bo matka robiąc akrobatykę nad garnkiem zostawiła tobie prezent w rosole prosto z krocza
Lepiej nawet nie pytaj o składniki w czerwonym barszczu
A biały barszczyk to już sekrecik prosto od taty TY KURWIU

pusia
14 dni temu
Reply to  Podpaski Bella

Dzieki nagramy cos wierze

Pogromca kurew
15 dni temu

Od zawsze wiadomo, że rap do muzyka debila dla debili ale ostatnio zidiocenie fanów tych wysrywów, przekracza wszelki możliwe normy. Żenadometr wyjebał poza skalę.

Szczebiot
15 dni temu

Co to ma być?
Kolejna granica żenady zoostała przebita przez ten felieton.
Ciepłota ty pedale dziękujemy!

Bartłomiej Ciepłota
14 dni temu
Reply to  Szczebiot

To wszystko przez te szczykawki z morfinom! Musze je wszczykiwać, bo mnie boli rana po siusiaku!

Bucano
15 dni temu

Ciepłota co za nieudacznik z ciebie
1.Od kiedy się pisze 1 tysiąc zamiast po prostu tysiąc?
2.Nie wiedzialem ze wartosc lasu liczy sie w ten sposob ile pieniedzy mozna wyprodukowac ahahaha, kurwa po prostu jest cena jednostkowa a nie taka, do produkcji pieniedzy nie wystarczy samo drzewo przyglupie jebany.
3. 38 znanych raperow, no w chuj znani, kazdy wie kto to jest spongebob jakis, asche czy weysel. Kazdy to dla ciebie Bartek Ciepłota pewnie.
4. Gdzie w rankingu np. speedom 2 od Techa z Eminemem?

Wiecej nie wypisuje bo szkoda czasu na takie gowno 😀

To tyle buraku, nie odpisuj bo mam w glebokim powazaniu jak sie będziesz bronil, czy tam usuwal wpisy. Kazdy wie ze jeetes nieudacznikiem a do tego gejem co jest ukryte nawet w nazwisku i guscie muzycznym.

Bartłomiej Ciepłota
14 dni temu
Reply to  Bucano

Wcale nie jest ukryte w nazwisku spryciulo, a jest jawne. Nie jestem pedałem, bo dałem wyciąć siusiaka i wkrótce zmieniam imię na Amanda. Będę grała w teatrze u Jandy z Rafalalą, wtedy przeprosicie. I zaproszę was wszystkich do wanny. Więcej nie wypisuje, bo jesteś buc, co z resztą masz ukryte w podpisie!

Głos rozsądku
14 dni temu
Reply to  Bucano

Ja po przeczytaniu kilku zdań pomyślałem że tylko Ciepłota mogł wysrać coś takiego. Gracjan Roztocki bylby z niego dumny.
Tolerujmy nadal lgbt a takich ciepłot będzie przybywało

EJ TY KOLO!!!
15 dni temu

CIEPŁOTA WEŹ TABLETKI KURWA BO CI JEBIE W GŁÓWKĘ BUAHHAHAHAHHAA

pusia
15 dni temu
Reply to  EJ TY KOLO!!!

Daj tabletke Materacowi co zostal obesrany przez ciebie lub twoich ojcow !!!

EJ TY KOLO!!!
15 dni temu
Reply to  pusia

CHUJ CI W PIZDE OBOJNIAKU PIERDOLONY

EJ TY KOLO!!!
15 dni temu
Reply to  EJ TY KOLO!!!

KURWA!!!!!! JESZCZE NIGDY NIE NAJADŁEM SIĘ TYLE WSTYDU!!!!! WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE WCZORAJ, PIERWSZY RAZ SPRÓBOWAŁEM SEKSU Z MOICH PSEM FAFIKIEM. TAK NA MARGINESIE, FAFIK JEST DUŻYM LABRADOREM O JASNYM UMASZCZENIU. NO I TERAZ NAJLEPSZE – PRZY PRÓBIE POKRYCIA FAFIK ZAKLESZCZYŁ SIĘ SWOJĄ KUŚKĄ W MOIM ODBYCIE. STARY MUSIAŁ WEZWAĆ POGOTOWIE I TAK ZŁĄCZONYCH PRZETRANSPORTOWALI NAS DO SZPITALA. KURWA! JESZCZE DO TERAZ CZUJĘ NA SOBIE DRWIĄCE SPOJRZENIA LEKARZY.

ZPS
15 dni temu

NIKOGO TO KURWA NIE INTERESUJE

Nielle Diarra
15 dni temu

Ile osób pomówił ciągmen o 60tke?

Menelaos
15 dni temu
Reply to  Nielle Diarra

Sobka i twojego starego

Heheszki
15 dni temu

Ta cipka Sentino sie chwali kim on w Niemczech nie jest, a nawet po tej liscie widac, ze go cisneli najlepsi niemieccy frajerzy. SpongeBozz, Asche, Fler zjadaja tego noskilla dupa.

Głos rozsądku
14 dni temu
Reply to  Heheszki

Jakiego noskilla jak on im texty pisał dzieciaku

Pan Pawel
15 dni temu

Te
CWELU
Dlaczego
Cię nie
Ma
ci
Do 14

Sąsiad co widzi wszystko z okna
15 dni temu
Reply to  Pan Pawel

Bo stary profesora, czyli Natalian, o 14 dopiero się budzi i wifi włącza. Potem pryczy profesorka, a w nagrodę pozwala mu surfować w internetach

Natalian proboszcz mszy świętej
14 dni temu

Otóż tak było jest i będzie amen
Podpisuję dekret właśnym tytułem proboszcza mszy świętej relikt parafiańskiego pryczenia w brąz młodych parafianów w tym własnego syna amen
Podpisano o godzinie 13:53

. Jarek
15 dni temu

No dobra, ale brakuje i formacji ile kotów przestrzelił cieplota, może ktos podliczy?

Randall
15 dni temu
Reply to  . Jarek

Wiadomo o trzech, statystyki dotyczą tylko zeszłego weekendu

Jachu
15 dni temu

Rozwiodzenie się nad to chujnia to jak perfumowanie stolca zapachem szczyn.

pusia
15 dni temu
Reply to  Jachu

Ciezki temat nie na Niedziele

MARIAN L4
15 dni temu

WYPIERDALAC Z TYM GOWNEM

Pan Pawel
15 dni temu

BIEDACTWO. O pieniądze się nie mówi

Stary Włodka
14 dni temu

Białas ma : chuja w dupie
Żabson pali tak często jak mu Borygo gwizdek obstawi
Najszybciej rapuje mój syn jak zajebie w płuco bongo

Max Hozer
14 dni temu

Jak bardzo bezbekiem jest Bartłomiej Ciepłota? Nie da się tego policzyć, bo tej jego chujni nie czytam!

Davis
14 dni temu

O ja pierdole, to jeden z najbardziej bezbeckich tekstów, jakie przeczytałem w życiu. Weź ty sie chłopie ogarnij, bo standup polski jest zabawniejszy.

Jebać
14 dni temu

A pork skurwysyny 13 sylab na sekundę w „meloman” kurwa

Wiceroj
13 dni temu

Co za debil rozkminial ten tekst?

Hcybbg
13 dni temu

A gdzie Olo solo wśród skonfliktowanych hahahaha

SicenS
13 dni temu

Bardziej żenującego felietonu chyba jeszcze nie czytałem. Pozdro Bartek!

Arkadiusz
11 dni temu

A gdzie szad? Hahaha „rapowy” portal

xn_oliwiwrekgraczligi
10 dni temu

Wie Pan co to znaczy trappin?

Ni3r0zumi3mW4sGl4mR4p
9 dni temu

Zaglądanie ludziom w portfel – to co glamrap robi najlepiej.

OJCZE TENIS SPEC OD W DUPE PENIS
9 dni temu

typ co kurwa Eminema z Fontamem porównuje xD

Imię
5 dni temu

Jak chcecie szybko to sprawdźcie to, co zwrotę przyspiesza.
https://www.youtube.com/watch?v=l_IjKj4nsBk

Hackers Pospolitus 666
4 dni temu

Boicie się ich zastrzelić?

Ziominho
15 dni temu

Ile oni maja na pewno spia na forsie. Na pewno maja posciel haftowana w dolce

WKS
15 dni temu

Ktoś tu kiedyś pisał, że Chelsea ma zajebistą pakę. Kto by pomyślał, że jebani wygrają ligę mistrzów. Są to młodzi zawodnicy więc mogą zdominować Europę na lata.

AzbeST
14 dni temu
Reply to  WKS

Piłka jest dla idiotów. Tak jak rap. A wyniki w czasach pandemii to loteria, nad którą nawet buki nie panują…

Adam
15 dni temu

Co wy pierdolice z białesm białesm że zarobił 4 miliardy jak lebron james super gwiazda NBA zarobił miliard to gdzie białas 4

Menelaos
15 dni temu
Reply to  Adam

Białas wziął pompę w bocianie i ma wuhte kiepy

No.1
14 dni temu
Reply to  Adam

Ty naprawdę jesteś aż tak głupi czy to sarkazm?

Sentino
15 dni temu

Do listy skonfliktowanych ze mną raperów dopisałbym jeszcze Diho i Dioxa z którymi de facto tworzę nowoczesny, otwarty związek i często spieramy się, kto kogo bardziej kocha. Wy w tej Polsce nie macie pojęcia o takich sprawach.

Bezel SLU
15 dni temu

Na chuj ten zjebany ranking bogaczy i rymmasterów?

A TAK PRZY OKAZJI, MÓJ STATUS PRZEDSTAWIA SIĘ NASTEPUJĄCO:

– CODZIENNIE MAKARON Z SOSEM SZPAGETTI Z BIEDRY
– GOLF Z 1999 ROKU W TURBO DIZLU LPG
– OCIEŻAŁE DZIECI ALAN I JESSICA W PODRÓBKACH Z NIKE I GUCCI
– PIWO GÓRA ŻUBER
– BEBZOL WYJEBANY PONAD ORBITĘ OD TANIEGO ŻARCIA
– PRACA MARZEŃ NA BUDOWLANCE LUB W AMAZONIE NA MAGAZYNIE ZA 2000 PLN

A TY JAK BOGACZU?

– 300.000 PLN – VOLVO XC90
– 50.000 PLN – ROLEX DATEJUST GOLD
– 6000 PLN – CZYNSZ ZA LUXUSOWY APARTAMENT NA MOKOTOWIE 220 M^2
– 4000 PLN – POMOC DOMOWA DO WSZYSTKIEGO PRACA CO 2 DZIEŃ
– DZISIAJ NA OBIAD CONSOMME (NAWET NIE WIEM CO TO JEST) I KRAB KRÓLEWSKI

GARDZĘ I PLUJE NA WAS BOGACZE HA TFUUUU WAM NA RYJ!!

#STEP_RECORDS #FREE_KAFELKATOR #BIEDACOS

Vgggghf
15 dni temu
Reply to  Bezel SLU

VOLVO XC90 no…mega luksus w uk haha

Zarosa
15 dni temu
Reply to  Vgggghf

Pod blokami od chuja takich szmelców stoi, a znajdź pod blokiem maserati, lambo, ferari czy royce. To są luksusy a nje powóz dla biedoty.

Randall
15 dni temu
Reply to  Bezel SLU

Zapomniałeś o #CIPARIOS

Popularne